Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove godine ce biti sasvim glupo iznositi neke rezulatae i zakljucke vezane za prinos nekog hibrida.Ima i oni sejani iz cardaka da odvale.
 
Lacin nisu svugde uslovi bili kao tebe I kod jos nekih kolega. Mi do petka nismo imali kisu 40tak dana sigurno. Jednom samo orosilo 5-6l oko 20 juna I to je to. Stete vec ima na nekim losijim parcelama, ova kisa je samo umanjila stetu. Moji kukuruzi su mahom dobri jer su ranije sejani. Ali ko je sejao pred kraj aprila imace mozda malo problema sa oplodnjom jer su bili tropski dani a I relativno tople noci.
 
Što je ovo? zasto se dogada to, tako se smezuraju i ostanu mali.

fephuh.jpg
 
Hemija ,a kad ljudi kažu ne prskati hormonskim preparatima posle 5-og lista mnogi odmahnu rukom i rade po svom .
 
Bogami pisalo se o tome a sad vidim i ja da su izgleda neki noviji hibridi osjetljivi na hormonske preparate pogotovo na 2.4d kad se i primjenjuju potpuno u roku i dozi.
 
Kod nas masovno domaci hibridi ZP,NS,AS izbacuju metlicu a klipa nigde nema,ili tek sad izlazi a sejani su pocetkom aprila.Kod komsije AS72 sejan 10.aprila izgleda fantasticno umetlicio odavno a klipove tek sad izbacuje,tek se ponegde primeti da izlaze,kod mene na 640 i na AS73 ista sitacija,mnogo jalovih biljaka,nema klipa nigde dok 6010 uredno izbacio klipove mogu i da se jedu.Kod brata 640 poneki klip u najavi a zp560 svaki treci ima klip bas dobar i dugacak a ostatak nigde klipa.Kod stranih hibrida sve dobro sto ja znam sta je sejano i kad je sejano jedino je kod mnogih PAKO nisko sa klipom,kod mene je na metar visine.

- - - - - - - - - -

Levo Lucijus,desno Pako

15amj8.jpg
 
Isto tako moj kws šilji bc nema klipa nijednog a kws po 2 jedino što bc ima preljepu stabljiku al od toga niš kad kasni s klipom
 
Kod mene samo AS73 I 640 kasne sa klipom ili ga nece imati,sva sreca da ga nemam mnogo pa ce u silazu,a ostatak je odvalio klipove samo takve,vecinom po 2 komada.
 
Da li ima neko dekalb 5143 ? Ostao je dosta mali ,tipa 170cm a svila dva klipa i to dobro gura. Pa pitam da li je ta visina normalna za dkc.

Послато са Tab2A7-10F
 
Isto tako moj kws šilji bc nema klipa nijednog a kws po 2 jedino što bc ima preljepu stabljiku al od toga niš kad kasni s klipom

Kod mene BC Klipan + ima klipove ali neki mali sitni kao da su dobili tuberkulozu.Gledam susednu njivu, ZP 427,ima čovek šta da vidi.Moji su naspram ovih sve cverglani.
 
Juče sam bio u obilasku. Nisam bio na njivi od špartanja. Setva 17. aprila.
KWS 3381, predusev pasulj.

N01, predusev pasulj.

A evo i kako velike gazde Petrovčani rade zemlju - arendu u našem ataru. Njiva je ovakva celom dužinom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh