KWS hibridi

ja imam grecale za silazu zrna odlican je nikad ,i se ne presusi ako nemogu ovaj vikend moze onda sledeci na primer nikad se ne susi brzo dobar je i ove godine mislim da ce za mesec dana moci kruniti
 
Ove godine najbolji na mojim njivama
1.Kermess
2.Grecale,mada razlika je minimalna!
Ova godina im se poklopila,ko je ranije posejao i dao sve sto treba nije pogresio sigurno!
 
francuz je napisao(la):
Zoran Kostović je napisao(la):
Da zaokružimo priču o hibridima koji se nalaze u ponudi na našem tržištu.Ja sam sejao KERMES(odličan prinos ali se malo teže bere),MIKADO(neprevaziđen za silažu).Ove godine ću probati 3381,komšiji je dobro rodio i brzo otpustio vlagu.
Ajde mi objasnite kako se to tesko bere :sta:
Sta ga to jebavka



Stabljika je k'o drvo! Lomi se sa polovine i ulazi u berac takva! Ne prolazi kroz komusaljke kao takva i neretko zbacuje lance sa lancanika!
 
toshiba je napisao(la):
francuz je napisao(la):
Zoran Kostović je napisao(la):
Da zaokružimo priču o hibridima koji se nalaze u ponudi na našem tržištu.Ja sam sejao KERMES(odličan prinos ali se malo teže bere),MIKADO(neprevaziđen za silažu).Ove godine ću probati 3381,komšiji je dobro rodio i brzo otpustio vlagu.
Ajde mi objasnite kako se to tesko bere :sta:
Sta ga to jebavka



Stabljika je k'o drvo! Lomi se sa polovine i ulazi u berac takva! Ne prolazi kroz komusaljke kao takva i neretko zbacuje lance sa lancanika!
jest upravu si u potpunosti imao sam takvo iskustvo i ja ali je dobar kujkuruz ekstra
 
Znas onu " beri grozdje, cupaj travu"? :haha: :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]уторак, 19. октобар 2010. 04:15:21 CDT[/time]
_________________________________________________
Jos nesto, video sam kod nekih gancija pune kotarke (improvizovane) a ja nisam ni zrna okrunio :haha: znaci oni su sejali pre mene :haha: :haha: :haha: :off_topic: :off_topic: sorry...
 
Sejao sam GRECALE i MIKADO na 22cm, i klipovi su bili lepi i ujednaceni, a zrna cca 6500 kg/ha. Kakvi su vazi prinosi. LIcno mislim da za vize prionose MORA veca gustina, ma da i nisu za berbu, jer mereno samo klip imao je vlagu oko 17, a kada je prosao kroz kombajn cak 19.7 !!
 
od sl godine novi hibrid u prodaji KWS Krabas cini mi se . Cim mi stignu rezultati sa makroogleda ovog a i ostalih 99 hibrida odma postavljam.
 
Bilo bi lepo, da pored tačnih podataka (iskrenih) o prinosu, dodate i podatke na kojoj je gustini sejan. Ponavljam sebe, mislim da može i TREBA veća gustina od 65000 biljaka za prinos veći od 6-7 t/ha. Dakle koja su vaša proverena iskustva?
Što se tiče rekla -kazala, sve je jasno ako se samo pogledaju podaci koje je postavio sam KWS na svom sajtu, gde se uz malo hvale, ponose prosečnim prinosom npr grekala od 8t/ha.

Inače, kada sam pre dva meseca prolazio korz Mađarsku na njihovim oglednim poljima samo video samo hibirde kojih uopšte nema kod nas, pa se nisam ni trudio da zapamtim o kojima se radi, ali me čidi da su to potpuno drugi hibridi. Koja je tek tu fora? :sta:
 
razlika je puno izmedu zemljista pa tu su i klimatski uslovi itd.ja svakog vikenda putujem dal za madarsku slovacku ili rumuniju al vecinom svugde su razlicite hibride od kojih kod nas ne seje ni jedna sorta
 
ivanm je napisao(la):
Bilo bi lepo, da pored tačnih podataka (iskrenih) o prinosu, dodate i podatke na kojoj je gustini sejan. Ponavljam sebe, mislim da može i TREBA veća gustina od 65000 biljaka za prinos veći od 6-7 t/ha. Dakle koja su vaša proverena iskustva?
Što se tiče rekla -kazala, sve je jasno ako se samo pogledaju podaci koje je postavio sam KWS na svom sajtu, gde se uz malo hvale, ponose prosečnim prinosom npr grekala od 8t/ha.

Inače, kada sam pre dva meseca prolazio korz Mađarsku na njihovim oglednim poljima samo video samo hibirde kojih uopšte nema kod nas, pa se nisam ni trudio da zapamtim o kojima se radi, ali me čidi da su to potpuno drugi hibridi. Koja je tek tu fora? :sta:
Mislim da ti je cinjenica uslovna a evo i zasto.....ja sam vadio prosecan klip KERMESSA iz prikolice prilikom istovara i bio je cistog zrna tezina 300 gr......pomnozi sa tvojih 65000...koliko je to? e praksa je malo drugacija i ja sam sadio na 20cm medjutim ja vise od 57-58.000 biljaka u berbi nisam imao....dosta je lose nikao
Stvar je u tome da se djubrenje kukuruza mora odraditi na planirani prinos pa jos i ako godina bude dobra eto ti i vagona po KJ...ja verujem u tu pricu jer ako je zemlja dobra,dobro nadjubrena stajnjakom pa jos i vestaka ako je dao covek i ako je sve uradio po PS-u sigurno da ima velikih prinosa
Te price pojedinaca na forumu da minimalno djubre ili cak nista a imaju vrhunske prinose uzimam sa rezervom jer i to je moguce ali je pitanje dokle...pa kad posle nekoliko godina isposti njivu e onda ce videti sta ce mu roditi......ZEMLJU STALNO MORAS DA HRANIS AKO MISLIS DA TI RODI
Sto se tice Madjarkog KWS oni nemaju ni jedan hibrid pod istim imenima kao sto su nasi:haha:?mislim da jedino imaju Mikado pod istim nazivom :sta: :sta: :sta:
 
Bio sam juče u hemoslaviji i kroz priču rekoše mi da im je ostalo semena kermesa od proletos i da je trenutno na sniženju od 40% cirka oko 2300,00 po džaku.Neka mi neko kaže da li se isplati uzeti, mislim da li može biti nekih nedostataka pošto je ovogodišnje seme prilikom setve na proleće,da se ne odrazi na nicanje i na prinos
 
a šta ti misliš šta če oni raditi sa tim semenom što im je ostalo pa prodače ga na proleće i misliće ljudi da je novo seme samo mu promene deklaraciju i vozi miško :cao:
 
Nazad
Vrh