Soja 2016

Moja Valjevka... Još koji dan i skidamo...

20160830-145514.jpg
[/IMG]
 
Soje drasticno sazrevaju od ove toplote. Na ovoj parceli sam bio pre dva dana i razlika od tada je ogromna. Mnoge zelene stabljike su presle u zute a tadasnje zute u suve. Da nema ovih zeleno zutih moglo bi se skidati prekosutra ali ovako ce morati da se saceka malo ali ne preko 7 dana ako vreme bude bilo ovakvo.

Setva je 18 aprila Trijumf na medjuredni razmak od 28 cm. Ova soja je na laksoj zemlji a jedan dan ranije je sejana jedna druga parcela na tezoj zemlji i ona je zelenija.

jqm3o8.jpg



10wv37k.jpg


2myxbpx.jpg



Interesantna godina bice jednog kratkog perioda kada cemo vidjati prikolice sa sojom, suncokretom i kukuruzom istog dana.
 
Danas bio malo da uređujem lenije uslužno pa gledam soje usput, biće vršidbe za vikend a od sledeće nedelje će to krenuti ozbiljnije (1 grupa zrenja), ja mislim da ću u ponedeljak ili utorak da startujem ako vreme ostane ovako, dosta lepo i jednako zri što je dobro.
 
Borac je zemlja prve klase. Verujem da je prinos ako ne bas toliki, onda je jako blizu. Ali svakako ce biti sareno ove godine. Mnogo faktora utice na rod.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
Ne znam gde su im tacno parcele,znam od prilike. Pazi svi su raspolozeni kompletno,tako da nisu slagali,vise je u interesu da se kuka. :osmeh:
 
Ne znam gde su im tacno parcele,znam od prilike. Pazi svi su raspolozeni kompletno,tako da nisu slagali,vise je u interesu da se kuka. :osmeh:
Koliko sam cuo skidane su privatne parcele. Branetovo vlasnistvo. To je uglavnom severno od borca. Izmedju starog i novog puta. Ili u blizini.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Svaka vama čast.Ja sam bio u nedelju u obilasku moje soje Wenndy,zelena kao jed sa tek po kojom žutom liskom.U prospektu je pisalo da je I grupa zrenja, a ona je IV grupa zrenja.Sad će Minđušar da me teši ali džabe.Daj bože da bude skidana 25.09.(nedelja).Mi koji radimo u firmama možemo samo vikendom.Bar da bude lep prinos,ali...
 
@cicimoric

Taj Trijumf, kako je sejan i kakva zaštita je rađena?

Nisam bas najbolje razumeo deo pitanja " Kako je sejan? " ali cu pokusati da ti odgovorim. Ako odgovor nije bio na to sto si mislio pitaj ponovo slobodno.

Podrivano zemljiste je spremljeno u prolece dva puta sa teskom drljacom i setva je obavljena sa zitnom sejalicom na 28 cm. Zastita: Posle setve 400 grama Weltona / Ha + 1.4 lit Basar / Ha + 6 lit Glifosava / Ha. Kasnije 1 lit Corum / Ha i 1.3 lit Flupisor / Ha.
 
Sava i Balkan koje su skinute pre nekoliko dana nisu mogle dati gore pomenuti prinos, neko je tu dodao iz dobro poznatih razloga. Ipak je to I grupa zrenja a one uzrele na ovakvu godinu.
 
@ cicimoric nakon koliko dana si isao sa glifosatom i jesi isao sa dvostrukom dozom coruma tj split 2x po 1lit kako ti se pokazao corum,jel ima ko sortu dukat nekako mi slabo zrije a sejana oko 10aprila koja je to grupa zrenja.
 
@ cicimoric nakon koliko dana si isao sa glifosatom i jesi isao sa dvostrukom dozom coruma tj split 2x po 1lit kako ti se pokazao corum.

Sa totalom sam radio nakon nekoliko dana posle setve e sad koliko je bilo bas na toj parceli nisam zapamtio. Isao sam samo 1 lit Corum / Ha. Gde su korovi mali dovoljno je tih 1lit/ha a gde je bas bas zakorovljeno i korovi veliki nije dovoljno ni 2 x 1 lit nego treba dodati jos Bentazona.
 
Ljudi kakva su vam iskustva sa zelenim maunama u soji,naime danas sam skinuo nesto balkana suv je ali ima nesto malo zelenih mauna a bio bih rad da ostavim kuci pa neznam kako ce se ponasati zelena mauna u gomili.
 
Ljudi kakva su vam iskustva sa zelenim maunama u soji,naime danas sam skinuo nesto balkana suv je ali ima nesto malo zelenih mauna a bio bih rad da ostavim kuci pa neznam kako ce se ponasati zelena mauna u gomili.
Nece joj biti nista od male kolixine zelenih mahuna,sasusixe se u masi,malo smezurati,i to joj je to.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh