Topli tuneli u proizvodnji pečuraka

bojan65

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Jul 2007
Poruka
19
Lokacija
kikinda
Čuo sam da topli tuneli znaju da snize cenu objekta u kojem se proizvode šampinjoni, tako da ona iznosi samo trećinu ukupne cene. To mi je čudno jer kada se kod nas kaže gajenje šampinjona, svi odmah misle na napuštene tunele ili podrume. Ali ti objekti nisu u startu prilagođeni optimalno za uzgoj šampinjona, pa netreba zanemariti sredstvakoja trebaju za dovođenje tih objekata na nivo da budu zadovoljeni svi uslovi za proizvodnju šampinjona.

E sada pitanje je samo gde sve to nabaviti, moželi da se deo posla samostalno obavi da bi se troškovi još dodatno snizili?
 
kako sad ovo? Upozorenje da nije pisano 120 dana a postoji post datiran sa danas
inace adresa sa tog posta www.hermes_plastenici.co.yu ne radi, ni kada se yu pretvori u rs ?

.......a danasnji post je nestao kada sam se vratio na stranicu?
ime "clana" je hermes_plastenici. Mozda sam ja paranoican ali meni lici na neku hakersku zavrzlamu. Ubacuje se reklamni post gde god se pomenu kljucne reci plastenici i gljive ?
Da li je tako nesto moguce?
 
Pretvori se u .com izgleda da su oni pogresno stavili adresu, koju sam ja obriso jer se ista poruka ponavlja u tri različite teme. Aja sam post obriso dok si ti novi pisao. :cao:
 
Pa tema je ovde topli tuneli u proizvodnji pečuraka, koji koštaju samo jednu trećinu od klasičnih objekata. Umesto tri klasična objekta napraviš devet tunela iste površine i veoma sličnih karakteristika.

Veoma je okorisna i zanimljiva tema, tako da nisam baš zainteresovan da ode u Offtopic.

Brzina >>> Vrlina
 
Za sada nacelno stvari stoje ovako
zima gljivama ne smeta, samo uspori proces.
tolerancija na povisenu temp. je mnogo manja. Temperature 30+°C mogu da naprave katastrofu.
Dobro izolovan objekat od spoljnih visokih temperatura lako se dogreva u hladnijem periodu god. Narocito ako se uzme u obzir da se pri razlaganju supstrata (proces ishrane gljive) oslobadja znatna kolicina toplote.
 
Zato se leti radi sa pola kapaciteta da bi se mogla kontrolisati temperatura. Bio sam kod madara na jednom seminaru, koji su organizovali holandani u saradnji sa madarima, o gajenu saminjona i oni preporucuju plastenike. Samo sto sam i obisao nekoliko plastenika da vidim kako to izgleda, i cuda velikog izmedu plastenika sam primetio cevi koje strce iznad plastenika. Pitam jednog radnika sta ce im to a on mi kaze da leti zalivaju plastenike da bi se razhladili. Za holandane plastenici odgovaraju jer leti nemaju visu temperaturu od 25stepeni a kod nas kad uprzi bude i 40 stepeni. A video sam i plastenik koji je profesionalno pravljen od 2 1/2"cola koje je vetar iskrivio kao kifle a staklena vuna i cerade nigde nema, odno vetar. Po meni je jos uvek crst ojekat u prednosti. Da ne kazem i da se staklena vuna mora dometati bar svake drugr godine i nova cerada to opet kosta novaca. Szako nek razmisli sta ce raditi i kako. :cao:
 
Jedna devojka iz Ade gaji pečurke u plasteniku sa neprovidnom folijom. Najlon je spolja bele, unutra crne boje. Pod plastenika je iskopan, pa je oko 1m niži. Na jednom kraju ima ventilator prečnikaoko 40 cm za ventilaciju.
Post je spojen: [time]1289825285[/time]
_________________________________________________
 
Bas bi koja fotografija dobro dosla. Malo spolja i unutra kako je to resila. Hladenje i grejanje, zdravo me interesuje. To sa jednim ventilatorom od 40sm.
 
Slike nemam, ja sam joj postavio plastenik, pa odatle znam kako to izgleda. Sa bagerom je izkopala jarak 9x4 metara površine, 1 metar dubok. Na tu "rupu" sam joj postavio jedan plastenik 5x10,5m. Plastenik je sa vratima i sa lufterom na oba kraja, i u sredinu jednog luftera sam usadio ventilator od prilike 40cm prečnika. Da budem iskren ja od tada nisam bio u kontaktu sa njom, ne znam kako joj ide.
 
Jer je plastenik samo sa najlonima ili ima izmedu i staklene vune i koliko je slojeva stavljeno.
 
bojan65 je napisao(la):
Čuo sam da topli tuneli znaju da snize cenu objekta u kojem se proizvode šampinjoni, tako da ona iznosi samo trećinu ukupne cene. To mi je čudno jer kada se kod nas kaže gajenje šampinjona, svi odmah misle na napuštene tunele ili podrume. Ali ti objekti nisu u startu prilagođeni optimalno za uzgoj šampinjona, pa netreba zanemariti sredstvakoja trebaju za dovođenje tih objekata na nivo da budu zadovoljeni svi uslovi za proizvodnju šampinjona.

E sada pitanje je samo gde sve to nabaviti, moželi da se deo posla samostalno obavi da bi se troškovi još dodatno snizili?
kako si mislio u tim "satorima" da proizvodis u aprilu,maju eventualno u junu i septembar okt:haha::haha:
Nije ni cudo sto su zarade minimalne ili nikakve kad ljudi ulaze u svakakve avanture,stavljaju klime,trose struju i kad treba i kad ne treba a cena blagi uzas
 
2 peto1

Plastenik je bio samo sa jednim slojem najlona. Najlon je bio bas debeo negde oko 0.02-0.022 mm, kupila je u Subotici.
 
Nesto o plastenicima i toplim tunelima: www.hermes_plastenici.com.rs


@ ceetrom

Posto nema izolacije najverovatnije da je u pitanju obican plastenik. Tu sigurno nece moci da gaji sampinjone. Na taj tanak najlon se stavlja i staklena vuna u 2-3 sloja a odgore ocu reci spolja se stavla cloj kao kamionsak cirada, tako da ni to nije tako jevtin sport.
 
Ima li neko saznanje ili je sam vlasnik plastenika tj. tunela za uzgoj pecuraka u Blizini Beograda? Zeleo bih da vidim jer posedujem neiskoriscenu zemlju, nekih 2 ha a imam i neiskoriscenu radnu snagu.
 
kvadrat je napisao(la):
Ima li neko saznanje ili je sam vlasnik plastenika tj. tunela za uzgoj pecuraka u Blizini Beograda? Zeleo bih da vidim jer posedujem neiskoriscenu zemlju, nekih 2 ha a imam i neiskoriscenu radnu snagu.

Procitaj prvo pravila foruma pa se lepo prosetaj do teme: http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/ Pa se onda ide dalje.
Imas temu o sampinjonima malo citaj unazad Pa ce ti se kasti samo. Ovako neces daleko dogurati. Ni dobar dan ni pozdrav samo pitanje i onda ocekujes odgovor. :zli: :zli: sledeci slican post ce se brisati dok ne citas unazad i nades sta te interesuje. Ljudima je dosadilo da se ponavljaju zato sto je neko lenj i oce sve na tacnu. :zli:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EGKulzFcpVk&feature=related[/youtube]
 
28s37l1.jpg
[/IMG]
Folija, 20 cm vune, folija, pa jos 20 cm vune, i zavrsna folija.

- - - - - - - - - -

2a8mbyp.jpg
[/IMG]
Ovako izgleda gotov spolja.

- - - - - - - - - -

2m3468j.jpg
[/IMG]
A ovako izgleda iznutra ...
Ja sam ga licno napravio za svoju proizvodnju. Ovaj vetar u Vojvodini, tacnije u Juznom Banatu mu nije mogao nista, tako da je test prosao.
 
28s37l1.jpg
[/IMG]
Folija, 20 cm vune, folija, pa jos 20 cm vune, i zavrsna folija.

- - - - - - - - - -

2a8mbyp.jpg
[/IMG]
Ovako izgleda gotov spolja.

- - - - - - - - - -

2m3468j.jpg
[/IMG]
A ovako izgleda iznutra ...
Ja sam ga licno napravio za svoju proizvodnju. Ovaj vetar u Vojvodini, tacnije u Juznom Banatu mu nije mogao nista, tako da je test prosao.

Koliko je velicina ovog objekta i koja je cijena izrade bila ?
Vidio sam da na vasoj web stranici imate slike bolesti bukovace pa ne bi bilo od viska ako bi uz sliku mogli da stavite i opis bolesti te uzroke , ili na temu o uzgoju bukovace .
 
Velicina objekta je bruto 7 x 24 m, a neto samog gajilista 10 x 6 m, i takve dve prostorije (pregradio sam na polovini). Kapacitet je 560 briketa po prostoriji, znaci 1120 briketa ceo plastenik koji se vidi. Sto se cene tice, sa sve predprostorom, opremom za automatsku mikroklimu, radnom snagom, i svom ostalom infrastrukturom, oko 25 000 eur. Mada, ja sam imao dosta usteda kod radne snage, jer je angazovanje drugih i trecih lica smanjeno na minimum. Sve sto sam mogao, radio sam licno, uz pomoc ukucana. Tako da, realna cena je oko 30 000 eur. Naravno, pod pretpostavkom da se ima gotov projekat celog objekta sa pratecim instalacijama (u prevodu da od pocetka covek zna sta i kako hoce).
Sto se tice bukovace i stvari vezano za bukovacu, uvek me mozete licno kontaktirati preko sajta.
 
Nazad
Vrh