Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obilazio kukuruze danas. Situacija je da je u fazi 3-4lista (jedna njiva je 3 lista moglo bi i Maton da prodje). Kako se sledece nedelje najavljuje nestabilno vreme, danas dejstvujemo sa Banvelom (Coloseum), i onda posle 10 dana krecemo korekciju sa Laudisom.
 
Ja jutros oprskao sav kukuruz,pošto javljaju naredni nedelju dana kišu.Vreme idealno bez daška vetra.Kombinacija Banvel + Talisman,kukuruz je u fazi 3-4 lista,štete od mraza ima,negde manje negde više,jedna parcela od 1 ha je dosta oštećena,ako preživi 70% ,ostavljam ga.
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas otisao do parcele koju sam prvu posejao. Kukuruz je u 3-4 listu. Ali blata ima koliko hoces, trave tek ponegde zemljisni odradili vrlo dobar posao. Vrlo malo je uticala hladnoca na njega. Nije bilo minusa hvala Bogu.
Ako ne predje 5 list posle praznika ici ce dikamba+nikosufluron a ako preraste na ovim prvim sejanim parcelama ici ce mezotrion+nikosufluron valjda ce biti i to dobra kombinacija.
 
Bilo je raznih zajebancija na moj racun 22marta,rekao sam jos tada da hladno vreme moze biti u Aprilu i u Maju, nikad se nezna sta ce se desiti.za kukuruz ovo vreme nista nevalja jer od dana kad nikne njemu traje vegetacija, prolaze mu dani i zato ce mnogu kukuruzi ostati nizi nego sto je uobicajno.kukuruz nemoze da odlozi intezivnu porast za mesec dana a evo vec ce izgubiti 10-15 dana zbog hladnoce znaci na njivi se nista bitnije ne desava, hladno je i kukuruz je zut.
Vi ocigledno ne poznajete bas najbolje agronomiju, ne zameram nego konstatujem. Racuna se suma efektivnih temperatura , tj. temperatura iznad bioloskog minimuma. Za svaku fenolosku ili fazu organogeneze potrebna je odredjena temperaturna suma, tek kada se ta temperaturna suma nakupi onda biljka prelazi u sledecu fazu razvoja.
 
Planirao sam i ja prskati i kukuruze i soju,ali posle kiše prvo pšenica,jer tek tu i tamo izlazi klas,pa onda repa,pa soja pa kukuruz,skupiće se 300kj prskanja
 
Evo slika danas kad sam prskao , oporavljanje kukuruza nekoliko dana nakon mraza . Vidi se kako su odumrli pojedini listovi ili dijelovi lista koji su bili kad je bio mraz , a sve što izrasta normalno je . Nije baš ona ista njiva sa koje sam stavljao slike ali ista je situacija i tamo .

20160430_174543_zpsfveebxav.jpg
 
Sledece godine cu cini mi se da zavrsim sa nasim semenskim kucama ovim naj vecim::sramota::kod mene dno dna jedan ima 4-5listova a jedan cuti u vlazi ko juce da si ga stavio.Po meni niklo je oko 70%.

I kod mene je tako...pioner p0725 i konsens...takvo valjda vreme,vlaga u zemljistu..ko ce ga znati

3445vn9.jpg

xo13wz.jpg
 
Da li je neko imao problema sa nicanjem kod as 507? Sejao sam ga 8.4. I dosta je niklo ali dosta i nije. Ja sam mislio da sam ja zeznuo setvu i da nisam lepo posejao ali nije. Danas sam ceprkao malo i semena uglavnom ima. Neko stoji isto kao da je juce posejano, neko pustilo klicu mozda i nikne, neko je krenulo i taman pred izlazak cudno se smezuralo i iskrivilo, neko je tako krivo i niklo poleglo. Ono sto je niklo sad gura treci list. Slikao sam samo sad nemogu sa telefona da postavim. Dubina setve je ok isto sam sejao i druge pa su nikli a nije prskano nicim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh