Suncokret 2016

Ni ove godine nisam zaorao jesenas nista od djubriva. Suncokret je posejan nakon kukuruza osim na jednoj parceli gde je bila soja i svuda sam bacao 100 kg/kj ureje!
Neoma je svuda posejano, prskano Ikurasom u kolicini od 0.7 l/kj a u vecini slucajeva pomesan sa Flupisorom ili Fuzilejdom u istoj kolicini! Jedno spartanje!
Od dosadasnjih ovrsenih 13.5 kj predato je 31360 kg! Preostalo za Utorak jos 4.5 kj.
Nikad dosad nisam imao takav prosek.
Cena se ne zna, cak ni akontna!
 
Poslednja izmena:
Kondi posejan 04.aprila, ovrsen 26.avgusta, prinos 1850-1900kg po lancu naplativog. Zaorano 150kg N:p:K 15:15:15 (lincer) jesenas i proletos baceno 150 kg kan 27% (po lancu su sve mere). Prskan na crno sa montom 1l/ha + terbis1l/ha +Girasolin 1l/ha i od sirka sa fuzilejdom (puna doza) od 6.5 lanaca samo je 2 spartano ostalo nista. tip zemljista 7+klasa (4,5 lanca, 2 lanca za nijansu kvalitetnija zemlja).
 
Kondi posejan 04.aprila, ovrsen 26.avgusta, prinos 1850-1900kg po lancu naplativog. Zaorano 150kg N:p:K 15:15:15 (lincer) jesenas i proletos baceno 150 kg kan 27% (po lancu su sve mere). Prskan na crno sa montom 1l/ha + terbis1l/ha +Girasolin 1l/ha i od sirka sa fuzilejdom (puna doza) od 6.5 lanaca samo je 2 spartano ostalo nista. tip zemljista 7+klasa (4,5 lanca, 2 lanca za nijansu kvalitetnija zemlja).
A taj tvoj lanac koje je povrsine u m2?
 
Jucer bio na njivi i nevjerujem da se moze vrsiti, moram otici mjeriti vlagu, al mislim da nema vise od 7-8%, od sutra spremam kombajn i idem raditi, iako u mom kraju jos nitko nije poceo
 
Moji konacni rezultati svedeni na jus su 1820 kg po kj, nisam zadovoljan, sada jedino ako konacna cena bude iznad 36 din, moze malo da me odobrovolji.
Od djubriva samo urea u prolece 150kg po kj, hemija - nista ( osim par krugova okolo fusilade), zagrtanje uradjeno. Njive su bile dosta prljave, nije bilo sirka, vec sirokolisnih korova i samoniklih suncokreta.
Necistoca u vrsidbi mi je isla cak i do 9.5%, znaci, da su bile cistije njive imao bih preko 1900kg, sto je opet kesa..... ja zeleo bar 2000 kg po kj.
 
Gotovo sa suncokretom,vlaga od 8 do 15,primese od 2 do 5,sorte kondi i ll06.sejano na 22 i 24,dubinsko gardoprim 2l /KJ i fuzilejd 0,5/KJ,jednom ospartano.prinos 26m/kj.Ppedato za zadrugu becej
 
Danas radjene neke parcele za koje sam mislio da ce biti izuzetan prinos ali nista svega 1700 kg jusa...gde smo omanuli jbliga...hibrid kondi,radjeno pre nicanja ,travke nije bilo...po brazdu 3 x16 ....blabla bla
 
Nije on ni jedini a ni prvi... Predaju u MK za ozz bečej.

@deja
koliko Bečejci daju avans?
 
Nazad
Vrh