Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas merena vlaga ,DKC 5222 i pioneer P0412 - 20,5% ,dva prosecna klipa teze oko 500gr zrna ,sejan pocetkom aprila, ocekujem rekordan rod ako bog da .
 
Poslednja izmena:
Ta vlaga ce tesko spasti pogotovo sto za nedelju opet neka kisa a od 1 oktobra svaka 2 dana kisna. A i da nebude mnogo kise dosta je zahladnelo pa su rosna jutra bas jaka.
 
Jesu li poceli primati kukuruz u srobari Ipok zr nesto su bili u kvaru i kakva im je tablica sada zna li neko od kolega
 
Jesi li ti BOKIBOLE siguran da je na 3381 tolika vlaga? Pa kad će taj moći da se vrše,a spada u one ranije kukuruze,kakva je onda vlaga kod većih FAO grupa?Tu nešto ne štima.
 
Au,šta li je onda sa mojim BC Klipan plus.Bila u nedelju pre kiše 19,1,kakva li je sad,a mislio iduće nedelje da ga skidam.Pa ko predaje kukuruz sa tolikom vlagom,kad odbiju za sušenje,ostaje mu samo čokov!
 
Merena danas vlaga na jednoj od dve parcele gde je najlosiji kukuruz. 19,7% hibrid DKC 5276 sejan 5.4 ili 6.4 nisam gledao u svesci. Tih 50a skidam u narednih par dana posto mi treba za svinje I bikove a imam vrlo malo starog. Na tim losijim parcelama se nadam na nekih 7t/ha
 
NS 640
Setva 13.04
Berba pocetkom oktobra (1-10)


Bas tesko otpustaju vlagu moji kukuruzi....
 
Sygenta Pako,setva na 28cm,sklop 100%,prinos 2,5 prikolice na pola hektara plus jedan bunker obran na uvratinama i kroz sredinu za berac,znaci to je 13 kubika kukuruza u klipu ili u zrnu 5200kg zrna ili 10tona po hektaru:osmeh:Na Pako kao hibrid nakraju i nisam bas zadovoljan zbog budji koje vec ima podosta,vidim da je tu bas osetljiv.Ima male klipove ali ima bas dosta dvokliposti.
Ove godine kukuruz razvalio,nikad nije bilo kod nas ovako,do 7 tona smo nekako dobacivali ali ovo je neocekivano:bravo:

Naravno,evo i slikovita dokumentacija:ppozdrav:
Komsija brao sa Eko3500 i punjenje druge prikolice

2cy5j11.jpg
9jzt7c.jpg

I stigli smo kuci:osmeh:Dok su zene istovarile prvu prikolicu:osmeh:
- - - - - - - - - -

riaww3.jpg
 
Poslednja izmena:
Moglo je ali je kod nas bila kisa nekoliko dana pa se nije moglo u njivu.Dobro je i ovako,vazno je da ga ima ko drva:osmeh:

Sledeci za branje je LK Sremac,pa Sikora,NS6010.Becar pa na kraju AS73 koji je inace najlosiji,mnogo ga fali.
 
Obran danas n43 pionir u klipu.rastura ima vreca i po zrna po prikolici.Rod poprilican poneki truljav klip.Na 3 jutra i 500 fati 12 kipera ja zadovoljan.
 
Danas merena vlaga dkc 4608 16,9% sejan 2.aprila,nadao sam se manjoj al jbg. ništa od vršidbe do sledećeg vikenda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh