Grejanje na pelet

Bas me zanima potrosnja kolika je sa ugljem. Samo napred majstore!
 
Isto potrosi,prosle godine sam lozio od pocetka septembra,do skoro prvog maja,uopste nisam gasio kotao,potrosio sam oko 8 do 9 tona uglja polu suserni,a pola banovici,jedino ima puno pepela kod grejanja na ugalj,svaki dan puna pepeljara...
 
Poslednja izmena od urednika:
Zato je drveni pelet super. Jako malo pepela.

Meni je pričao drugar da kupuje u uljari suncokretovu ljusku i od toga pravi pelet i tako se greje.
 
Poslednja izmena:
Treba probati sve opcije. Kod mene ima jako malo pepela. Na svaki peti dan cistim pepeljaru.
 
Zaviasi kakav gorionik imas,ako ims ferolli ili centrometal,tamo moze samo drveni pelet,ili kostica od visnje,agro pelet ne moze...a ni separisani ugalj...
 
Koja ti potrosnja ovih dana?
Pa evo ne znam jos tacno jos se nisam uhodao ali oko 25 kg ja mislim dnevno.
Kuća 95 kvadrata i bojler 80l. Mada kazem nije jos provjereno, ali brate smira je.
Kod mene je rezervoar za pelet 3 vreće cc 45kg tako da se mora svaki dan dva očistiti kotao i to ali u svakom slučaju ovo je sad za sad smira.
 
Mi smo takodje presli na grejanja sa peletom,pec smo uzeli da moze koristi i agropelet. Proizvodjac je terming iz kule,za sada super radi,koristimo pelet od sojine slame :)
 
60-70 kg dnevno za kucu od 280 m2
Dr,Grujo jel si upoređivao sa drvima,ugljem i sl?
Nekako mi se čini puno tj skupo ,ako sam dobro razumeo cenu to je oko 350 eura mesečno! Koliko će biti ako bude -10 c?
Mene prijatelj sa Homolja snadbeva sa drvima cena je bila 27 eura ove godine,trenutno mi to najjeftinija solucija ,potrošim 20 metara + dve prikolice šapurina ,greje se cc 200 m2 ,kuća je ful izolovana i prozori dihtuju odlično.Hteo sam da pređem na pelet ali mi se čini dosta skuplja varijanta.
 
Nazad
Vrh