Suncokret 2016

Hahhhahahahah, salu na stranu, bagrem je bio jako los za pcelare, zbog hladnog vremena i kisa, a i livada takodje, kako mi rece jedan pcelar ni sa uljanom repicom nije bilo nista bolje, zato se verovatno i svi vec raspituju za suncokret.
 
jbg, kao i u svakom poslu prošle godine na homolju bagrem razbio,kažu da ni najstariji ne pamte takvu pašu (pričam za deo gde mi je prijatelj) ove sve izmrzlo nema ni za njih.
Suncokreta kod nas ima nešto više nego prošle godine.
 
Danas obilazio suncokrete, poceo je da cveta......:
SAM_1319.jpg

SAM_1317.jpg

SAM_1320.jpg
 
ako ti treba njiva gde je suncokret mogu ja da ti dam njivu da parkiras pored moje njive nije problem.samo da mi ne napravis stetu u suncokretu da mi pogazis.i da mi das malo meda...hehehehe
Ma med nije problem druže,već godinama ja i još par kolega teramo kamione kod istog gazde u tvojoj blizini samo me interesovalo u kojoj fazi je.
U svakom slučaju hvala ti.
Čuo se sa gazdom gde selim i narednih dana idem u odilazak terena,u toku sledeće nedelje selidba pčela.Nikada nismo imali problema sa gazdom i meštanima,izvlačili kamione traktorima iz atara:kisa:, družili se s njima:ppozdrav:.
Više su problem bahati pčelari i trovanje pčela na suncokretu.
Inače izuzetno loša godina za pčelarstvo,prošla super što se tiče prinosa ali posle nas zezali sa otkupom meda.
Otprilike slični problemi uvek mi što se mučimo nadrljamo.
 
Kad će početi cvetanje suncokreta? Zanima me jer sam pčelar ali još nisam obilazio teren u potrazi za lokacijom.
Imamo parcelu velicine 6 ha, udaljenu od asvaltnog puta 3 km. na relaciji Temerin -Becej, Ako ti odgovara lokacija i velicina parcele, javi se raskrcicemo deo parcele da se komotno postave kosnice bez ikakve nadoknade, suncokret LG 56 ako to ima nekog znacaja. Poznata nam je uloga pcela u svemu tome . Da dodam na kraju parcele u daljini 600 m nalazi se Jegricka reka ili bara kako ko naziva, ako to ima nekog prioriteta.Daklem od kraja Temerina do parcele oko 8 km.
 
U Dolovu pocelo cvetanje. Ima suncokreta koliko ti dusa zeli pa ako nekom pcelaru treba mesto neka se javi sredicemo.
 
Tužan prizor seljačke bede i muke da se nešto proizvede,obrni okreni sav pošten rad i ode u propast...
 
Nazad
Vrh