Soja 2016

Marko koliko sam upućen ti si prskao na crno i žitnom posejao,još bolje bi bilo kada bi bio u mogućnosti da poseješ na 70cm ili 50cm i izbaciš prskanje na crno nego redovnom hemijom u dva puta po pola doze. Ovim držiš korove potpuno pod kontrolom ,soja ti nije ugrožena ni u jednoj fazi vegetacije.Posle korekcija ako se promakne sirak ,i imaš potpunu kontrolu nad korovima. Imaš tvoju prskalicu to možeš da uradiš ,i ošpartaš je bar jednom to pod obavezno.Mislim da bi ti se povećao prinos soja je okopavina i voli špartanje i provetravanje,to je nešto što joj puno znači a ne košta puno.
 
Poslednja izmena:
Dobro oko imas. 3780kg. Prikolica nije moja pa ne bih znao. Ima kip ali je crevo pokidano. Na istovaru nemaju rampu da me nakrenu, vec mi dali lopatu pa sam sve ovo morao rucno da izbacujem....

I jos ti zarezali na ceni 5 dinara! Ja im sigurno ne bi lopatao, vec bi se lepo okrenuo i teraj kuci!
 
Na 40.ari imao sam 1180 kg soje Galeb. Malko sam lopatao u prikolici i sada ima vlagu 12. Njiva je od skoro u mom vlasništvu i prilično je imala korova prošle godine u kukuruzu, a soja je.sada bila.baš čista. Normalno hemija čini čuda. Mogu reći da je soja bogom dana da očisti njive od korova, i uskolisno i širokolisno.
 
Ajd,pa da zatvorimo i zaboravimo ovogodišnju proizvodnu godinu.što se soje tiče! Naime u prošlu nedelju,11.9. u kasnim popodnevnim satima,od prognoziranog sunčanog vremena,dobili grada! Da nesreća bude veća,soja je bila zrela,a prvo je led počeo padati,pa potom kiša,da je počela kiša prvo,pa nakon 5-10minuta led,šteta bi po meni bila neznatna,a ovako je pola sata nakon nevremena izgledalo ovako ....

IMG_20160911_182531.jpg


IMG_20160911_182540.jpg


...a potom sutradan kad je granulo sunce,bilo je daljih otvaranja oštećenih mahuna i daljeg rasipanja zrna,pa i prilikom žetve...
... bilo kako bilo,ovogodišnji prosek je 1436kg/kj ... aj zdravo
 
Osim što je ovršeno pre nekih 11-12kj Valjevke i Apola,ostalo sve...na toj parceli sa slike ovršeno nekih 900kg/kj,Belga i Wendy,a ni Fantast nije puno bolje prošao,bio je malo zeleniji,odnosno nije bio potpuno zreo! I imao sam još 2 parcele što je tukao led na drugim mestima,jednu do pola duži i jednu komplet
 
Izvini na pitanju i ako sam te uvredi ali moje pitanje je na mestu u i ima veze sa temom a tvoj odgovor pokazuje neozbiljnost u poslu kojim se bavis.
 
A jel zna neko posto je to osiguranje? Meni se cini prosle god. Da je bilo oko 1000 po jutru al barem mirno spavas, i znas da u najgorem slucaju mozes da vratis ulog sto si bacio,sve to zavisi ko kako gleda na to

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Geci u pravu si.oko 1000 dinara izadje osiguranje. I još povrat 40% od države. nikad mi neće biti jasni ljudi koji toliki novac ulažu po jednom ha a onda im je mnogo da daju tako male pare za osiguranje. Dosta puta se dešavalo da mnogi neće da osiguraju bilo koji usev, iako su zadnjih godina osiguravali i nisu imali šteta od grada, obavezno ih te godine ubije grad. i onda kuku lele šta sad da se radi. Zato ljudi uzmite se pameti i osigurajte useve. Nikad se ne zna šta će biti u našoj "fabrici pod otvorenim nebom".
 
Nazad
Vrh