Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Razmisljam se između njega i ZP560. ZP je bio odlican kod mene prosle godine, zasluzio je da ga sejem i ove godine.
 
Jedne godine je bivši državni kombinat ovde ostavio 2 hiljade tona suvog kukuruza na gomili na pisti za avione , bez pokrivke jer nisu imali mjesta u silosu . Kad je zima prošla i snijeg se otopio , skinuli su lopatama gornji sloj par cm koji je ubudjao , Kažu oko 2% otpada je bilo.
 
U Rusiji je ovaj vid lagerovanja normalna pojava na velike piste i dizu u visinu koliko god mogu kazu da na prolece kada pocnu da koriste robu ultom otvore vrata i unutra vade,a okolo ostane kupola od nekih 50cm koja je propala od vlage ali unutra nebude ni zrna kvarnoga!
 
Kako ultom otvore vrata, a lageruju na pisti? I kako ostane kupola? Ne razumem te najbolje.
 
Taman ovako sto je kolega Kanacki objasnio kipuje se na jednu pistu(prizmu) i tako stoji dok ne dodje vreme za upotrebu i onda ult otvori kao vrata napravi rupu i vadi odatle zitarice zavisi koje su lagerovane i onda ostaje kupola debljine oko 50cm ukvarenog kukuruza koji tako stoji da se moze po njemu ici koliko je jako!
 
Kod mene u Meteor komercu izbacili vec seme kukuruza, cene su nize nego prosle godine.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Tako sam i ja shvatio. Ali nisam znao da moze drzi takk ta kupola, da se ne srusi.
 
Nisam znao gde da postavim ovo pitanje pa cu ovde.Dobio sam od starca iz Bosne seme belog kukurza ali je domaci,nije hibrid,takozvani osmak.Ima nesto oko 4-5 kila.Hteo sam da ga tretiram nekim fungicidom pre sejanja ali neznam sta bi odgovaralo,da je malo pakovanje ili da je jeftino jer se neisplati ulagati neku cifru u takav proizvod.Ako neko zna gde mogu nabaviti nesto i po kojoj ceni.Sto bi rekli stari da ga ofarbam u crveno:osmeh:
 
Nisam znao gde da postavim ovo pitanje pa cu ovde.Dobio sam od starca iz Bosne seme belog kukurza ali je domaci,nije hibrid,takozvani osmak.Ima nesto oko 4-5 kila.Hteo sam da ga tretiram nekim fungicidom pre sejanja ali neznam sta bi odgovaralo,da je malo pakovanje ili da je jeftino jer se neisplati ulagati neku cifru u takav proizvod.Ako neko zna gde mogu nabaviti nesto i po kojoj ceni.Sto bi rekli stari da ga ofarbam u crveno:osmeh:
Imas li fungicida od tretiranja psenice ?
 
Imam Mankogal S jutros sam probao malo zrna na suvo ne ide nista se ne lepi mankogal kao na psenicu,a na mokro se zalepi i kad se osusi zrno sve se brise i spada kao da je mesano na suvo.Treba mi nesto efikasno sto ce da se "ofarba" za zrna da ne spada.Mnogi mi kazu ma netreba nista ali ja bi obavezno to fungicidom tretirao,sto je sigurno sigurno.Nisu to neke velike pare da se ulazu u neki fungicid(moze i neki efikasan za psenicu).Samo mi treba savet sta ce da zalepi-ofarba za zrno i da je relativno povoljno za tako malu kolicinu semena.
 
Ovo nije sala; secer (i sa piva) bolje lepi na seme i mankogal. Probaj jednu manju kolicinu, pa ces videti sta se desava.
 
Jel ima neki drugi a da nije mankogal,volim ga u psenici ali u kukuruzu mu ne verujem:osmeh:

Zar nije prakticnije pivo popiti:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh