Soja 2016

Danas i juče pokošen,rubin,galeb,trijumf i fantast i maximus.
Prinosi odlični,taj deo atar nije za soju (rit),ove godine se neke kockice složile. Predusev soja,kukuruz i suncokret,apsolutno nema razlike (jako male razlike u prinosu) za nijansu bi izdvojio po prinosu maksimus ali se mahune otvaraju pri dodiru tako da je diskvalifikovan.Galeb bio polegnut nenormalno.
 
Соја вршена из "два пута".
11.септембра лед узео свој део а данас ја својих 13 метара/кј.

9d8c764ac1363fec287a972fca758a1a.jpg

833da30a585b2780276a267b65c350d0.jpg
 
Pre dve godine mačvanski rekorder u pšenici,a ove u soji.Prinos strašno odličan,ima da ode cela gajba piva pred dućanom.Jedino mi se od familije i komšija neće niko da javi na ulici,ne znam zašto?
 
Auu brale ovde minimum 2700-2800kg čim je tako polego.Moj danas skinut ali nije takva leža, opet dobro nacureo...mada ne bi me iznenadilo i da je celih 3000kg/kj
 
Svaka čast, vidi se na slici da je grom od roda:ppozdrav: ,samo kako je mučeniku bilo ovrći ovo:sta:
 
Momo, sta bi sa onom parcelom gde je bilo jako lose nicanje? Hoce li tu ulaziti kombajn? Mozda si vec objavio a da sam propustio.
 
I meni trijumf prosek 2100kg po kj,negde sam izgleda zeznuo stvar,dal oranje plitko ili sto sam bacio vestak map ili prskanje

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Momo, sta bi sa onom parcelom gde je bilo jako lose nicanje? Hoce li tu ulaziti kombajn? Mozda si vec objavio a da sam propustio.

Dal ce ulaziti zavisi samo od mraza jer je tek krenula zutjeti . Zato i nisam presijavao jer sijano kasno u junu . Bas me zanima . Danas sam bas bio da vidim i na jednom grmu prebrojim preko 400 mahuna . Nisam mislio postavljati al kad vec pitas . Inace prinosi ovde ko nikad .
.

- - - - - - - - - -

[video]https://youtu.be/PQr9lL5a250[/video]
 
Neznam dali je za ovu temu,za zelenišno đubrenje ili za nikad ovako...
Danas balirao,sadašnja situacija je ovakva...

IMG_20160929_121343.jpg


IMG_20160929_123717.jpg


IMG_20160929_123726.jpg


...kreće troliska :sjasi:... ima na 10cmX10cm oko 15zrna,nije sve niklo...koliko ima po vama omlaćeno od leda po zemlji?
 
Nazad
Vrh