Suncokret 2016

Pitanje za iskusne proizvodjace:
velika glava suncokreta ali mu je centar/sredina glave verovatno neoprasena i tu nece biti semena
sta moze biti razlog?
 
Sortna osobina! O kom suncokretu je rec? Pre dosta god. kad sam NS Rimi posejao uglavnom je takve osobine imao!
E moj druze sad se vratio 2 str. unazad pa vidim da je rec bas o tom Rimiju!
Ukratko, u drugoj godini kad se pojavio posejao sam ga i secam se da sam imao prinos nesto veci od 2000 kg/kj a sledece god. neki prosek od 1500 kg/kj.
Od tada vise ga nisam ni posejao. Krenuo sam posle sa Barolom pa sam naisao jedne god. na nasu preraradu i od onda iskljucivo Neoma. Uzasno nekako lose izgleda kad je zreo ali kad ulazis kombajnom zna jako pozitivno da utice na gazdu! Curi ko lud a cini ti se da nema otkud!
 
Poslednja izmena:
Sortna osobina! O kom suncokretu je rec? Pre dosta god. kad sam NS Rimi posejao uglavnom je takve osobine imao!
E moj druze sad se vratio 2 str. unazad pa vidim da je rec bas o tom Rimiju!
Ukratko, u drugoj godini kad se pojavio posejao sam ga i secam se da sam imao prinos nesto veci od 2000 kg/kj a sledece god. neki prosek od 1500 kg/kj.
Od tada vise ga nisam ni posejao. Krenuo sam posle sa Barolom pa sam naisao jedne god. na nasu preraradu i od onda iskljucivo Neoma. Uzasno nekako lose izgleda kad je zreo ali kad ulazis kombajnom zna jako pozitivno da utice na gazdu! Curi ko lud a cini ti se da nema otkud!
....na vise parcela sam video ne samo kod mene na Rimi uglavnom gde su vece glave, a danas gledao na Palicu imam susednu parcelu sa Pioneer ogledom i tamo isto tako, gde je veca glava sredina nedovrsena
 
Ne znam za Pionirove jer nisam ih sejao! Ali koliko sam siguran da Rimi zna podbaciti zbog nedovrsenih glava i nepopunjenog zrna, tako sam siguran da na Syngentinim hibridima kao i kod Fushije da nama toga, svaka glava i svako zrno je potpuno puno sto mnogo znaci za odlican prinos!
 
Imam tu fushiju na nekih 10h..izgleda tanko i sa manjom glavom(za razliku od pionira koji izgleda kao milion dolara)..nikada je nisam sejao pa se plasim za prinos,sve me podseca na neomu.
Prve godine sejem lc108 pionir i savio se u pola stabljike i ispred glave...da li je to sortna osobina ili je nenormalno napunio glavu?

Послато са Tab2A7-10F
 
Suncokret presejan 23.maja ...

IMG_20160724_193048.jpg


IMG_20160724_193306.jpg
 
Ja sam dobio dobar predlog! Nesto cu da orocim jer to nije losa ideja a nesto na racun Janosha, humanitarno!:osmeh: On je skroman nema velike troskove, taman cu dobro proci!:osmeh:
 
Kod mene su sve glave dole i donji listovi polako žute i otpadaju (donja 2). Koliko bi trebalo da prođe vremena do žetve, nešto ne mogu da procenim. Uglavno je Neoma u pitanju.
 
Nazad
Vrh