Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E zato mi muka citati ta predvidjanja u sred Jula.2013-te bilo slicno celo leto u trenerci a kraj Jula i 20 dana avgusta sve mi izgorelo,tropske vreline sa preko 40 i skuvalo ga.Sad mi vetar povaljao kukuruze,za razliku od srema ovde je manje kukuruza i onda slusam price bice 10 dinara,eto ja kazem bice preko 20 ko ga sacuva:zli:
Kukuruza je inace manje zasejano nego proslih godina, a ovo jos nije kukuruz, ovo je sarovina, ko zna sta sve moze da ga snadje do oktobra, siguran rod, kukuruz, je kad ga smestis u cardak i zato prognozirati cenu u julu je glupost.
 
Nije mi jasno zašto su neki navrli na cenu od 10 dinara?Da li vi priželjkujete tu cenu ili pišete da bi pisali?!
Maticu neshvatas sustinu price,neprizeljkujem ja cenu od 10 dinara.Valjda si video da nam se prihod svodi na 70 000 din po kj sta god posejao zito,suncokret,kukuruz,soja.

- - - - - - - - - -

Neko nas verovatno sprema na tu cenu, vazno je da ta cena udje u usi i onda najesen svi mi kazemo " pa dobro, takvu cenu sam i ocekivao".
Ne sprema nas niko, nego je logicno da nam je izracunata zarada po prosecnim prinosma i da nam tako i formiraju cenu zadnje 2 god. ili nije tako ?
 
23.5 Mikado
13702314_10206577816461108_861383775_o.jpg
 
U globalu, sve kukuruze koje sam sejao su losi... Cak i ovi silazni... Silazni sejan krajem aprila, eno ga daj boze da ima 1 metar... A ove za branje koje sam sejao oko 2 metra visine, 90 posto njih bez klipa.... Srecom te se bavim stocarstvom pa ce ici u silazu...
 
Kod nas palo oko 80 kila kise,potop i na sve to vetar sinoc.Svi preziveli pa i NS6010 koji je neostecen,Zona malo ponegde legla nista strasno,Pako,Lucijus i Sikora koja je bila na udaru prezivela bez ostecenja a pored nje LK sremac pegla,AS73,Becar dobro preziveli.Koja slika iz mojih njiva.
Sva sreca ovog sam posejao jako malo,sremcu bi trebala africka ili neka sremica:osmeh:
2dv64q1.jpg

A ovi su kao u momka Sikora
2zy8ker.jpg

Pako
725505.jpg


Zanimljivo da je 6010 preziveo,nije ni pipnuo sa poleganjem i lomom a bio na udaru,od njega sam ocekivao peglu.
 
Poslednja izmena:
Neverovatno kako taj LK Sremac leze.Kada se gleda slika br.1,e sa leve strane je ovaj Sigentin Sikora(slika br.2) na istoj njivi i on je ostao pravo a bio je na udaru vetra sa leve strane,ovaj sremac je bio zasticen i legao je,da je bio na udaru mislim da bi usao u crnu zemlju.
 
6010 ne poleže jer ima izrazito robusno stablo čak i kada završi vegetaciju u kasnu jesen.Crvena i tvrda kao ker,berač je obožava.Skoro da treba Timber Jack za berbu. :haha:
 
Ima da ga vrsemo sa Zmaja 142:osmeh:Ma citao sam ovde da lako polegne,prvi put sam ga posejao ove godine.A sto se tice stabla neznam jesi li video AS73 u brate kao telefonski stub.

Pitanje za forumase,Sigenta Sikora kakva je za branje,nesto cujem teska,ako moze neko da ga uporedi sa KWS Kermesom posto je on smrt.
 
Poslednja izmena:
Sikora je zlo za branje.Brao jednom i nikada više.Toliko se lako ljušti da zaguši komušaljku na izlazu jer ne može da otkine ljuštiku.Kermes isto jednom ali je bio izuzetno loš(jalov) pa to nije kompetentno.Pako jedne godine takođe zlo i naopako za berbu dok se 2014 godine ljuštio izuzetno lako,kao olinjala mačka.
 
Poslednja izmena:
To ne znam.Brao sam dosta Syngenta hibrida i uglavnom svi idu teško.Po meni treba ih skidati dok je komušina zelena jer se onda baš lako ljušte mada to važi i za ostale semenske kuće.Kod prezrele i trule kukuruzovine ima muke pri berbi jer se sve lomi i krši.
 
Netreba bezati od nasih hibrida za brnje,pogotovo Zp.Manje imaju rastura pri branju od stranih sorti kad god da se beru dal bio sep,okt ili novembar
 
Donekle tačno.Svaki se kruni kada mu vlaga spadne na 20% pa i niže.Optimalna vlaga za klip je 25% a kod nas se još uvek čeka vizuelni izgled zrelog stabla i naravno Oktobar mesec jer se tada bere kukuruz što je sasvim pogrešno zbog promene klime.Prošle godine sam hibride iz Fao grupe 600 skinuo u klipu početkom Septembra a neke parcele ostavio za vršaj jer su već bile prezrele i veoma se krunile.Sa uzlužnom berbom krenuo sam tek krajem Septembra onako stidljivo jer su po rečima ljudi jaki a krunili se strašno.
 
Isti problem I ovde, isto ljudi gledaju datum a ne gledaju stanje useva. Kada sam skinuo prosle godine oko 10 septembra u zrnu hibride FAO 400 I 500 sa 12% vlage gledali su kao da su videli NLO jer im je naravno oktobar I novembar za branje o vrsidbu. A kazu mi neki sto sam kupovao kukuruz od njih zimus da im se ZP 606, AS 507 I Sincero laki beru I prosle godine su dali dobar rod u susi
 
Sta ce biti sa ovih kukuruza sto su polegli?Poleglo mi je pola parcele od pola hektara pa sam to mislio ovrsiti u zrnu jer ne vjerujem da ce se moci brati onako zapetljan,ako se uopste uspravi.Radi se o Pioneer F38.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Sta ce biti sa ovih kukuruza sto su polegli?Poleglo mi je pola parcele od pola hektara pa sam to mislio ovrsiti u zrnu jer ne vjerujem da ce se moci brati onako zapetljan,ako se uopste uspravi.Radi se o Pioneer F38.

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk

Dok stigne odgovor ispravice se,pa ces brati normalno
 
Jer i Helico nezgodan za branje ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Helico nije bas za branje,Pako,Syncero sejem godinama i dobri su skroz,Pako krenem sa 28% vlage i do 25% plafon,posle oce da se kruni,ove god sam posejao Jullen(pr god sam ga imao u ogledu,bio dobarrr)pa da vidimo sta kaze berac
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh