KWS hibridi

Bojceticu jesi Konsens brao u klipu ili vrsio? Da li brzo otpusta vlagu? Pitam jer ga prvi put sejem i brao bih ga u klipu pa da znam kako se ponasa i da li hoce da se kruni ako se zakasni odnosno ako mu padne vlaga ispod 20.

Sve vrsem. Sa 17% vlage je skinut krajem oktobra 2017.
 
Ove godine Kerbanis standardno dobar. Cak ni sam 18 vlage se nije mnogo krunio pri berbi dok Konsens se dosta vise krunio i mnogo teze brao a vlaga ista.
 
Planirate li šta od KWS-ovih hibrida kukuruza. Kod nas se Konfites prošle godine dosta dobro pokazao kako sa prinosom tako i sa zdravom stabljikom.
 
Imao sam KWS Konfites i Pioneer p0216 ove godine i koliko se sećam KWS je imao nešto malo niži % vlage al je po prinosu bio dosta bolji, razlika je bila nekih 5-6m/kj. Primenjena je ista agrotehnika, ista količina djubriva, na istoj parceli sejani. Definitivno ću ga sejati u narednim godinama, a probaću i neki od ovih novih hibrida pa ćemo videti. Ostaviću naravno i p0216 na nekoj manjoj površini taman da mogu opet uporediti rezultate.
 
Ja sam imao kapitolisa i balasca .
Kapitolis veći rod brao sam u klipu.
Kapitolis se lakše kruni.
Novi je hibrid odličan ove godine sve on ide.
 
Na oglednim poljima u Subotici na nekim mestima ubedljivo KWS Kollegas naspram ostalih semenskih kuca,novi hibrid,jeste veca fao grupa ali sto da ne.
 
Prošla godina je bila dobra za kasnije fao grupe, treba biti oprezan ako nebude padavina kod tih kasnijih je veći podbačaj.
 
Nazad
Vrh