KWS hibridi

Da li je neko sejao Mikado za cardak(branje)posto sam umesto Kitty uzeo Mikado.Razlog je klijavost svega 86% kod Kittya(provereno).Kakav je kukuruz Mikado za branje?
 
Slobodno kermes na 22.5-23. Prosle godine u delu atara kome kisa nije bila naklonjena na 4kj je bilo 38t klipa sa vlagom 22.
 
Hvala na odgovorima. A sad mi recite jeste li ga sejali za čardak? Koja gustina setve? Ja sam godinama sejao 704 pa probao as72 al nisam bio zadovoljan.
 
Grecale se bere lakse od Kermesa, po meni je i bolji kukuruz, ja sam ga uvek sejao na 23,5 cm, al to sve zavisi i od kvaliteta zemljišta, đubrenja... A ja ne bi išao ređe od 25,5 cm.
 
danas citam na ambalazi FAO 400 3381 a u predhodnim postovima spominje se FAO 300 i jel ima konkretno koliko je sa hektara bilo zrna a koliko silaze (pozeljno u kg moze i t)
 
Posejao sam 3381,kiti i luce.Planiram da ih berem.Nadam se da se nece kruniti pri berbi.Narabno prvo moraju da niknu.
Samo im redovno meri vlagu tamo krajem avgusta, pocetkom septembra ,meseca (ovo se posebno odnosi na 3381 i luce) kad bude imao 26-28 % vlage beri ga mozda se i nece osipati.
 
Mada sam bio skeptican,ali Kermes mi najbolje nikao od svega sto sam sejao.
:osmeh:
 
KWS 3381 sadjen zadnjih dana marta na 21,5 cm( na slikama )......nije los ali mi se cini da je LUCE lepse nikao svaki je jednak....nekako na oko je lepsi

2vnquzn.jpg


17tkhx.jpg
 
Nazad
Vrh