Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kukuruz ima 2-3 lista, malo je pozuteo verovatno od mraza, dali bi mu pomogao fun. Opera Max ili je to bacanje para
 
Kod mene pioniri iz poslednje 2 grupe po ceni, primecujem sarenilo u klijavosti i energiji nicanja, bez obzira sta pise na veliki papir. Komsija uzeo najskuplji pionir, toga nema.
 
Planiram ove sezone da pri spartanju prihranim u redove kukuruz sa 50kg SANa po kj. Inace to nikad nismo radili. Po kj je jesenas zaorano 100kg map-a i baceno predsetvu 150kg uree...Da li ce tih 50kg sana biti mnogo tj bojim se da nespalim kukuruze,sta mislite?
 
Evo slika danas kad sam prskao , oporavljanje kukuruza nekoliko dana nakon mraza . Vidi se kako su odumrli pojedini listovi ili dijelovi lista koji su bili kad je bio mraz , a sve što izrasta normalno je . Nije baš ona ista njiva sa koje sam stavljao slike ali ista je situacija i tamo .

20160430_174543_zpsfveebxav.jpg
Ovo nije nikakvo oštećenje,kod mene lista zdravog nema.Stablo do 2-3 cm od zemlje je kao skuvano.Da je ovako ne bih se ni sikirao.
 
Nece kukuruzu biti nista. Prskamo sa 0.3-0.35l/ha Coloseuma, resavamo popanac, palamidu, jer sam laudis nije efikasan kao hormonski preparat. Najvise smanji rod trava kad prezivi, a ko hoce da nema smanjenje roda uopste motika je jedino resenje.
 
Nece kukuruzu biti nista. Prskamo sa 0.3-0.35l/ha Coloseuma, resavamo popanac, palamidu, jer sam laudis nije efikasan kao hormonski preparat. Najvise smanji rod trava kad prezivi, a ko hoce da nema smanjenje roda uopste motika je jedino resenje.

Kolega jel ideš samo sa coloseumom ili još nečim, kod mene isto dominira palamida i poponac dodaću uz Dikambu i Тerbutilazin.
 
I sad neki zele da ubedjuju da ce i od ovog kukuruza biti nesto! Jedna je stvar njegov oporavak a sasvim drugo je njegov potencijal za neki prosecan prinos!
 
Poslednja izmena:
Ali ja sa sigurnošću ću da poludim :osmeh: nemam pojma šta da radim,da li da presijavam neki iz grupe 200 ili rane 300 ili da ostavim.Imam ga ukupno 4,3 ha ovakvog.
Ako vec presadjujes,nema potrebe za nekom ranom fao grupom narednih 15dana moze da se poseje bilo koja fao grupa i stici ce na vreme.Ja sam imao prosle godine zp606 sejan pocetkom juna pa je stigao i bio dobar.
 
Najgore što je sve od pola njive pa na dole,ka potoku.što niže bilo je hladnije i jači mraz.U gornjim dijelovima je dosta bolje.Bilo kak bilo više prije 20 tog aprila ne idem u sjetvu pa nek gori od suše ako hoće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh