Soja 2016

Jedan u selu posejao soju na 12 cm i cudi se sto ne niče. Kaze posle kise je mora presejati. A meni je sejao na 5 cm i smeje se kako je plitko kao da repu seje.
 
I kod mene je na nekih 7-8cm posejana, bas zato sto je zemlja bila suva. Obicno idemo na dosta plice. Recimo 2014. krajem Juna smo posejali na 4cm, pala blaga kisa, topla zemlja i soja iznikla za 3 dana. Ali su uslovi bili idealni. Svi faktori se sastavili.
Ostalo nam da posejemo jos 0,6ha. Za sada posejano malo jace od 5ha, ali samo su mi ta 2ha problematicna:ppozdrav:
 
Valjda je logicno kad dodjete na njivu proverite na kojoj je dubini vlaga i spustite par santimetara dublje seme to je bar na mojoj sejalici 5 minuta posla
 
a i to može biti opcija, zanima me što će sve unštiti pulsar u toj đungli
 
Imas pravo sejao sam usluzno na nekim njivama gde je zatvorena jesenas pa je bilo malo bolje tj plice,Ne znam kako je kod vas bilo ali kod mene je duvao vetar danima nenormalno po gotovo na visljim terenima a ni zime nije bilo.Ako ima uslova moze se posejati i na 2cm a ako nema mora ici tamo gde ima nade za nju...
 
1. Nemam oranje!
2. I u razrivanom,i u prvom i u drugom prohodu, DASKA JE spuštena!
3. Dubina pripreme u oba prohoda ne prelazi 3cm!
4. Priprema se kod mene vrši germinatorom
5. Veoma slično se može dobiti i setvospremačem,ali 1. prohod dublje ujesen!
6. :cao:
 
Ima godina a i parcela kad je gornji sloj zemljista suv kao barut i na dubini od 10 cm narocito ovde kod nas u Juznom Banatu gde kosava ume da rastura danima!!! Sta vredi onda pripremiti zemljiste na dubini od 3 cm? U slucaju setve nece biti nicanja do prve kise a ta kisa mora biti u toj kolicini da dostigne do zrna!
Ili cekati prvo kisu ( ponekad i 3 nedelje ) pa tek onda sejati!!!
 
Nazad
Vrh