Soja 2016

Trijumf je zakon, bar u mom slucaju! Nije izdao ni 2012 a ni prosle god. Za godinu kao sto je bila 2014 suvisno je pricati kako se pokazala!
O Viktoriji sta reci... Prosle god. surak je imao 1200 kg/kj sa 100 kg/kj Map-a, 100 kg/kj An-a i + bor max. Tad i rekao je nikad vise! Parcela je bila do moje i svo vreme je bolje izgledala na oko od mog Trijumfa koji nije video ni zrno djubriva a na kraju prinos je bio od 1600 kg/kj.
 
Nije dzabe trijumf mu dato ime. Kao i maximus, stim sto moj licni utisak je da je Sava malko ispred Maxija.
 
Jako lose iskustvo prosle godine imao sam sa Maximusom!
Na istoj patceli imao sam i Maxi. i Trijumf!
O Savi samo reci hvale cujem na forumu. Moram je probati! Kod nas retko ako je neko seje!
 
Ove godine je problem bio naci seme Save bar kod mene. Angela mi 2x omanula nikad vise u moju njivu, sejao i Maksimus prosle godine kakva je godina bila zadovoljan ali se vratio na Savu.
 
Ja svake godine menjam(sem žene) i ništa mi se nije nešto posebno pokazalo.(Valjevka,Maksimus,Galeb,Vendy).Poslednji dobar rekord bio pre 6-7 godina,skoro 4 t po ha i od tada 2,5.Mačvanska zemlja nije baš neka za soju.
 
IMG_20160529_140201_zpsnaug85sn.jpg

IMG_20160529_140219_zpsqkpev9rt.jpg

IMG_20160529_140228_zpsafuzpjdg.jpg

Danas izašao malo na probu i štelovanje špartača.Sutra nastavak.
 
Nazad
Vrh