KWS hibridi

Pa sad cemu doza pesimizma?Kada ulazes u novu proizvodnju idemo ka ciljem da zaradimo.Koliko njih se opeklo za ranije fao grupe prosle godine,za 1/3 omanuli naspram 500+fao grupe.Sad naravno lako bit pametan kad je sve gotovo,ali ko zna.Treba probati nove hibride ipak je modernija genetika.
 
Hteo sam opet sejati Konfites jer mi se prošle godine odlično pokazao ali sam juče dobio informaciju da su kod Konfitesa zeznuli klijavost i da je ispod 80%, takođe i kod jednog DKC hibrida ali ne znam kod kojeg tačno. Zna li neko nešto o ovome?
Posle te informacije ja ga neću sejati, verovatno ću uzeti Kollegas ili Kolumbaris...
 
Pozdrav :)
Ja sam isto cuo nesto da kws ove godine ima jako losu klijavost pa sam bas dosao ovde da vidim jel prica neko nesto o tome .. i ja ga necu sejati ove godine ,pa sad trazim neku zamenu za kws, a inace imao sam konsens prosle godine i prinos je bio odlican.
 
Ja cekam da mi stigne seme Konfitesa pa cemo videti sta kaze deklaracija. Mada ja od kad sam prvi put posejao KWS nisam imao problem sa njima u smislu loseg semena jedino 2017 dosta jalovih biljaka na Kerbanisu na losijem zemljistu na boljem skoro da nije bilo jalovih ali sitan klip pa je to uticalo na manji prinos ali takva je godina. Najveca mana im je previse robusna biljka za skidanje u zrnu i veca vlaga u odnosu na konkurenciju. Po prici drugih sa foruma i van njega Konfites i Kolumbaris su mnogo bolji po tom pitanju u odnosu ma starije hibride pa odlucio da probam Konfites.
A i probacu u saksiji klijavost posto vec kruzi ta prica
 
Da li vi više verujete svojim rezultatima ili nekim "rekla kazala" informacijama. Zameniti nešto što je odlično odradilo posao, sa ko zna čim je kao jurenje ćupa na kraju duge. :sta:
 
Ja ih sejem godinama i nikad seme nije bilo lose,takodje bio sam i u doradnom centru u Beceju i odatle nemoze lose seme da izadje,jedino namerno ali cisto sumnjam ili je rec o nekom fasifikatu .Inace i kum mi je tamo radio nekoliko god tako da znam iz prve ruke da je rec o ozbiljnoj firmi:ppozdrav:
 
Konfites i Kolumbaris su odlicni hibridi. Kod mene se Konfites izvanredno pokazao, Kolumbaris nisam imao ali sam ga usluzno kosio coveku i odlican je bio iako je njiva bila jako travna... Prica o slaboj klijavosti je do mene dosla od ljudi koji drze poljoprivrednu apoteku i prodaju seme u selu, takodje rekli su mi i za dkc 5031 isto to, losa klijavost. Ne kazem da je 100% tacno to sto sam cuo, zato sam i pitao da li neko zna nesto o tome. Prosto ne bih da se kockam sa tim, kad u startu 20% ne nikne pa jos i losija godina naidje eto ti pizdarije... Probacu taj novi hibrid Kollegas i najverovatnije cu po prvi put probati dkc, verovatno 4717...
 
Ove godine konfites i kapitolis..prošle godne konfites je bio ubedljiv kod mene,više bio mase od drugih ali i prinos je bio toliko bolji.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ljudi treba mi pomoć... U potrazi sam za semenom kws 2370 ali da je ne tretiran insekticidom (semafor i sl.). Ako znate neku poljoapoteku koja bi mogla imati tog semena, molim vas prosledite mi broj tel. Hvala!
 
3381 stabilan hibrdi,nesto kao No1 kod Pioneera,ali ne daje neke rekordne prinose. Nema greske ako se poseje.
Kolumbaris slican hibrdi kao 3381 nesto kasnije FAO grupe pa daje i vece prinose. Otpustanje vlage isto slicno.
Kod mene ove godine Kerbanis i nesto Konsensa.
 
Da li planirate neke hibride od kws-a da posejete? Ja cu konfites i mozda probam jos neki umesto dekalba.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh