KWS hibridi

Ja sam brao konses ubedljivo najbolji ove godine. Imam 1ha konsesa koji ce sve pobediti ove godine ali je jos jaj za branje.

- - - - - - - - - -

Konses se bas tesko bere.
 
Kod mene takođe konsens najbolji , što se tiče prinosa oduvao DKC 5276 i pionir P6310 , a što se tiče otpuštanje vlage najgori , kerbanis takođe bolji od pomenuta dva i to u potezu gde je bilo najmanje kiše .
 
I kad se svede na jus opet je konsens bolji , 50 % veći klip , robusniji ,oplodnja završena do kraja , zrno ekstra krupno i kvalitetno, šteta nemam slike to je na ovakvu godinu verovatno da je godina bila kišna bilo bi suprotno samo zbog tog odpuštanja vlage .
 
Za neverne Tome nije me mrzelo da slikam i postavim na ovaj forum .
2nbc3sk.jpg

Leva 3 klipa je dekalb 5276 desna 3klipa kws konsens

2nq9qab.jpg

kočanke
2qbrq8m.jpg

395 gr sa 12.8% vlage
33uqqm0.jpg

870gr sa 20,2 vlage

vwslfc.jpg

dekalb
2wg83ky.jpg

kws
Kws kade se svede na jus 14% vlage ima 602 gr ( prirodnim putem)
setva oba hibrida je bila oko 10 aprila dekalb na 21cm kws na 23 cm

Ko ima svoj berač ,prevoz i krunjač itekako se isplati voziti u klipu kući i skladištiti u ambar jer je prinos 35% veći ( svedeno na jus ) , prikolica zmajevka čokanja je 100E , kada krene tel kel otkup do 17% nema odbitaka , lager neplaćaš nikome .
 
Ima nekih koji pljuju taj KWS, ima loših hibrida kao i kod svih kuća ali brate ima i dobrih, pokazao se i ove i 2015 godine.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pa u tome i jeste poenta posej kws kerbanis ako je kišna godina biće odličan sa većom vlagom skladištiš ga u klipu ako je sušna opet će biti odličan ali ga skidaš u zrnu ali ideš na sigurno a ne kao ovaj dekalb odličan kad je potaman godina a čim naiđe sušan period odmah podbaci . U našoj opštini Surduk i Belegiš su najlošije prošli em zbog najmanje kiše em zbog peskovite zemlje koja nedrži vlagu dovoljno dugo najbolji kukuruzi su od kws-a isto tako i 2015 koja je takođe bila sušna.
 
Ja sam cuo da je komsija odustao od vrsidbe kws-a, ne moze kombajn da ga skine sa sapurine, ostajalo mnogo. Morace da ga rade beracem, inace je bolje rodio od ostalih kuca...
 
Pa u tome i jeste poenta posej kws kerbanis ako je kišna godina biće odličan sa većom vlagom skladištiš ga u klipu ako je sušna opet će biti odličan ali ga skidaš u zrnu ali ideš na sigurno a ne kao ovaj dekalb odličan kad je potaman godina a čim naiđe sušan period odmah podbaci . U našoj opštini Surduk i Belegiš su najlošije prošli em zbog najmanje kiše em zbog peskovite zemlje koja nedrži vlagu dovoljno dugo najbolji kukuruzi su od kws-a isto tako i 2015 koja je takođe bila sušna.
Ja sam tog kerbanisa ovrsio,na 1,5kj,neznam da li ga ima 300kg.
 
KWS konsens-jedan klip 450g,dva klipa sa sapurikom 900g a bez sapurike 740g.Probacu da stavim slike,nesto fotkica.com nece.jel moze drugacije bez fotkice?

- - - - - - - - - -

slike.php
[/URL][/IMG]Zrno sa dva klipa.

- - - - - - - - - -

slike.php
[/URL][/IMG]
 
Ja ne vidim slike.
Sad vidim samo drugu u postu ispod. Ne znam preko čega si stavljao ali probaj preko tapatalka, vidim da ga koristiš.
 
Bez i sa sapurikom
dda17cd2dcac7f5a59e92d2652e36ecd.jpg
b4ab508565fcdb47cc1d58c8797194a5.jpg


Послато са Coolpad E501_EU уз помоћ ТапатокаU pitanju su dva klipa,sapurika slomljena na pola da lakse skrunim.
 
Pa u tome i jeste poenta posej kws kerbanis ako je kišna godina biće odličan sa većom vlagom skladištiš ga u klipu ako je sušna opet će biti odličan ali ga skidaš u zrnu ali ideš na sigurno a ne kao ovaj dekalb odličan kad je potaman godina a čim naiđe sušan period odmah podbaci . U našoj opštini Surduk i Belegiš su najlošije prošli em zbog najmanje kiše em zbog peskovite zemlje koja nedrži vlagu dovoljno dugo najbolji kukuruzi su od kws-a isto tako i 2015 koja je takođe bila sušna.
Surduk i Belegis su nabrljali i to dobro,a da im je rodio kws to je ziva glupost.Znam ljude koji su sejali po 20,30 vreca kerbanisa i corak
 
Tako je i ovde sa Kerbanisom.Dobar ćorak a ono malo što je imalo klipa vlaga 19% dok su Z.P i DKC imali 12 i 13%.
 
Starac ima Konsens ne izgleda loše ima solidne klipove sejan na 28 cm....braće se ovih dana...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh