Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
10.102
Lokacija
Indjija & Golubinci
Sto se mene tice a verujem i ostalih tema "kukuruz 2015" je obrana ili ovrsena, pa zato otvaram novu temu.
Sledece godine sejem standardno oko 25kj kukuruza pionir,ns, zp i verovatno dkc ubacujem.Vecina ce biti ranijih grupa zrenja.
 
Što se tiče kukuruza, sledeće sezone 90% površina je pod Dekalbom, hibridi od Fao 300 do 500, ovih ostalih 10% možda ćemo ubaciti još nešto.
 
Sejacu 30ha, mozda malo vise. Sejacu Pionira, Dekalb, Sindzentu, I nesto NS-a. Skinuti jedno 12-13ha u klipu, ostalo u zrnu.
 
Ja sam u planu oko 12ha,prednost dajem Pioniru i Dekalbu i nesto manje NS i ZP ranije grupe zrenja.:ppozdrav:
 
Tema za ratarske proizvode za narednu godinu će se pokrenuti , u slučaju ove otključati kad dođe 2016 godina. Do tada se piše u tekućoj temi.
 
dosla je 2016-a, pa da vidimo sta nam je ciniti kada je kukuruz u pitanju.
moj plan je 8 ha, 5 za branje i 3 za siazu.
 
Ja cu ove godine 11ha kukuruza, a mozda i 10ha posto cu mozda morati da posejem jos 1ha lucerke.
Na 1,3ha ide AS 160 i na 70a neki hibrid koji moze da se ovrse ako napunim jamu sa ovih 1,3ha.
Ovo ostalo ide sve za skidanje u zrnu. Najvise ce biti Pionira koji je vec porucen i AS 72. Probacu verovatno i DKC 5276 i mozda jos jedan hibrid neke druge semenske kuce.
 
Drage kolege,dajte preporuku,sta sejati od hibrida kukuruza na teskoj crnoj smonici???
Od 2012(susne) na toj parceli nije bio kukuruz,menjao sam iz godine u godinu suncokret i psenicu.Sad bih opet da rizikujem.
 
Kao i do sad 50% povrsina ce biti pod kukuruzom. Od hibrida cu sejati Pioneer, s tim da cu mozda ubaciti dkc5031 za probu, cisto radoznalosti radi...od Pionirovih hibrida ostajem veran p0216 koji ce zauzeti 50ak posto povrsina, zatim a ostatak p0023, i p0412. Naravno deo od nekih 10-15% ce biti rezervisan za probe. U penziju ce od proslogodisnjih ici V74 (ne moze da parira AM hibridima), p1114 (rizican u susnoj godini, i slabo otpusta vlagu u vlaznoj godini), p9911 (prosle godine odlican, ove dobar, ali ipak prekidamo saradnju...visoko, tanko stablo, nekako mi nije prirastao za srce).
 
Kod mene se najbolje pokazao kws konsens prosle godine, klipovi coveka da ubijes tj nije ni osetio susu, takodje korinbos nesto malo slabiji ali za godinu kakva je bila extra je ispao i vise, mikado je je bio sarolik ali dobit ce jos jednu sansu. NS Zenit se se takodje dobro pokazao pa ce i on biti zastupljen,6010 i 6030 definitivno idu u penziju, bili su ispod proseka po mom misljenju. AS 72 nisam sijao ali se kod drugih pokazao odlican. Mozda jos neki hibridi za probu ali to je otprilike to.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Ove godine Dekalb od grupe 300 do grupe 500, KWS (Kolumbaris i Konfites) i Agrimax (Rabina) odlicno se pokazala zadnje dve godine.
 
Sta sejati za berbu fao 500-600 od Dekalba , Pionira i eventualno novije KWS genetike ? Za Ove Pionirove znam da je N 43 T56 bio odlican, ali me interesuje nesto novije. 6101 DKC je bio odlican takodje , ali problem sa njim je sto ga napada plamenac. Dajte neki predlog , da se lepo bere itd. Poz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh