Suncokret 2016

Ovdje ima od prve do seste , kod suncokreta ne zavisi toliko prinos od kvalitete zemljista , barem ovdje kao kod nekih drugih kultura , nevoli previse kise i depresije na parcelama , pogotovu ove godine tu je najvise i popadao. Ove godine sam morao da ga prskam 2x prskan i to max dozom kopije ekspresa(problem sa jako malom bijelom lobodom koja ima neku vostanu zastitu kad je jako mala i jako gusta ) i nije bilo simtoma na njemu kao od previse zemljisnog herbicida ili prejake doze protiv uskolisnih. Inace ovdje se sije prakticno otkad se pojavio , vecina niti ne prskaju zemljisnim nego samo preko lista i onda uskolisni. Jedne godine je imao i dosta trulih glava ali je prinos bio opet oko 1700kg.

Inace singentini su uvjek bolje rodili ali je bio problem ambrozija pa sada ih slabo siju ovdje.
 
Ove godine mislim da se zvao omega ako ne grijesim ,preracunas samo aktivnu materiju, postoji razlika u original expressu koji vise smrdi od ovih kopija.
 
Pa prska se tribenurol metilom,naziv proizvoda nije bitan,Express je kao original,a postoji jos i Omega75,Cerealis,Stockstar75,Mural ...itd.Ja Express nikad ne bi ni kupio kad mogu uzeti za primer 300 din Cerealis,njega sam koristio ove godine,te jeftine herbicide je preporucljivo koristiti u split aplikaciji,meni je odradio dobar posao ,nisam isao vise od preporucene doze,samo treba paziti na kolicinu aktivne materije,nije kod svih ista.
 
U nedelju završili žetvu suncokreta,sa onim,presejanim 23.5.on je dao 2030kg/kj jus-a,a prosek za ovu godinu je 2150kg/kj

- - - - - - - - - -

Evo koja slika iz žetve ...

IMG_20160915_130542.jpg


IMG_20160915_133532.jpg


IMG_20160915_173358.jpg


IMG_20160915_180644.jpg
 
Koju kombinaciju radis na crno? Ja sam ove godine radio samo preko lista sa 7 dcl pulsara a negde 7 dcl kvazara. Gde sam radio sa kvazarom bile su mi dosta prljave njive
 
Nazad
Vrh