Bočni (voćarski) plug

Goran Ilic

Član
Učlanjen(a)
12 Feb 2013
Poruka
82
Lokacija
Jagodina
Jel ima neko od vas iskustva sa bočnim (voćarskim) plugom? Jel može sa njim da se radi obrada u redu nagrtanjem a sredina da se kosi. Gde ima da se kupe diskosni plugovi i koja je cena? Hvala unapred...
 
I ja imam ovakav kao njoko.
Najvise ga koristimo u vinogradu .
Npr kada odgrcem zemlju od cokota ostane svega nekih 20 cm neobradjene zemlje oko cokota.
A moze i da se pomakne u dr stranu da nagrce na cokot.
 
Ja imam sličan ovom plugu samo je tamno crvene boje i više liči na imt ali isto ime dva para rupa.Kad prebacim u ove levo,onda može da ide tik uz ogradu ,ore iza levog točka do sredine treaktora,a ne iza desnog.Koristim ga u oranju već petnaest godina i ide lepo ,mislim da je zahvat otprilike 2*22-23.Vuče ga 539 na 25-30 cm trećom sporom a ponekad i prvom brzom.Nisam siguran da li je leskovačkiili olt.
 
A jel kad zagrne voćku ili čokot, ne raste trava izvesno vreme u redu gde je sađeno? Tačnije, jel je ta vrsta obrade dovoljna? Ovo pitam jer razmišljam da u redu radim bočnim plugom a međured da kosim.
 
Poslednja izmena:
Radio sam u kasnu jesen ove god pre desetak dana .
Ne ostavljam dugo samo poorano vec u prolece prolazim podrivacima .

Aca raic ja kada ga prebacim iza desnog tocka i idem skroz desno pored reda nagrcem zemlju na cokot.
 
I kod mene je tako samo ja govorim o klasičnom oranju njive,za to ga i koristim jer nemam voćnjak.Svega sam par puta koristio kad sam orao baš uz plot,onda sam prebacio na leve rupe i išao zik uz ogradu a i plug onda ore uz samu ogradu tako da nema prazne zemlje do košijskog plota,ali to sam retko koristio.Sad samo u klasičnom oranju i normalno u desne rupe.Kod devojke su gornje i donje a kod pluga leve i desne.
 
Ako si na ovo mislio@ Goran Ilic super stvar ali kosta nekih 2000 eura


Moj je kostao oko 150 eura naravno polovn
 
Ta tkz vocarska tanjuraca dobro posluzi kada se plugom odgrne zemlja.
Iz iskustva znam onako zagrtanje vocaka nije dobro, kalem mora biti izvan zemlje, i kako to sada odgrnuti jedino vocarskim plugom na ticalo.
 
2zi3xnyy9suoko6r-large.jpg

Da li je neko pravio ovakve rovove u vocnjaku za djubar? Ima li neko sliku tkz. podrivača ili šta već?
 
Nazad
Vrh