Suncokret 2016

Cuo danas da ce biti 300+ kj presejano suncokreta u selu nije nikao uopste.Kaze mi kolega danas nekome presevao niklo po dva tri u redu na pravim duzima

- - - - - - - - - -

Mico jel ova gore slika na mirazu slikana:osmeh:
 
Kako je nicala fušia ko je sejao ovde na forumu, ima i kod nas u selu koji hoce da presejavaju 40% im niklo seme istrulilo.
 
Jako losa klijavost,kad nadjes seme a ono se ubalavilo,mada ima i do vlage,klijalo pa zasusilo,priprema je cudo,kod mene je za sad sve ok,danas presao sa pola doze suncokret 0,6lit/h Ikarus-a.
 
Nikola Ilic ja sam kontrolisao fisiu imam je od 35 do 45biljaka kako gde na 10 metara,sejao sam je na 4-5 cm dubine da sam posejao na dublje bilo bi cao zdravo.
 
Da li je neko imao problema sa nicanjem suncokreta, u pitanju je Syngentin Kondi? Mislio sam da ga jesto pojelo medjutim vidim da je pustio klicu, ali nije nikao..:sta:

Kod nas u ataru imaju ljudi problema baš sa nicanjem Kondija.Zvali su promotere ili već koga(mogu da se raspitam),bili su im na parcelama i priznali su da seme ne valja.Daju drugo seme a da li nadoknađuju još nešto neznam.
To je ono što sam čuo.Izvini što nisam odgovorio ranije,jbg.svaki dan je bitan.

Sretno.

- - - - - - - - - -

izvinjavam se zaboravio sam.
Svim pravoslavcima a i drugim ljudima kojima je uskrs prošao:

HRISTOS VASKRS!
 
Jucerasnji obilazak, setva 02.04. prolecno oranje februara meseca.
attachment.php


nesto gricka ovaj suncokret...
attachment.php

attachment.php
 
Ovo je sirak, kukuruz u mono kulturi 5-6god.
Ovde ce biti zestoki napadi, tako da ce se koristiti split aplikacija sa punom dozom.
1. tretman (cim se ovremeni) kletox 1l/kj (mada sam rekao da ga necu vise koristiti al ovo je vanredna situacija)
2. tretman (10-15 dana nakon prvig) flupisor 0.75l/kj
 
Ovo je sirak, kukuruz u mono kulturi 5-6god.
Ovde ce biti zestoki napadi, tako da ce se koristiti split aplikacija sa punom dozom.
1. tretman (cim se ovremeni) kletox 1l/kj (mada sam rekao da ga necu vise koristiti al ovo je vanredna situacija)
2. tretman (10-15 dana nakon prvig) flupisor 0.75l/kj

pazi samo sa dozama,ja sam imao jednu parcelu zadruznu koju vise neradim hvala Bogu gde je bilo sirka za potrebe cele Srbije,cekao sam ga dok nije poceo da gusi suncokret koji bio dosta mali,zvekno sam punu dozu flupisora koji je odradio ali kasnije je izasao drugi i onda sam opalio jos i kletoks,suncokret to bas nije podneo najbolje,svaki 3-4 suncokret u redu je ostao zakrzljao u tom uzrastu kad je prskan kletoksom,osto patuljak i bez roda.....al opet se nagrecalo 16 meteri po jutru
 
Dragane, ako planiraš tu njivu da radiš na duže staze, sačekaj sirak dok poraste na 30+cm, i leeepo otvori listove, pa ga zvekni fuzilejdom sa 0,9 l/kj. Imaćeš čitu njivu da ti svi pozavide :cao:
 
Nazad
Vrh