Soja 2016

Ja prskam uvratine unek sa totalom,evo i ove godine sam lupio meter u soju duzinom cele njive,ne pokaze test kad predajes,jedimo bi sad imo komplikacija da dodje inspekcija i da radi preko lista,medjutim kad odnesu u labaratoriju vide da nije gm.Tako bez brige.
 
Nerade test totalom ,imaju neke trakice ko lakmus papir i prilepe na list i vide dal si prskao totalom,ako ima tragova onda iscupaju celu stabljiku i odnesu u labaratoriju.Gledo sam kad su radili zato znam.E onda gazda njive kaze ja sam ostavio u parlogu,a ko je posejo otkud znam,e tako otprilike ide procedura,.Al nisu ni oni naivni gledaju ekstra ciste parcele,ove prljave ni negledaju,.
 
Ja par puta video isto u mojim sojama ogumke oko pola kvadrata osušeno i rečeno mi je da su bili u kontroli vodio ih moj organizator proizvodnje,i koristili total i za nedelju dana se vrnuli.A to je bilo kad i kad,moguće da su promenuli metodu.:ppozdrav:
 
Rade bas ovako kako je Steva opisao. Ako imas gmo soju a ne tretiras totalom, test trakama pokazuje da je negativan tj kao da imas obicnu soju. Teoretski, mozes da kupis seme na pijaci negde, da je posejes, tretiras proverenim preparatima i sve ce biti u redu obzirom da ti niko biljku nece iscupati i odneti na analizu jer nema traga od glifosata.
 
Da ne davim ali covek mi je dao vrlo prost i jednostavan primer.Cak sta vise primer soje sejane na 50 i 70cm govori neke stvari.

- - - - - - - - - -

Rapsodije se kod mene ove godine nije postidela ni jedne strane sorte.

Šta govori primjer soje na 50 i 70 cm . Niko tu nije nikad dokazao u pravom istraživanju da soja na 50 rodi više nego na 70 . Ima raznih iskustava i kad se sve sabere tu je to.
 
Šta govori primjer soje na 50 i 70 cm . Niko tu nije nikad dokazao u pravom istraživanju da soja na 50 rodi više nego na 70 .
Posejana na 5o cm.posle ovih vetrova i kisa lepse stoji
Manja je zakorovljenost,jer zbog velike vlage i puno suncanih dana štir je preuzeo sve njive u našem ataru.Lepo rastu i drugi korovi,ali stir je najvise preuzeo inicijativu :osmeh:
 
Ja prskam uvratine unek sa totalom,evo i ove godine sam lupio meter u soju duzinom cele njive,ne pokaze test kad predajes,jedimo bi sad imo komplikacija da dodje inspekcija i da radi preko lista,medjutim kad odnesu u labaratoriju vide da nije gm.Tako bez brige.
Zašto komplikovati sa skupim glifosatom kad ultra jeftini 2.4d odradi posao.
 
Na tim uvratinama ima najvise svetlosti pa krenu svi zivi korovi,sto da mi kombaj razbaciva seme po njivi,cista mi je njiva iako je soja u monokulturi,prskana je sa ,,pivot basargan i harmoni,i posle sa fuzilejdom,,,al na uvratinama opet krene.

- - - - - - - - - -

Test rade totalom na uvratinama.
E sad su se malo osavremenili,sto da dolaze dvaput i pregledaju,kad mogu iz cuga da vide dal je prskana totalom.
 
Hmm , a sa druge strane , poslednje prskanje za širokolisne se može uspješno kasnije uraditi u soji na 70 nego na 50 . Šta kažeš na to ? Zna biti da 70 budu čistije na kraju nego 50 .
 
Nazad
Vrh