Soja 2016

Cici nismo ,ponovili test,danas ću uraditi,nije kod šumice prema Ilanždi kada se krenepa sa leve strane puta.
Peet ,bilo je neplanski pa na brzinu.
 
Скинута сва соја, а приноси су следећи:
Балкан је највише подбаци и дао је свега 1820кг/кј
Максимус је добацио до 2080кг/кј
Сава је пребацила за нешто мало 2100кг/кј
Тријумф одлична сорта бацила је 2530кг/кј
и на крају експериментално Тајфун који је дао 2640кг/кј (пострна соја која је растурила са приносом све остале касније сорте).
 
Скинута сва соја, а приноси су следећи:
Балкан је највише подбаци и дао је свега 1820кг/кј
Максимус је добацио до 2080кг/кј
Сава је пребацила за нешто мало 2100кг/кј
Тријумф одлична сорта бацила је 2530кг/кј
и на крају експериментално Тајфун који је дао 2640кг/кј (пострна соја која је растурила са приносом све остале касније сорте).
Na koji medjuredni razmak su sejane,ili jos bolje koji sklop si imao ?,i jel sve na istoj parceli ,pogotovo Trijumf i Tajfun ?.
 
Danas vrsena galina...moracu da vas razocaram,prinos 2t/kj...sutra nastavak sledi,kosice se rubin ako Bog da...
 
Skinuo sam najzad Soju, ali nažalost, ostaćete uskraćeni informaciju o prinosu, možete jedino odokativno da ošacujete:

20160915_150601.jpg

20160915_152638.jpg

20160915_152714.jpg


A razlog je sledeći...
Po skidanju useva, odmah sam oterao u susedno selo, M. Radince, da predam, i odbili me, NE ZBOG NEČISTOĆE (što sam očekivao, jer znam i sam da nije nešto naročito, ALI ima i kudikamo gorih), navodno, da je prevelika vlaga, i to 14,6%, po njihovoj analizi, a primaju maksimum 13%...
Sutra moram da istovarim na kotobanju i sušim desetak dana da skinem tu "vlagu" a nosim se i mišlju da sutra, uzmem koju kilu s prikolice pa odnesem kod nekih drugih na analizu, u Rumu ili Maradik, jer jedan komšija sa susedne njive koji je skinuo Soju baš upravo pre mene, a sorta je ista, čak i seme je isto, ja čak posejao 7-8 dana ranije, kupili od istoga čoveka, njegovo primili, a moje jok...
Mislim da je u pitanju da su popunili sve svoje potrebe, pa sada mogu da zezaju kako hoće...
Zaboravih da pomenem, ako nekoga to još zanima, ili je propustio, sorta je Balkan, sejana na međuredno 70, a 2-3 cm u redu, 04. Aprila, površina je 62 ara i 34 kvadrata...
I još nešto, na sredini njive, u doljači je depresija, i sva voda koja se slije sa brega, a posle (obilnih ovogodišnjih) kiša, završi na sredini, u potezu od nekih 20,30 metara dužnih, i tu ne raste ništa, čak ni korov, samo neka sitna trava, tako da površina baš i nije neka merodavna stavka ili reper za prinos...
Šta kažete, ima li makar 1600-1700 kg u ovoj mojoj "maloj" Dubravi?
Stranice su visine 25cm+25cm...
 
Poslednja izmena:
ma, kod nas toga nema prima se sve sto rodi, i koja god da je vlaga, od 13 do 15 se samo odbija preko 15 se naplacuje susenje. a ispod 13 ima pozitivna bonifikacija.
 
Nikola je u pravu,i mi smo imali taj problem pre koju god.bila je invazija zelja,sto je i dizalo vlagu,kad je prosla kroz krunjac sve je to otislo,ali i svo lomljeno zrno.i to su ovce pojele.
 
Izruči na beton u nekom tanjem sloju, ostavi pola dana na suncu i tovari nazad na prikolicu i nosi da predaš. Doduše možeš i odneti malo da prvo proveriš vlagu...
 
Imam rešeto za pasulj, pa kada budem istovarao, prorešetaću, da uklonim maksimalno sve primese, i onda istovarati na ciradu, onu veliku od 6x8, koja mi je ostala kada sam prekrivao seno, ako naiđe kiša, a ja na njivi u poslu sa senom...
Koliko vremena da držim tako (broj dana), dok ne bude zadovoljavajuće po njihovom, nanu li im ološku...
Prošle godine uzimali sve što je ličilo na Soju, BEZ merenja vlage ili primesa, kojekakvog uzorkovanja i sl., ali sećate se da je bila suša, a sada je sve, samo ne suša, i jednostavno rečeno, MOŽE IM SE...
 
Danas vrsena galina...moracu da vas razocaram,prinos 2t/kj...sutra nastavak sledi,kosice se rubin ako Bog da...

Кад си сејао Галину а када Рубин? Код мене Галина сејана 23.05 и скидаће се пре Рубина сејаног месец дана раније.

- - - - - - - - - -

Иначе, данас био покушај скидања Саве, комбајн гуши због "јаке" стабле а влага на предаји 12,8%
 
Nazad
Vrh