KWS hibridi

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
Da zaokružimo priču o hibridima koji se nalaze u ponudi na našem tržištu.Ja sam sejao KERMES(odličan prinos ali se malo teže bere),MIKADO(neprevaziđen za silažu).Ove godine ću probati 3381,komšiji je dobro rodio i brzo otpustio vlagu.
 
Vrlo dobri hibridi (ako izuzmemo konsol, koji je SRANJE). Sejao sam ih sve, najvise sam zadovoljan sa Mikadom, Grecale-om i Kitijem.
 
Imao sam hibrid KITY,dosta je dobro rodio i imao nisku vlagu pri krunjenju.Nije za branje beracem.Preporucujem ga onima koji se pridrzavaju pune agrotehnike i sejao sam ga na 19,5cm. Grecale sam isto probao on se moze raditi i beracem :D :D
 
Prosle godine sam sejao Mikado za silazu, pokazao se odlican. Ove godine cu isto, ne menjam. Probao bih ove godine nesto malo i 3381 za branje pa me interesuju vasa iskustva sa njim. Unapred hvala.
 
Kws hibride sejem vec 2 godine i prezadovoljan sam prinosima posebno hibrida Kermess koji berem beracem i skladistim u cardacima i nema gubitaka pri branju jer se ne kruni pri berbi,a moze da se bere vec pocetkom oktobra,a razlika u prinosima izmedju NS 640(koji sam predhodnih godina sejao) i Kermess je velika,bar kod mene,i kermess uvek da 500-1000kg po jutru vise od NS 640.
ovo pricam iz iskustva :ppozdrav:
ove godine cu takodje sejati bar 10kj kermessa :D
 
Ko je sejao Grecale:haha: :sta: Neka podeli iskustva sa nama koji bi ga mozda sejali ove godine...Kako se bere,da li ima slicnosti sa Kermesom,koliko redova zrna ima klip,kako podnosi susu?Znam samo da je FAO grupa zrenja 700. Unapred zahvalan...
 
Ja ga sejem vec tri godine unazad. Bere se dosta lakse od Kermesa, klip ima 18-20 redova zrna, dobro podnosi susu, jako je dobar i za silazu. Vrlo je specificnog izgleda, ima erektivni polozaj listova koji su jako siroki. Ja sam prosle godine isek'o 4 lanca Grecale-a i 6 lanaca Mikada, silaza nikad bolja.
 
Jer moze kermes da se vrsi u zrnu i cuva kod kuce (tavan, ili na betonu) jer sam cuo da ima jako veliku vlagu?
 
ilijat je napisao(la):
Jer moze kermes da se vrsi u zrnu i cuva kod kuce (tavan, ili na betonu) jer sam cuo da ima jako veliku vlagu?
tesko,jer kermess u berbi ima veliku vlagu od bar 20 posto,pa ga je najbolje cuvati u klipu u cardacima,bar je moje iskustvo takvo :ppozdrav:
 
ilijat je napisao(la):
Jer moze kermes da se vrsi u zrnu i cuva kod kuce (tavan, ili na betonu) jer sam cuo da ima jako veliku vlagu?
Nemoj ni pokušati ja sam pre dve god čekao do 3 nov. i opet je imao 20 vlage.
Prošle god. se krunio u branju duvao neki lud vetar a bila temp. 30 c. bolje da sam ga vršio.
Zavisi i od godine ali ja ne bih rizikovao s obzirom da ima mnogo hibrida koji brzo puštaju vlagu.
Kity sam imao pre dve god. na slabijoj zemlji u ritu i bio je dosta loš savetujem kvalitetniju zemlju za kity istina da je te god bila suša ali na kermesu se nije puno odrazila dok na kityu jeste.
 
I ja sam sejao kermes ::super:: dobar je ali veoma tezak za branje beracom. :ppozdrav: :udri: ::novac::
Zoran Kostović je napisao(la):
Da zaokružimo priču o hibridima koji se nalaze u ponudi na našem tržištu.Ja sam sejao KERMES(odličan prinos ali se malo teže bere),MIKADO(neprevaziđen za silažu).Ove godine ću probati 3381,komšiji je dobro rodio i brzo otpustio vlagu.
 
mikado vec zadnje 3-4 godine silaza, a kermes :zli: nikada vise nece uci kod mene. pre 2 godine puna agrotehnika + najbolja parcela = 25% crvenilo i susenje kukuruza + strasno lose i prljavo branje. zbog crvenila sam zvao gospodu iz kws-a i slao meilove, niko se nije udostojio da odgovori
 
Ja cu ga sejati ove godine,mislim na Kermess...Znam da se tesko bere ali sta je tu je?!Probacu i Grecale,cisto da ih uporedim...Hvala Lali iz Banata na informaciji u vezi Grecala...Ako ga jos neko sejao slobodno neka kaze :ppozdrav:
 
KWS nije los kukuruz al mu je dorada (sremska mitrovica) skroz nikakva vise ga necu sejati bas zbog tog lose doradjenog semena, sram ih bilo a trazili su lane 3500 dinara za kesu kermesa govnari jedni :zli:
 
Nazad
Vrh