Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja neću da grešim dušu ali tebi nedaj bože 2012-a sa gustinom 18 cm,a i sad baš bi voleo da vidim te tvoje klipove iz tog sklopa.:ppozdrav:
 
Meni 2012 bio bolji kukuruz nego 2015, 2012 ssam imao neki AS, dve prikolice sa nastavcima iz ha, a 2015 sam sejao ZP i imao sam jednu prikolicu iz ha. Nije bila losa toliko 2012,samo je trebalo da se odabere pravi hibrid za takve uslove. Ove godine ocekujem prinos od 2014 sa dve prikolice sa nastavcima i jednom obicnom iz ha.
 
P0412 sejan 12 aprila na 21.5 cm je zavrsio posao i sada je u fazi sazrevanja/gubitka vlage.

ipqfrn.jpg
 
Sine te 2012 -e godine severno od mene Gunaroš,Feketić,itd....tarupirali ljudi u ovo doba kukuruze,njima džabe bi bila i cena kukuruza od 100 din. :ppozdrav:

Mislim da je prikladnije o gustini setve govoriti u sušnijim godinama,ili da se jave ljudi koje je kiša više zaobilazila.U ovoj godini nije bila potrebna neka pamet jer je Bog odradio veći deo posla u većini krajeva a pojedinci se diče svojim znanjem i umećem:ppozdrav:
 
Sine te 2012 -e godine severno od mene Gunaroš,Feketić,itd....tarupirali ljudi u ovo doba kukuruze,njima džabe bi bila i cena kukuruza od 100 din. :ppozdrav:

Pa nisam im ja kriv što ih je kiša zaobilazila te 2012, a ima i ove godine takvih atara gde kiše nije bilo ni za leka, tako da se nemože generalizovati. kad kiša padne u prevom trenutku lako je onada biti pametan.

P.S. Ni kod mene nije pala kiša 0d 26 maja do 29 jula te 2012, pa sam ja imao 3 tone prosek, a bio je jedan u selu i sa malo većim prosekom...
 
Kod nas je bilo nesto kise u onim kriticnim periodima 2012, pa smo izvukli kukuruz. Ove godine je bilo padavina,pa kukuruz nije podgoreo,sada je poceo da menja boju,pocinje sazrevanje.Gde je potkacila kisa,ima kukuruza,gde nije bas,tu ce biti solidnog kukuruza...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh