Kukuruz 2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A mi se svi spremili kao za dnevnik, kad ono prcccc od augustovske vrsidbe u godini sa padavinama na nedeljnom nivou :haha:
 
Mislim da cu na ovoj parceli ostvariti licni rekord po prinosu kukuruza. Hibrid AS 72, gustina setve 63000 biljaka po hektaru. Svuda je ravnomeran, solidno odbranjen od korova, jednostavno mu se sve pogodilo, osim blagog zastoja u pocetku. Slikano nasumicno u redu:
23wml1s.jpg
 
Ali si je prvo skuvao kao u sretne 90.kad su ih sverceri kuvali da manje stane goriva:osmeh:
Salim se nego jesi merio vlagu kolika je?
 
@petarkrsmanović
Vidiš kako si unapredio proizvodnju otkad si postao aktivni član foruma. Svaka čast. :ppozdrav:
Hvala, Milane, tako je! Inace, tek sam godinu dana clan, medjutim, citam ovo sto pisete sigurno vec 3-4 godine(Kad se samo setim lupetanja nekih clanova koji su banovani sada :haha:). :) Znam da je ovo sto radim, od gustine sklopa, preko kvaliteta pripreme i setve, odabira hibrida pa do zastite, nije ni blizu rekorderskoj agrotehnici, ali, polako se ide i ovde na bolje.
Pero,jel parcela u ravnici ili u brdu.?
Vidi se da si ga nahranio lepo.
Vlade, parcela je sa malim bocnim nagibom. Prosle godine je odmarala. Od djubrenja je dobila stajnjak pre 2 godine i 3.5kg/a uree dve nedelje pred setvu. Vecina mojih i njiva koje radim u zakup su relativno ravne, ili sa malim nagibima, dok su mi livade i lucerista po brdovitom delu atara. Kako bih inace stigao i uspeo da koliko-toliko kvalitetno odradim s 539. :ppozdrav:
 
Ove godine bi mi trebala vise nego lane kad sam imao jednoredni. Kazu da se ni na toj njivi ne moze hodati koliko je isprepletan ostao od nevremena,srecom dobro nosi stablo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh