KWS hibridi

Nista specijalno. U jesen pre oranja 12o kg Map i u prolece predsetveno 16o kg uree.
 
Skidao sam sve zajedno posle kisa, sto znaci da nisam uhvatio manju vlagu vec 17,xx kao i na ostalim hibridima. Nemam vremena da se mlatim i da skidam posebno. Ukratko to je lepo iskustvo, doprinosa nekom razvoju, ali sa stanovista ekonomije i finansija nisam siguran da je rentabilno.
Kako ti se cine BalaSKO I Kalimnos za silazu?
 
Svaki KWS sem fao 200 je ok za silazu. Sada koji je najvise imao mase, ne znam ti reci jer ne radim silazu pa nisam ni gledao tu karakteristiku. Fao 200 je vidno imao manje mase, i 3381 onako. Ostalih 5 hibrida je tu sve negde. Napominjem da nisam imao fao 600 u ogledu. Po nekoj logici ti hibirid treba sa fao 700 da budu za silazu.
 
Znam za mikado,ali sejao bih sve fao 400,a vidim u njihovom katalogu da daju balasko i kalimnos mogucnost za silazu :ppozdrav:
 
Konfites sam sajao prinos 7t po kj sa 17.5%vlage. Kolumbaris takodje dobar sa slicnim prinosom. Kamparis nisam sejao.
 
Ja sam sejao Kolumbaris i bio je dobar, takodje i mikado. Ove godine pored Kolumbarisa ide Konfites i jos neki, videcemo...

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Stariji hibrid namanjen za berbu u klipu. Klip izrazito krupan sa dvadesetak redova zrna. Po meni jedina mana sto se veoma tesko bere i cisti. Ne znam kako bi uspevao u tvom kraju.
 
Nazad
Vrh