Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa dobro bude , u ekstremno pogodnim godinama , kao ova npr i u zemljama u baš dobroj kondiciji , ali šta oću da kažem u nekom normalnom sklopu oko 80 000 , aj nek je 75000 solidni klipovi ladno imaju 150-200 grama zrna nek je 170 X75000 = 12750 kg/ha . Kolko bi onda bilo sa po dva klipa 20-30 tona ? Oću da kažem nema potrebe za dva klipa a uglavnom i nebude .
 
Sa leva na desno P0725, P1114 , P9486, DKC 4717 , DKC 5031
5vugcy.jpg
 
Ima u broju redova, najjaci je 5031 20 redova ostali su uglavnom 16 i 18 ...kukuruz kod mene izgleda kao borova šuma... biće ga.
 
Pa dobro bude , u ekstremno pogodnim godinama , kao ova npr i u zemljama u baš dobroj kondiciji , ali šta oću da kažem u nekom normalnom sklopu oko 80 000 , aj nek je 75000 solidni klipovi ladno imaju 150-200 grama zrna nek je 170 X75000 = 12750 kg/ha . Kolko bi onda bilo sa po dva klipa 20-30 tona ? Oću da kažem nema potrebe za dva klipa a uglavnom i nebude .

a ja siroma zberem jedva 50 000 po hektaru::traktor1::
 
Sijem oltovom mehanickom sijacicom i na hektar mi nisu mogle sastaviti dve vrecice sjemena,meduim,ja nevjerujem da sada ima bas takav sklop...neso sagnjilo od kisa,malo ptice srede,poneki nema na sebi nista...zadovoljan bi bio i kad bi bilo 45 000
 
Vidim da niko ne pise o crvenilu kukuruza izgleda da samo u mom kraju ima ta bolest.
Naravno da zaperak izbacuje klip ako ima dovoljno vlage i hrane.
 
Ovo prvi put vidim u zivotu da je kukuruz doneo klip i na zapercima. Zaperci su visoki 2 - 2.5 metara. Nema na svakom klip ali ih ima dosta. Klipovi nisu skroz popunjeni sa zrnom ali nisu ni za bacanje.

Da li se ovo desavalo jos nekome?


10x6d08.jpg
Ja imam ove godine to na pioniru samo po dva zaperka isterao i ima i klipova na njima, treba kasnije da idem da vidim detelinu pa cu da slikam.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
I ovom pioniru Y12 je lose ove godine (FAO350) :osmeh:. Isto ima jako puno zaperaka jer je rjedje sijan. Na bicikli su gume 28 coli (72cm precnik).

2n9w77a.jpg
[/IMG]
 
Jedan bude pravi klip a drugi manji i to je tek prinos .
Osjeti se sracunaj malo na toliko biljki nek je na dve biljke dobiješ jedan ovaj računica je jasna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh