Suncokret 2016

Suncokret iz postrne setve.
Danas slikano, 25.juna skinuta repica,1x potanjirano istog dana, narednog dana posejan Durban na 4kj. Nakon setve, pre nicanja oprskao Helionom da se suzbije nicanje uljane repice.(inace je repica ipak nikla u ogromnom broju, al je bolovala pa je suncokret lepo odskocio).Sklop suncokreta je losiji, oko 70%, jer je pokorica pravila probleme u nicanju.


Tata je visok oko 180cm.
Bas sam zadovoljan trenutnim stanjem suncokreta.U ataru sa video jos 4-5 parcela velicine 2-4kj sa postrnim suncokretom, i dosta je manje visine od ovog mog. Mislim da su sejali na strnjiku zita, znaci jedno 7 dana kasnije i velika je razlika.
 
Sada kada pocinje da zre i kad se glave bolje vide ocigledno je da nece biti velikog roda. Ipak je suvise izrasto, a glava ostala mala. Odredjen procenat biljaka zahvatila bolest pa se samo crne glave u njivi.
 
Kolega je juce skinuo neomu sa dela parcela koja je na oko izgledala ocajno,glave sprzene,male...
Na 3,25kj je dobio 8200kg sa 13,3% vlage.Ne znam koliko mu je ostalo plativog jer se kasnije nismo culi.Generalno kod nas se nece masovno krenuti sa suncokretom do gospojine.(inace ga ima u ataru posejanog kao nikad do sad)
 
Pa ako uporedimo trenutno stanje (izgled)suncokreta u ataru,ovaj je bio onakav kakvog sam ga opisao.Jeste da mu je dao 2500kg,ali dok su mu sveli na srps,neverujem da je imao vise od 2200-2300kg,sto je odavno prosek kod nas.
 
Vidim da je i kod nas jedan poceo da vrse, verovatno neki raniji hibrid....
 
Poslednja izmena:
Kod nas prinosi nisu neki pocelo po malo da se skida od 1500 pa do 2000kg po kj,mada jako gadno izgledaju.Jos ako naleti neka kisurina lepo cemo zavrstliti sa suncokretom
 
Mi smo pre 2 dana skinuli jedan deo parcele od prilike 10kj. danas predali 19300kg. 9,5% vlaga, Neoma sejana 02.04. Sutra se planira ostatak parcele od 15kj. da se zavrsi pa ce mo znati tacan rezultat...Glavice skvrcene ni jedne zute nema, 142 ide drugom pola varijatora i peva.
Mada sad grmi na sve strane, kisa jos ne pocinje a ne bi ni trebala da padne, da zavrsimo sutra!
A Kondi nece jos 20dana.

- - - - - - - - - -

Po radaru nas zaobilaze ide neko sranje na Secanj.
 
Nazad
Vrh