Suncokret 2016

ja kad bi vama pokazao moj suncokret vi ne bi verovali garant.
 
Ove godine mislim da je u mom kraju bar 30 procenata vise zasejano suncokreta u odnosu na proslu godinu. Napredak. Mislim da je kukuruza manje zasejano ....
 
Sad obisao suncokrete bas u ataru Zemljostrugara.Ajde reko da vidim kako korovi stoje pa da sutra idem da prskam.Kad sam otisao dobro u nesvest nisam pao.Zecevi napravili haos.Pojedeno izmedju 15 i 20%.Sve u redove po 20-30m.Sutra usevanje i prskanje.Probacemo sto plice posejati da pre nikne.
 
Da li je neko imao problema sa nicanjem suncokreta, u pitanju je Syngentin Kondi? Mislio sam da ga jesto pojelo medjutim vidim da je pustio klicu, ali nije nikao..:sta:
 
Evo jedna iz današnje setve,razrivano kukuruzište,jedan prohod germinator 4.aprila,sutra sledi prskanje,Pelican + Total

IMG_20160427_150300.jpg
 
Da li je neko imao problema sa nicanjem suncokreta, u pitanju je Syngentin Kondi? Mislio sam da ga jesto pojelo medjutim vidim da je pustio klicu, ali nije nikao..:sta:
Jel prepakivano seme ili sveze?

Sejao sam tri vrece prepakivanog, preko 90% je niklo iz 2-3 puta malo dublje je posejano ali opet losa energija klijanja.

Na mestima gde fali seme je jednostavno istrulilo ili pustilo klicu pa istrulilo

Sreca poucen losim iskustvom sa Klijavoscu, sejem gusce na 21,5 pa tako da je taman ispalo. Dok sveza Neoma nikla je u jednom danu i svako zrno.

Sa prepakivanim kondijem na 21,5 po prvi put uspeo sam sa vrecom 4 kj da isejem, sumljao sam u masinu kontrolisao hvatala je po dva zrna ali prazna rupa nijedna!

Izgleda da u prepakivanim vrecama ima tacan broj zrna :osmeh:
 
Drugar razmislja da proba da poseje suncokret na 1,5ha za probu, posto nije sejao do sad nikad. Jel postoji neki nacin da se zastiti od ptica kasnije kad krene sa sazrevanjem ?? Iskreno toga se najvise pribojava. Sve ostalo je manji problem.
 
Ima viška, to časte za ono što neizađe :haha:.
Ako ima tačno 150k semenki u vreći, 4kj može se posejati na tačno 22cm, teoretski, ali u praksi to nije tako.
 
Da li je neko imao problema sa nicanjem suncokreta, u pitanju je Syngentin Kondi? Mislio sam da ga jesto pojelo medjutim vidim da je pustio klicu, ali nije nikao..:sta:
Pisano je o tome na predhodnim stranama.Ja sam moj obisao i lepo nikao,losija je energija u odnosu na Neomu ali nemam problem.

- - - - - - - - - -

U bre Mindjusar radis toliko zemlje,obaras rekorde a sejes sa ovom sejalicom iz proslog veka.Ocekivao sam nesto kompijuterizovano...:osmeh:
 
Da li je neko imao problema sa nicanjem suncokreta, u pitanju je Syngentin Kondi? Mislio sam da ga jesto pojelo medjutim vidim da je pustio klicu, ali nije nikao..:sta:

I kod mene isti hibrid kilavo niče.Jeste da se borio sa pokoricom,ali i drugi su bili u istim uslovima,pa su nikli.Sumnljam da seme nije dobro.
 
Poslednja izmena:
Ovde bi trebao nici suncokret. Da li kisa moze pomoci ili da prodjem drljacom poslo uskrsa?

 
Ako je pod povrsinom naravno da ce mu pomoci da izbije,a ako jos nije krenuo tesko!
 
Ako nije upro ili usao u pokoricu i stao kisa ce pomoci.Ako je krenuo i tu stao i savio se tu leba nema.
 
Mislim da je ovo prevelika kora za suncokret. Otkopaj koji da vidimo. Ako je krenuo i došao dovde mislim da neće izaći.
 
U bre Mindjusar radis toliko zemlje,obaras rekorde a sejes sa ovom sejalicom iz proslog veka.Ocekivao sam nesto kompijuterizovano...:osmeh:
Ma to je kompjuterizovana varijanta,model za 2016. :haha:
Juče oprskan suncokret,u 3varijante,Pelican + S-matalahlor + total , Pelican + S-metalahlor + terbutilazin + total ,Smetalahlor + terbutilazin + total
 
Nazad
Vrh