Soja 2016

Danas obišao fortunu (00 gruoa) sejanu početkom aprila,nema više cveta,sve mahune su lepo popunjene,samo pri vrhu po jedan dva sprata treba da "napumpa" zrno, imam utisak da za 20-tak dana može da se kosi.
 
Prosle godine mi je soja bila jedva metar visoka i bilo je 2200kg/ kj . a kumova je bila vislja od zadnje gume od 558. Kad uteram 558 u njegovu soju ne vidi se. On imao 19 po jutru. Visina ne diktira rod. Kad je visoka samo bude redji razmak izmedju spratova lakse polegne a mahuna isto ili i manje

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Biće uskoro.

- - - - - - - - - -

Imam problema sa mojim telefonom pa ne mogu na licu mesta da slikam.
Donje lišće je skoro svo otpalo,nema cvetova na crhovima tako da predpostavljam da je završila svoju vegetaciju,na slikama se lepo vide kako su napunjeni i najgornji spratovi.
Nije nešto puno mahuna po stabljici ali je malo gušže sejena oko 550000 po ha.:ppozdrav: mislim da će oko 15 avgusta biti žetva ako nastavi sunce i +30 možda i pre.Vlage ima u zemlji taman fino da nalije.Prošao i pored apola i stao da uporedim u gornjim mahunama zrno se skoro ni ne oseti pod prstima a ima još dosta cvetova .
 
Prskao sam vec sa pola doze pre desetak dana.Ima malo tatule, kerecaka i samoniklog suncokreta koji su vec naceti od prvog puta.

- - - - - - - - - -

U pitanju je postrna soja
 
Bilo koja doza hemije za širokolisne korove će malo zaustaviti i soju. Pogotovo ako ona ima dovoljno lisne mase da što više herbicida usvoji (a u 4.-5. troliski ima sigurno više nego u 1.-2. troliski). A postrna soja nema vremena za takav luksuz da stagnira...
 
Trijumf, skroz poludeo!
1b0014732e6dc4844eb07003c1fd6d5a.jpg
1e5fffa960f17069e5a1c050c73981c0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A to vozilo na prvoj slici je autobus? Ako ti je soja do grudi,rekao bi da ja neki manji autobus,jer soja tek haubu pokriva
A mozda nisam ni cucnuo, na kolenima sam, ili sam visok 2,3 m!!!:osmeh: Jbg, ne znam sta li je, ali cini mi se da je nekako visoka!!!:osmeh:
Za neverne Tome moze i dokaz uz video snimak, ali za nekih nedelju dana kad bude preko ramena!!!:osmeh:

- - - - - - - - - -

Takva je i moja što sam dobio od tebe, malo sam se zapitao da li je trijumf:sta:
Triumf sa NS instituta, samo sto je 4 reprodukcija!!!
Izgleda da kad se provuce kroz moje njive dobije na visinu iz godine u godinu!!!:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh