KWS hibridi

Vidiš kod mene je bio Konsens i jeste da je prvi podgoreo ali zato oduvao pošteno pionire koje sam imao, ali oduvao.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sto super baca kaze otpusta vlagu za Djurdjic.Meni treba za vrsidbu,ko ga bere ok jje.I naravno nije svugde podbacio.Kod mene je zadnje 4 god u proizvodji,samo je prosle god bio dobar
 
Vidis kod mene njiva do njive balasco bolji od zp e sad nezz koje susjed sije .
Sve to zavisi od tipa zemlje izbora hibrida i tako.
 
Treba imati na istoj parceli i jedne i druge i ista agrotehnika i onda treba upoređivati a takođe bi godilo da su hibridi iste fao grupe i sličnih karakteristika pošto su neki hibridi stvarani da u dobrim godinama sve guraju u prinos ali zato u godinama poput ove brzo posustanu, neko vija prinose a neko stabilnost proizvodnje, uglavnom kocka.
 
Merio vlagu na mom kws fao 400. 18.5 vlaga ala ti leba koja vlagurina, a dkc istog fao 14.5 imao pre kise. KWS samo kada mi dzabe daju cu sejati opet, kao sto i Deja kaze ko seje za klip to je u redu kukuruz.
 
Dva najbolja kukuruza (mislim na pojedinačne parcele a ne uopšteno na hibrid) koje sam video ove godine u srbobranskom ataru su Kolumbaris i Ulix. S' tim što je ulix u Sibiru a tamo je ove godine bilo više kiše nego u ostatku srbobranskog atara. Koilumbaris je u Jarošu a tamo nije bilo mnogo kiše.
 
Kod mene su ranije fao grupe izgurale solidan rod, dok su hibridi iz kasnijih fao grupa mnogo podbacili.
 
I mislio sam za branje, Konsens ko misli da skida u zrnu taj mora da je lud.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam za konsens ali neki drugi kws hibridi koje sam imao se tesko beru do zla boga,doslo mi da zapalim i traktor i berac i njivu i a u majčinu..nije da hejtujem al ja nnisam video poentu u kws,vlagu ne skida a neda da se bere,nego smo ga uzimali jer je promoterka mnogo dobra macka za dobrom pricom,uvalila bi slaninu hodzi..
 
Merio vlagu na mom kws fao 400. 18.5 vlaga ala ti leba koja vlagurina, a dkc istog fao 14.5 imao pre kise. KWS samo kada mi dzabe daju cu sejati opet, kao sto i Deja kaze ko seje za klip to je u redu kukuruz.
Da li je hektolitar isti ili je DKC suvlji zato sto je zrno ucmanulo? Ja vlage nisam mogao da uporedim jer DKC nema uopste klipova dok Konfites i Kolumbaris imaju bar neke pabirke.
 
@coci
Klipovi kod KWS deluju robusnije i ljustika je deblja. Vlaga je koju sam napisao mereno kod DOO Vozd na Jugoispekt vlagomeru.
 
Nazad
Vrh