KWS hibridi

Naravno,samo lako je vama iz So okoline pisati kako su dobri.
Da ste imali pravu susu kao i mi,voleo bi tada da vas vidim.
Al opet da ponovim, imali smo sreće sa padavinama koje su dolazile kao infuzija usevima a ponajviše kukuruzu. I u svemu tome se iskristalisalo koji su hibridi dobri a koji nisu. Konsens se kod mene pokazao i dokazao u poređenju sa drugim hibridima. Sejao sam i DKC i Pioneer sve na 21 cm. Izmerio težinu 10 nasumično odabranih klipova i ODUVAO je sve ostale. Ne ubeđujem ja tebe da ga sejes, prenosim samo šta se desilo. Konsens nije hibrid za zrno ali ko bere za njega najsrdacnije preporucujem.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sve je 600 fau grupa, ne sejem ranije grupe jer mi ne vredi, jedini koji mu se približio je p0725. Sav kukuruz posejan 9 aprila,.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
I pitam zbog uporedjivanja. Mada mi nismo dobili kisu skoro 3 meseca. Usrali su se svi fao 600 sejani do 25 aprila. Ovi posle toga mozda izvuku neki rod.

Kod mene Kerbanis nikakav. Dobro cu da razmislim da li cu opet neki njihov hibrid za zrno da posejem.
 
U mom kraju je bila dobra godina, mada ne tako kišna kao prošla, nažalost kod nas možda na čitavoj opštini se ne proizvodi kukuruza koliko u nekom malo većem vojvođanskom selu.
KWS Kerbanis


 
KWS fao 400 vlaga 17.6, DKC fao 400 vlaga 14.5, P fao 400 vlaga 15.5. Skidamo P i DKC, KWS nek se susi (ako uopste posle kise u utorak se bude moglo imati manja vlaga).
 
Šta bi tek bilo sa vlagom da je godina normalna?Kada smo mi skidali DKC sa vlagom od 13% komšija pored sa Kerbanisom imao vlagu 19%.
 
Imam opet u ponudi da kupim kws karmas po ceni 2200din setvena jedinica od 25.000 zrna....
Prosle godine sam ga bio kupio ali sam ga prodao dalje.
Sta mislite da li da uzimam? Da li ga je sejao neko ?
 
Ja sam to imao u ogledu bio je ok kukuruz. Ni po cemu poseban, onako sredina neka.

Inace povlacim reci sto sam rekao za KWS. Moze da rodi bas bas, ali i vlagu ima vecu. Ko ima mogucnost jeftinog susenja ili skadistenja u klipu treba posejati odredjeni procenat sa KWS hibridima. Prinosa se ne boje konkurencije.
 
Kako stoje sa vlagom 3381 i Konfites u odnosu na konkurenciju ,dajte neki kratak opis ovih hibrida
 
Nema vlagu kao DKC pa sve da si pristrasan ali se slazem da je prinos odlican, cak medju najboljima.
 
Sejem vec nekoliko god kws i nisu losi ali za nijansu imaju vecu vlagu kad se kruni, za berac odlicni pa cak 3381 sam brao i nekruni se kao pionir
 
Maticu ako se setis ti pozdravi Pericu ,Perica je malo mladji ali i on je isao u srednju poljoprivrednu u Zrenjaninu a i zajedno smo putovali autobusom do Zrenjanina:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh