Soja 2016

Steta sto nemam snimak od prosle godine i retrovegetirane angele sa skroz zelenom lisnom masom i stabljikom, a zrno zrelo i plus ambrozija. Kad smo to pokosili onda ne znam sta nebi.
 
Danas skinuo 1 jutro Save sa parcele koju sam proletos kupio.Njiva je bila solidno zapuštena,što se tiče đubrenja.Tri godine je na njoj bio kukuruz koji je đubren sa 150 kila ureje,bez osnovnog đubrenja.Setva 12.aprila,predsetveno bačeno 150 kg 3*16 ruske,čisto da bi mi bila mirna savest.Prinos 2423 kilograma za naplatu.Inače pored mi je posejan kukuruz,kome je vlaga sa prošlonedeljnih 17.2 skočila na 19,4%.U utorak je u tom potezu palo preko 10 litara kiše:off_topic:
 
skinuli 3o kj soje maksimus,prinos oko 2500 po kj.
tačno cu znati u aprili ili maju kad je budem vadio iz šupe :osmeh:
Ne valja taj maks ni za šta:osmeh:
Moj je još zelen ne znam dokle,do sada urađeno oko 50 kj što kad nas (šogora i mene) što uslužno,zapažanje da je Galeb ubedljivo najbolji ove godine,rubin ga ga prati.
Fantast počeli danas ali zbog mojih obaveza na voćnjaku nisam mogao da dovezem prikolicu tako da je pokošene od 1,5 kj samo koliko je stalo u bunker,prinos obećava.
 
Kod nas fantast za sada najbolji

- - - - - - - - - -

20160917_155422.jpg
20160917_160924.jpg

Danas ovrsena soja galeb vlaga 12.9 % prinos 2700kg po kj jusa
 
Soja vrsena danas, Sava. Kasno poceli, nesto se natezem danima, kisa mi odgadja, kombajner oce nece, rkanje. 1.7 ha, izvisna 485. zmaj prikolica, ne znam koliko je to odokativno, kombajner kaze 8.5t. Bilo je dosta kereceg grozdja, toliko da se soja uprljala. Interesuje me, sta moze biti s vlagom? Ocu reci, ne mogu docekati da me izmere sutra, pa reko da potrazim odgovor ovde :) Uglavnom, to mi je sigurno najbolja veca parcela. Ima dve od po 35-40 ari koje su sigurno bolje, ali ostalo ce biti dobro ako dobaci 4. t/ha. Inace, ima i nesto zelenog zrna, koje bi sazrilo kad bi se otvorilo 50% mauna.
 
Nazad
Vrh