Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ako se bere u klipu uglavnom su domaći hibridi. Malo pojedu miševi malo svinje i na kraju se ne zna koliko je tačan prinos. Mi smo krenuli sa branjem: nešto zp 555 i as 72. Dobro je bilo. Ali, bolji je dosta zp 606. A ovi pioniri za u zrno...Mislim da niko još nije počeo u zrnu, ovde kod mene. Još se bakću sa suncokretom.
 
Neka seje ko sta hoce ali bih voleo da vidim hibrid iz fao600 koji ce biti bolji od ZP 606. Nepricam bezveze, sve povrsine sam sejao sa Pionirom, sada samo ZP 606 i ns 6102. Za ranije grupe zrenja nekazem tu su stranci dosta jaci, mada nisam probao ranije domace.
 
ZP ima stvarno duboko i siroko zrno. Za branje u klipu od ZP hibrida su dobri svi skoro...
Ja sejem na 27cm, sklop je dobar, moja OLT sejalica mehanicka po knjizi pokazuje da na 27cm poseje 44900 semena po ha,da li je to dobar sklop ili ne,iako je obicna mehanicka cetvororedna ?? :ppozdrav:
Nicanje mogu reci da je oko 95%,stvarno dobro nicanje.
 
Kakav je ZP bio prošle godine.
Ove godine sam ga izbacio posle mnogo godina i ubacio BC i po svemu sudeći se dobro pokazao iako je u našim krajevima malo zastupljen.
 
Neka seje ko sta hoce ali bih voleo da vidim hibrid iz fao600 koji ce biti bolji od ZP 606. Nepricam bezveze, sve povrsine sam sejao sa Pionirom, sada samo ZP 606 i ns 6102. Za ranije grupe zrenja nekazem tu su stranci dosta jaci, mada nisam probao ranije domace.

Probaj Pioneer 1114. Ja ga sejem od kad se pojavio i to sad vec na polovini povrsine pod kukuruzom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh