Stratifikacija,sejanje, pikiranje, rasađivanje i nega voćnih vrsta...

gandrad

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2014
Poruka
1.751
Lokacija
jagodina
Vidim da nema posebne teme o ovom , značajnom koraku , u postupku razmnožavanja voća...
Ja nisam nikakav stručnjak u ovoj oblasti, ali ću napisati kako sam uradio...A uradio sam to po savetima sa ovog foruma, nisam čitao nikakvu literaturu...
Mnogi iskusniji će reći da li je to ispravno i dodati svoje primedbe...
U saksijama ( plastične klantice od eurokrema,koje imaju izbušeno dance, i služile bukvalno kao saksije tokom leta) sam stavio malo sitnog peska, pa onda semenje , pa opet pesak , pa opet semenje...i taman još malo peska i puna saksija...
Sve to sam opet zakopao u istu onu gomilu peska...malo prekrio odozgo...
Na taj način sam stavio seme jabuke, divlje kruške, belošljive, vinogradarske breskve, kajsije i lešnika...
 
Vidim da nema posebne teme o ovom , značajnom koraku , u postupku razmnožavanja voća...
Ja nisam nikakav stručnjak u ovoj oblasti, ali ću napisati kako sam uradio...A uradio sam to po savetima sa ovog foruma, nisam čitao nikakvu literaturu...
Mnogi iskusniji će reći da li je to ispravno i dodati svoje primedbe...
U saksijama ( plastične klantice od eurokrema,koje imaju izbušeno dance, i služile bukvalno kao saksije tokom leta) sam stavio malo sitnog peska, pa onda semenje , pa opet pesak , pa opet semenje...i taman još malo peska i puna saksija...
Sve to sam opet zakopao u istu onu gomilu peska...malo prekrio odozgo...
Na taj način sam stavio seme jabuke, divlje kruške, belošljive, vinogradarske breskve, kajsije i lešnika...

Radim jako slicno.
Samo ja te plasticne posude sa sjemenjem i pijeskom stavljam u hladnjak.
Neka idealna temp. je oko 5.5 stupnjeva.
Bitno je pogoditi optimalnu vlaznost pijeska pri stavljanju sjemenja i kasnije se vise ne treba vlaziti.
Bitno je povremeno otvoriti, provjeriti i sa npr.cackalicom napraviti rupice u pijesku kako bi izasli plinovi jer sjeme dise.
 
Ситан песак "дунавац" и слично мање је погодан за операцију стратификације.Потребно је користити песак јединицу са јако мало примеса нуле или дунавца .Одлично се показао и перлит јединица.
 
Evo mojih iskustava:
Početkom ove godine sam u saksiju sa zemljom postavio četiri koštice badema i preko stavio pesak dunavac debljine 3-4 cm. Izrasla su dva badema koja su posađena u voćnjak ove jeseni. Ima više priče u temi badem.
Posadio sam u novembru prošle godine 20-ak plodova oraha u zemlju koja je prilično peskovita i samo je jedan počeo da raste a i taj jedan je uništen nepažnjom. Dva oraha sam našao početkom proleća na putu i posadio i oba su nikla i sad su u istim saksijama imaju oko 30-40 cm.
Posadio sam početkom ove godine kesten koji sam kupio u prodavnici u toj peskovitoj zemlji i niklo je desetak komada. Nisu porasli više od 20-ak cm. Pisao u temi kesten.
Ovog meseca sam posadio plodove oraha, badema, koštice kajsije, koštice belošljive, koštice migavca, koštice divlje trešnje, mečje leske u plastične kante, šerpe i saksije. Sadio sam u pomešanoj zemlji sa supstratom za cveće ili zemlji za cveće. Pomešao pa stavio koštice na dubini koja se izračunava formulom 3 x visina ploda. Nadam se da će nešto niknuti. Kad i ako nikne onda ću tek presađivati.

Podeliću sa vama neka svoja iskustva o naklijavanju semenki mečje leske. Čvrsto sam odlučio da posadim nekoliko drveta jer je zaštićena vrsta a i hoću da iza mene ostane stoletno drvo po kojem će me se sećati ako po ničemu drugome (dok ne završi u furuni).
Napominjem da ovo može da se koristi za mali broj plodova jer bi za više bilo potrebno puno prostora.
I tako - tražeći podatke o stratifikaciji pronađoh način kako da se naklja semenka. Semenka se izvuče iz odrvenelog dela, iz koštice koja se oprezno razbije i stavi se u mekani papir. Ja sam koristio papirne ubruse i toalet papir u listićima. Presavijem papir, nakvasim ga vodom, postavim par koštica a zatim preko toga stavim drugi presavijen papir koga takođe nakvasim vodom. Napravim sendvič od vlažnog papira a unutar toga su semenke. Ne kvasiti puno jer će teže ići otvaranje i gledanje semenki. Takav 'sendvič' stavim u kesu za zamrzavanje, preklopim kesu da ima vazduh unutra (kao balon), ostavim pored prozora da ima svetlost ali da je ipak toplo. Na par dana se proverava naklijavanje ali ja nemam strpljenja pa stalno zagledam. Unapredio sam verziju pa sad stavim papir na dno prozirnih plastičnih posuda koje imaju poklopac pa je lakša manipulacija sa semenkama. Čekam po dve tri nedelje da semenka pusti klicu dužine 5-6 cm i da joj krenu prvi listići ili da se listići vide u sredini između polovina semenke. Tada ih stavljam u zemlju, u saksiju i čekam da rastu. Imao sam i par neuspeha zbog loše zemlje u kojoj sam posadio neke semenke. Zemlja je izgleda bila kisela pa se semenke nisu primile.
Postavio sam čini mi se fotos jedne sadnice u nekoj temi ali sad nisam siguran gde.
 
Deda Lala, što se tiče peska, nije "dunavac" ( inače, znam šta je dunavac) nego običan "moravski" za malterisanje...ustvari ja sam ga uzeo pre par godina za podne pločice, ali ne znam koja je granulacija, mada je uzet sa stovarišta, valjda je separisan pre toga...
Vuxsd, svaka ti čast, lepo si to objasnio, ali poznajući sebe , ne verujem da bi imao toliko strpljenja kao ti...Nego kad pomenu tu lesku, daj i meni bar komad , ili prodaj, pa da iza mene ostane , tako nešto dugovečno. Jesam posadio oskorušu ( a i ona em dugovečna, em teško prorodi), ali još jedan komad nije na odmet...vidi i ove kuće sad, što se prave ...nisu predviđeni ovi materjali za tako dugi vek...
Kneže , ja sam se ipak opredelio za " vanjsku upotrebu"...mislim , stavio sam tamo pa kako im bude...
 
Ima to negde na mrezi...gledao sam tabelu, za maltene svo voce...
Samo da se setim gde??? Kad nadjem postavicu...
 
U nekoj knjizi sto imam ne pise za lesnik ali ima za orah 60-70 i badem 70 dana, znaci da je i lesnik tu negde
 
Pre neki dan obišao sam neke lokacije , gde sam prošle godine brao plodove divljih krušaka i jabuka...
I jedva da se može naći po koji plod jabuke, a divljih krušaka ni "za lek".
Naravno , sa namerom da odvojim seme radi sejanja...
 
U nekoj knjizi sto imam ne pise za lesnik ali ima za orah 60-70 i badem 70 dana, znaci da je i lesnik tu negde

Sjeme ljeske stratifikuje se u pjesku ili tresetu na temperaturi 4°C u toku od 90 do 100dana.
Tako kod mene piše. Još je rano za veću količinu jer je nakon tog isteka vremena potrebno podići temperaturu za uspješnije klijanje. Ako nema uslova za to bolje je staviti na stratikovanje krajem 11-tog mjeseca pa za klijanje stižu kad vanjska temperatura raste.
Imam loše iskustvo sa stratifikovanjem u zemlji za cvijeće. Ostavljam mogućnost i da plodovi nisu bili dobri ali u dva pokušaja od 20-tak plodova, nije klijao ni jedan.
Prije sam to radio u pjesku ali sam htio dosaditi par stabala pa nisam tražio pjesak već iskoristio saksiju sa zaostalom zemljom od cvijeća i ništa. Ove god idu u pjesak.
 
Momci pomoc, koliko problema moze da bude sa sadnicama ako ih je tukao led u toku proizvodnje.
Kora nije pocepana , vec onako pod prstima se oseti udubljenje malo.
 
pazi sad,ako nije do visine gde planiras da formiras stabloonda je ok,znaci sve iznad tog onaj deo koji se krati te ne interesuje,ali ako je u delu koji ostaje malo je nezgodno jer hoc ekasniej tu da napravi ranu,puca kora izlucuje smolu,mada ne mora da znaci ali ipak ako ima malo veci broj tih udubljenja batali to,veliki je rizik,ako je na sta znam 1-2 meste mozes da rizikujes
 
Sad nisam pametan sta da radim , trudicu se da pregledam sadnice , ali se plasim ako se koja provuce, zato pitam..
Tamo gde sam rezervisao sadnice nista mi nisu spominjali za led, nego sam video na drugim vec izvadjenim sadnicama drugih vocnih vrsta, da ima tragova od leda.
Sta me savetujete, nije ni mali broj sadnica, treba to sve detaljno pregledati.
 
nema sta da te savetujem,za tvoje pare kupujes sta ti hoces,ako mislis da nije to to,jednostavno kazes vlasniku,ej ovo nije dobro nisam trazio to i snalazis se na drugom mestu,ipak su to tvoje pare,osim ko nije u pitanju bas nesto sto se tesko moze naci
 
Rizikujem da ispadnem glup :) ali moram da pitam...Da li je ceo smisao stratifikacije omekšavanje semenjače ili se dešava i neka hemija u samom semenu?
Tj pitanje je da li ako polupam semenjaču bez oštećenja semena i to seme naklijam, dobijam sadnice ili svakako mora da se sadi sa semenjačom?

Inače, radi se o belošljivi. Pretprošle godine sam posadio 20ak i skoro sve se primile,a prošle - ni jedna. Čini mi se da su istrulile. a sad razmišljam da ih povadim iz friza i polupam i naklijam
 
Kolega, nema glupih pitanja.... Ja sam naklijavao belošljive doduše samo dve semenke i bez stratifikacije i uspeo sam u tome ali biljke nisu htele da rastu jer nisu imale dobru zemlju. Koliko mi se čini, stratifikacija se radi da bi semenka napukla ali i da bi seme dobilo 'znak' da treba da počne da se razvija.... pogledaj na netu kako to tačno ide... moguće i da ja ovo pišem netačno... i nemoj da odustaneš od 'igranja' sa semenkama....
 
Ставио сам у башту негде у првој половини новембра на стратификацију разних семенки и коштица. Данас погледам једну саксију са семенкама старе сорте крушке. Има пар семенки које су исцуриле када сам их стиснуо, остале су чврсте, али клице нема.

А ово су два огромна стабла те старе сорте


У другој половини децембра купим на пијаци јабуке Будимку и Кожару, било семенки, а штета да се баци, а напољу хладно, а ја песак (за малтерисање) и семенке у саксију, саксију у пластичну кесу, и све заједно у фрижидер по Кнезовом рецепту (једино је температура била мало нижа). После 10-так дана купим у Роди јапанску крушку, па и те семенке стрпам у фрижидер. После баште :sta: , у фружидеру :cool: ево овако

Јабуке

Јапанска крушка
Све семенке су клијале. Пажљиво сам их ставио у земљу, на 1-2цм дубине и залио. Да ли сам пожурио са вађењем из фрижидера и изношењем у башту (да не смрзну напољу)?. И једна језичка недоумица, да ли је то сетва или садња?
 
Ja sam danas izvadio iz stratifikacije koštice belošljive i kajsije. Belošljive sam lično brao od mojih šljiva, a kajsije uzeo od jednog drugara koji je to dobio da konzumira još letos... No i jedne i druge nisu pustile ni jednu klicu niti se bar orvorile...a bilo je mraza , itekakvog...
 
Nazad
Vrh