KWS hibridi

Ove godine sejem samo dve sorte KWS hibrida i to grecale - 2688 din/sj i kermes - 3315 din/sj.
 
Moram da uzmem KVS ili Pionir(da bih izvukao novac za ječam)-koje sorte za branje beračom preporučujete?
 
interesuje me na koliki razmak treba sejati kws kermes danas sam uzeo da ga probam bracu ga za cardak.

hvala
 
od KWS hibrida godinama sejemo Luce na losijim njivama a Kermesa na boljim, ove godine posijacemo i 3381 da probamo i njega :ppozdrav:
 
srucnjaci iz kws-a preporucuju od 65 000 - 75 000 biljaka po h a ti sad se odluci :sta: -i ja prvu godinu sejem kermes pa i mene interesuje kakva su iskustva kod onih koji ga seju i na koji razmak?
 
danas nam slučajno uletelo nešto semena mikado posejali 2 kj na 22,5cm...jal može neko da mi kaže kako se pokazao i kakvi su pronosi, mi čemo ga vršiti...
 
mikado,vrsiti?
zar to nije hibrid namenjen za silazu i kao takav ima veliku vlagu pri branju/vrsenju?
 
KishRobert je napisao(la):
mikado,vrsiti?
zar to nije hibrid namenjen za silazu i kao takav ima veliku vlagu pri branju/vrsenju?
Ma kakvi, on je iz FAO 500, secem ga u prvoj polovini avgusta, ako odugovlacim nekad i prezre za silazu.
 
e pa šta mu radim, vršiće se pa šta mu bog da...i ja sam video na zvaničnoj stranici da je najbolji za silažu, ali to nemora da znači da nema dobar prinos i da ima veliku vlagu, a iz FAO 500 grupe je?
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Ma bice suv ko barut, provereno. Da, FAO 500.

a jel znaš možda kako se kreću prinosi? ja sam ga sejao na 22,5 (to mu negde dođe oko 63000 biljaka po ha) a preporuka KWS-a je od 65000-75000 i kažu da treba sejati 75000 biljaka po ha ako je za silažu, e sad pitanje je da li sam ga retko posejao?(s obzirom da će se kod mene vršiti)
 
Ja sejem mikado za silazu, prosle godine je bio odlican, ove cemo tek videti posejao sam ga oko 3.5 ha, a za branje sam ove godine prvi put probao KWS 3381.
 
prve godine sejem KWS i mogu reci da sam zadovoljan.........mada u ovoj kisnoj godini nije tesko biti zadovoljan
KERMES je dobar.......sejan na 21 cm
295s8sp.jpg

a GREKALE je fantastican.......sejan na 21 cm
2sbmuqg.jpg
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Da zaokružimo priču o hibridima koji se nalaze u ponudi na našem tržištu.Ja sam sejao KERMES(odličan prinos ali se malo teže bere),MIKADO(neprevaziđen za silažu).Ove godine ću probati 3381,komšiji je dobro rodio i brzo otpustio vlagu.
Ajde mi objasnite kako se to tesko bere :sta:
Sta ga to jebavka
 
Nazad
Vrh