Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam išao 0,1lit mezotriona i 0,2 lit dikambe po kj stim da su mi njive dosta čiste i prskam kad je trava manja a kukuruz oko 5-og lista (normalno pratim i vremensku prognozu pošto je uvek bolje pre oprskati nego zakasniti) a možeš ići 0,13 - 0,14lit mezotriona i 0,4lit dikambe po kj ako je prljavije i korov veći ali do 5-og lista kukuruza zbog dikambe a ako ideš sa manjom dozom dikambe možeš i u 6-om listu raditi, na ove kombinacije dodam oko 0,4-0,5lit nikosava po kj radi uskolisnih iz semena pošto na soji rešavam rizom ako ga ima.
 
Do sada sam radio 0,3 dikambe i 0,6 l nikosulfurona po jutru. Ove godine nisam bio zadovoljaņ Agrosavinom dikambom tj. Coloseumom.
 
Dikamba nevoli ako posle primene zahladi, tad je smanjeno dejstvo i moraš ići sa punom dozom dikambe još ako ide bez partnera.
 
Čekajte ljudi,ako Boga znate,nije se još ni uzoralo,ni izmrzlo,ni kupilo seme,ni posejalo,ni niklo,a vi već udarili na hemiju pa prskate do mile volje!Samo čekam da počnete i dizne da menjate.
 
Ja bas kontra, koristio Plamen i Koloseum, Koloseumom ekstrazadovoljan, dok je Plamen prdnuo u cabar. Mada, mozda je i do mene delom, sto kaze sale ratar nisam ubo bas toplo vreme za prskanje njiva koje su dobile Plamen.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam ove godine prvi put koristio Adengo i zadovoljio je. Mada sam napravio grešku i nisam poslušao čoveka iz Bayera koji me je savetovao da ne žurim sa prskanjem odmah posle sejanja već da sačekam i isprskam oko drugog trećeg lista. Produžio bih dužinu delovanja a i neke travke koje bi iznikle to bi spžio preko lista. Stvarno sve pohvale. Jedino u vrstama gde je bilo praznina od ne nicanja kukuruza tu se pojavila trava jer je zemlja dobila sunce.
 
Adengo i Lumax Syngenta su paralele. U ogledima i jedan i drugi su uvek prvi, drugi ili drugi, prvi. Obeshrabrujuce je jedino njihova cena po jedinici povrsine.
 
Neka moderator preimenuje temu u Herbicidi u kukuruzu 2...meni ovde nista vise nije jasno
 
Nema potrebe.Sezona kukuruza 2016 je završena.Još malo da se napiše ko je šta radio i može pod katanac jer će se otvoriti nova o kukuruzu 2017.
 
Danas nosio uzorak iz cardaka da proverim vlagu,aparat na dva uzorka pokazuje 23% a pre mesec dana je bila 21-22,kukuruz lezi vec 2,5 meseca.Hibrid je Pako,lucijus
 
Nema potreba da isto pitanje ponavljaš zaredom u više različitih tema zaredom.
 
Nemoj gledati koliko košta sj, ja big sacekao pioneer.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh