Treset za borovnicu

presretach

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
4
Lokacija
Beograd
Gde u Srbiji mogu da kupim treset za borovnicu?
Koja je cena po kubiku?

Da li postoji razlika između treset i piljevine da li je to isto?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Presretach,

Treset nije isto sto i piljevina. Treset nastaje raspadanjem nekih organskih materija, samim tim je pun humusa, kojim se biljke hrane. To je prakticno lepo upakovana zemljica, kao zemlja za cvece sto se prodaje :). E sad, koliko je on neophodan pri sadnji nisam kompetentan da kazem, razna misljenja sam cuo, uglavnom da steti ne moze.

Licno, ja sam koristio Klasmann Baltica ph vrednosti 3 - 4,5. Za 700 sadnica nekih 40 bala od po 200l sam uzeo i pravio neku smesu toga, zgorelog stajnjaka, zemlje i tu i tamo piljevine, i punio jamice sa tim pre sadnje. Cena po bali je bila oko 1500 din ako ne gresim, pre 3 god je bilo. Da ne pravimo reklamu, ukucaj na google i sigurno ces naci gde ima. A i lokalna poljo apoteka ti najverovatnije moze nabaviti.
 
Definitivno mi treba borova piljevina :) ,
potrebno mi je za sadnju borovnica.
Potrebno je za jedan hektar povrsine, tako da mi treba veleprodaja.

Ako neko ima kontakt molio bi da mi posalje na PM.
Hvala unapred.
 
Nema tu druze veleprodaje, nego nadji negde pilanu koja reze borovinu pa se dogovori sa njima

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Vidim da niko nije skoro odgovorio ovde nista, ali vidim da vam treba borove piljevine... Ima kod mene u kraju velika pilana, kod njih uglavnom uvek moze da se nadje piljevine po nekoj smesnoj ceni...

A ima isto blizu mene i stovariste organskih djubriva koji drze treset u balama... Ako nekome bude trebalo, neka mi pusti PP ;)
 
Proveri ti prvo u toj pilani jel ima,pa tek onda pusti inforamciju ovde...

Proverio sam danas i kazu da bi trebalo "licno" da se ode i dogovori sa njima o kolicinama, od kog drveta i koje krupnoce treba biti piljevina i kada one eventalno mogu biti dostupne... Na telefon ih je dole bilo nemoguce dobiti pa sam morao otici licno, a onda mi je bilo i jasno zasto se ne javljaju :)

Ja se izvinjavam kolegi Cliosport-u za ne proverenu informaciju i za neke neprijatnosti... Ali kada godinama vidis velike kolicine deponovane piljevine prosto mi cudno kada si mi rekao da nema... Tako da, sorry jos jednom.

Elem, ono sto sam uspeo da dobijem kao informaciju zasto "nema" piljevine jeste da je zbog jace zime bila velika potraznja i za piljevinom, kao i da imaju nekog coveka koji je tu iz susednog mesta i koji bukvalno unapred uzima sve... E sada, niko nije znao da mi kaze sta on radi, ali s'obzirom da dolazi kamionom, pretpostavljaju da covek ili preprodaje nekome dalje za proizvodnju briketa ili i sam pravi brikete...

Druga stvar, a tice se cene, rekose mi da dzak kosta 50 dinara... Opet, zbog guzve i ludnice dole nisam uspeo da saznam koje tezine je dzak, ali mi deluju kao oni veliki od bar 50kg... E, a da li ima 30 ili 50kg unutra, pojma nemam :)

Oticicu ovih dana opet kada budem stigao meni trebaju neki stubovi pa cu da vidim kakva je situacija pa eventualno javljam... A do tada, sa rezervom uzmite moj prethodni post :/
 
Informacija od prošle godine je da se džambo vreća čamove piljevine prodaje po 10evra. Verovatno je i sada tako osim ako nije velika potražnja za peletima podigla cenu.
 
To je najmanja, mislim da su ove i veće. Osim toga možete da potražite i koru na pilanama gde je skidaju, ili da nadjete nekog sa borovom šumom pa da natovarite.
 
Nazad
Vrh