Da li podržavate izlazak na izbore jedinstvene liste poljoprivrednika

Da li podržavate izlazak na izbore jedinstvene liste poljoprivrednika


  • Ukupno glasača
    51
  • Anketa je zatvorena .
slazem se sa vama sto se tice canka.. ali ja mislim da je to sve posledica, jako lose sloge medju nama u selima... eo kod nas u selu se nemoze sastavit 10 kuca da budu u svemu jedinstveni... pa tako mislim da je i sve ostalo.. a to ide na ruku onoj "zavadi pa vladaj"
 
Mnogo ovde ima izbirljivih članova. Da li oni uopšte idu da glasaju, jer takve koji oni žele za sada nema na našoj političkoj sceni.
Inače čitajući temu, shvatam zašto smo tu gde smo. Ipak glavni cilj mi je da se pokrenu vijuge i priča. Možda nešto i ispadne na kraju.
 
U zemlji u kojoj se vera prodaje za večeru,teško da se nešto postigne.(izvinjavam se onima koji nisu takvi ali je manji broj)
 
Mnogo ovde ima izbirljivih članova. Da li oni uopšte idu da glasaju, jer takve koji oni žele za sada nema na našoj političkoj sceni.
Inače čitajući temu, shvatam zašto smo tu gde smo. Ipak glavni cilj mi je da se pokrenu vijuge i priča. Možda nešto i ispadne na kraju.
Gospodine @zcurcic nemojte se uvrediti sto cu napisati ovo.
Nemojte tako na clanove i poljoprivrednike,niste ni vi politicari spaseni mnogo ste probirljivi i letite iz stranke u stranku.Sa ovakvim politickim stanjem i ovakvim politicarima shvatam zasto smo kao drzava tu gde smo.
Sta je cilj ove teme promovisanje neke nove stranke koju osnivate?Ovome bas i nije mesto na ovom forumu.
Ako je to neka nova stranka sta je plan i program,koji su ljudi koji ce tu stranku da vode tj. zelite u ime nas da nas predstavljate u parlamentu,dajte neke biografije ko je ta i ta osoba cime se bavila.
Cisto da ljudi znaju kome ce da daju glas ako izadju na izbore.
 
Trenutno ništa ne osnivam, samo pokušavam da proniknem u svest naših ljudi i pokrenem ih na razmišljanje. Ideja mi je da ako mogu izvuku neke pouke iz nekih stvari koje sam uradio. Takođe nisam političar, jer od politike ne živim. ISto tako nisam naivan da mirno sedim i čekam da mi skroje kapu. Gradim pozicije, karijeru, ime i nadam se promenama. Ko će ih doneti videćemo.
Ovo predhodno opažanje je bila opaska, jer nisam mogao da oćutim na neke postove.
Ako ikada poljoprivrednici krenu tako nešto da prave, neće moći da ispune sve zahteve ljudi koji su ovde izneti.
 
Mislim da stranka treba vise da baci prioritet na organizovanje zadruga, berze da mogu i manji proizvodjaci ucestvovati, kao i npr. organizovanje i marketing ponude nasih proizvodjaca - po gradovima [opstinama] - ako poljopriv. proizvodjac oseti da ima korist od stranke ne vidim onda razlog sto joj ne bi dao glas.
 
Hmmm...vrlo interesantna tema
Lično sam skeptik...jer da bi poljoprivrednici i oni koji žive, direktno ili indirektno, od poljoprivrede (bezmalo polovina populacije u R. Srbiji) glasali mora doći informacija o takvoj jednoj organizaciji i njenom programu do njih....to znači: oglašavanje, plakati, gostovanja po emisijama, novine i slično....doduše i internet je čudo...a to sve MNOOOOOOGO KOŠTA. Drugo svi ostali, ma kolike bile razlike, bi se ujedinili protivu takve jedne organizacije jer bi potencijalno mogla da predstavlja pretnju, tj. mogla bi odvuče jedan dobar deo glasova.
Najveći problem su ljudi...tj. ono što oni postanu kad dođu na vlast...naš Ustavni sud je protumačio da su poslanici vlasnici mandata i to je osnovni problem.
Ja lično obećavam da ću glasati za takvu jednu organizaciju ali uz određene uslove:
1. Da svi oni koji budu odabrani da budu narodni poslanici potpišu blanko ostavke. Da stranka može da ih smeni sa mesta poslanika ukoliko zablude i krenu da rade nešto što nije u skladu sa programom stranke ili organizacije. Ali da i to bude urađeno pod nadzorom pravnika da sutra i te blanko ostavke Ustavni sud ne bi proglasio neustavnim.
2. Da pročitam program te organizacije, koji neće biti usko orijentisan samo na dobijanje subvencija ili državnog zemljišta...koji će biti orijentisan na opšte poboljšanje stanja u ruralnim predelima.
3. Da izvori finasiranja ne smeju da budu, mada je to teško utvrditi, druge stranke ili njihove kompanije
4. Da se napravi vrlo jasan Statut, ko može postati član, koje su njegova prava i obaveze itd...
5. Da stranka iliti organizacija bude stranka svih građana R. Srbije bez bilo kakvih nacionalnih, verskih ili kakvih drugih konotacija jer isti problemi muče poljoprivrednika i srbina, i mađara, i vlaha, i bošnjaka, i bilo kog drugog.
6. Da program i cilj organizacije ne bude samo da kritikuje već da priprema i predlaže strategije, planove, programe i sl.

Neću da stavim kao iskuljučujući uslov ali bih voleo i to da vidim: Da predstavnici budu ugledni domaćini, kojima nije cilj da uhlebe svoje nezaposleno d.pe ili da uhlebe ćerku koja završava Megatrend univerzitet ili sl. Bilo bi lepo npr. da svaki predstavnik donese 100-200 potpisa iz svog sela...od ljudi koji ga dobro poznaju.

...eto, toliko uslova sam se do sada setio, ako se setim još kog...daću sebi slobodu da dopišem :ideja:
Daklem, ako bi to bila takva jedna organizacija ima moj glas.

Radivoj je za početak izneo uslove koji imaju smisla.
Pridodao bi i svoj glas.
Bilo bi dobro da se ne prepucavamo oko ove teme i da ne legnemo na rudu nekog ko bi ovo hteo da razvodni u startu.
Malo razmišljanja i tolerancije između nas jer su ispod površine većini nas problemi isti.
Realne predloge bi trebalo izneti.
Verujem da svi poljoprivrednici Srbije,vole svoju zemlju Srbiju i zemju na kojoj rade i koja je hrani,i da bi hteli da ovde bude bolji život.

Možda bi trebalo probati ...
 
I to je istina, ako se sta zeli postici mora imati politicku zaledjinu.
Ali nesmemo zaboraviti da ustvari iza svake politike,stranke i politicara ustvari stoji novac kapital odnosno ljudi i to pojedinci i manje grupe koji prvo dobro finansiraju stranke da bi kasnije stitili iskljucivo njihove interese a ne nase i upravo je glavni fazon u tome da se organizujemo tako da mozemo platiti da neko lobira za nase interese i to nije nikakva tajna tako funkcionise citav svet pa evo molim i ostale clanove da ovo prokomentarisu i kazu svojemisljenje na ovu temu
 
Vratite se na post 68 i procitajte stav naseg bivseg clana, a sada savetnika ministra poljoprivrede Radivoja Nadlackog. Ko je prodao veru za veceru?? Mozda se razvije i rasprava jer vidim iz posta br.1 da je tema dozvoljena. Da li vidite nekog ko bi mogao da organizuje seljake?
 
Zašto mi uvek tražimo NEKOG da nas organizuje,zar ne bi mogli sami da se organizujemo.Samo ovde na forumu nas ima toliko da bi svi u svojim mestima mogli pokrenuti dobru masu ljudi koji bi glasali protiv nakaradne politike u poljoprivredi.
 
Coci, Radivoje odavno nije u tim vodama, nemoj ga pljuvati bez preke potrebe jer ne zaslužuje epitete tog tipa.
 
Matiću poštujem te, cenim tvoje znanje, cenim tvoju volju da uvek svima pomogneš ali druze mani me tog Nadlačkog. Sramota ko nas predstavlja.
 
Poslednja izmena:
Interesantna stvar, pjujete Radivoja, koji je savetnik ministra ( bio kolko znam) kao ne stranacka lickost ( to znam 100%) gde je napisao neke uredbe kojima su se mnogi ovde debelo okristili( a da nisu bile u planu znam sigurno za jednu) Sa druge strane uzdizete ovde nekog drugog clana koji je direktnom trgovinom uveo ovo zlo u grad Novi Sad, i za nagradu dobio odredjenu funkciju u na institutu.Sad kada im ne treba su ga otresli i vama ga je kao nest zao. Radivoja znam 40 godina i nemojte te ga uzimati u usta niste dostojni.
 
Ja ga ne poznajem 40 nego nešto malo preko 10 godina i mogu reći da nikome na ovom forumu nije učinio ništa loše.Odavno nije savetnik ministra ali je progurao dosta stvari koje su mu baš ovde predložene ali o.k svako ima pravo na svoje mišljenje.
 
Interesantna stvar, pjujete Radivoja, koji je savetnik ministra ( bio kolko znam) kao ne stranacka lickost ( to znam 100%) gde je napisao neke uredbe kojima su se mnogi ovde debelo okristili( a da nisu bile u planu znam sigurno za jednu) Sa druge strane uzdizete ovde nekog drugog clana koji je direktnom trgovinom uveo ovo zlo u grad Novi Sad, i za nagradu dobio odredjenu funkciju u na institutu.Sad kada im ne treba su ga otresli i vama ga je kao nest zao. Radivoja znam 40 godina i nemojte te ga uzimati u usta niste dostojni.
Na kog drugog clana mislite kolega ?
 
"Jedinstvene lista poljoprivrednika,,...obecavajuce a opet utopisticki...teoretski moguce a opet ,,nemoguca misija"...procitah sve prethodne postove na ovu temu...ima istine,ima dilema,realnih a i nerealnih ocekivanja...GLAVNI PROBLEM je mentalitet ljudi na ovim prostorima...bio sam ucesnik i organizator mnogih protesta...svedok osnivackih skupstina udruzenja i asocijacija...ljudi su kvarljiva roba...svako ima svoju cenu...treba odoleti izazovu kada ti se nesto ponudi...a nudi se...vera za veceru,koji hektar zemlje,subvencije za vocarski traktor od 300 konja,kancelarija za pomoc poljoprivredi,zaposlenje clanova porodice u drzavnoj firmi...ima puno nepoznanica,koji su kriterijumi za podobnost clanova?...nacin finansiranja?...kako prepoznati i spreciti infiltriranje uljeza kojim bi cilj bio razbijanje i instaliranje trojanskih ideja?...zavisno od nivoa (mesna zajednica,opstina,pokrajina,republika) organizacija zahteva dosta vremena i novca...poljoprivrednici su poseban soj ljudi,misle da nisu dorasli i nece da se bave politikom,navikli da rade pa kako im bude,sto opet otvara mogucnost raznim lezilebovicima da se uhlebe u jednu takvu organizaciju...Ali i pored ovih mojih pesimisticnih razmisljanja, PODRZAVAM i spreman sam da pomognem ukoliko bi se clanovi foruma za pocetak organizovali.
 
Ako nije sada savetnik bio je sto mu dodje isto. Ja sam pisao i kada su donete neke uredbe na sugestiju nekog sa foruma mislim da su bili telehenderi i navigacije da je razbacivanje novca i pomoc pojedincima on se tada bio naljutio i iskljucio se sa foruma. Sto se tice drugog pominjanog to je zcurcic o cijim nastupima ne znam nista. Radivoj je mozda dobar covek al se priklonio losoj grupi da ne kazem nesto gore pa je samim tim izgubio kredilibitet. Meni je najvece razocarenje i gadjenje izazvao Marjan Risticeviic. Covek kji se deklarisao kao vodja seljaka. Ni Baja Ivkovic nije tu mnogo bolji, ali se bar povukao i cuti kao i Kis. Mada mislim da je tu bilo svakojakih pritisaka iz vrha tipa no,no il si ga najebo. Ko je na to pristo malo je i nagradjen.Po meni tesko bi se ko od seljaka narocito od ovih kako neko voli da kaze gazdetina, prihvatio da bude na neki nacin vodja jer znaju oni da nemaju siru podrsku, a i tesko bi odoleli sitnim ponudama. Opet pitnje je koliko bi neko drugi imao autoriteta i vremena za tako nesto. Zato me i cudi da neko od postojecih politickih organiazacija ili partija ne okupi oko sebe ljude od struke i proizvodnje, napravi dobar program za malog i srednjeg seljaka, za selo uopste sa jasnim i normalnim budzetom pa da vidimo kakvu ce podrsku dobiti. Ako bi takva stranka osvojila 10% glasova odmah joj dati ministarstvo poljoprivrede, a ostali neka palamude politiku.
 
Ako nije sada savetnik bio je sto mu dodje isto. Ja sam pisao i kada su donete neke uredbe na sugestiju nekog sa foruma mislim da su bili telehenderi i navigacije da je razbacivanje novca i pomoc pojedincima on se tada bio naljutio i iskljucio se sa foruma. Sto se tice drugog pominjanog to je zcurcic o cijim nastupima ne znam nista. Radivoj je mozda dobar covek al se priklonio losoj grupi da ne kazem nesto gore pa je samim tim izgubio kredilibitet. Meni je najvece razocarenje i gadjenje izazvao Marjan Risticeviic. Covek kji se deklarisao kao vodja seljaka. Ni Baja Ivkovic nije tu mnogo bolji, ali se bar povukao i cuti kao i Kis. Mada mislim da je tu bilo svakojakih pritisaka iz vrha tipa no,no il si ga najebo. Ko je na to pristo malo je i nagradjen.Po meni tesko bi se ko od seljaka narocito od ovih kako neko voli da kaze gazdetina, prihvatio da bude na neki nacin vodja jer znaju oni da nemaju siru podrsku, a i tesko bi odoleli sitnim ponudama. Opet pitnje je koliko bi neko drugi imao autoriteta i vremena za tako nesto. Zato me i cudi da neko od postojecih politickih organiazacija ili partija ne okupi oko sebe ljude od struke i proizvodnje, napravi dobar program za malog i srednjeg seljaka, za selo uopste sa jasnim i normalnim budzetom pa da vidimo kakvu ce podrsku dobiti. Ako bi takva stranka osvojila 10% glasova odmah joj dati ministarstvo poljoprivrede, a ostali neka palamude politiku.
To ti pricam...Previsoka cena bi se platila zbog gubitka vremena a samim ti i novca kod ,,velikih gazda". Ja sam pricao sa jednim kog smatram i za dobrog druga,i uopste nije zainteresovan...pri tom je akademski gradjanin,ima dobru zaledjinu u smislu zemlja,radna snaga,porodica...sto se Marijana tice nisam nista ni ocekivao od njega...RIJALITI budala...A ljudi od struke kao sto kazes,u politickim strankama,kada vide kakva je situacija,pobegnu glavom bez obzira,pogotovo kako stranka raste...Tudja ruka svrab ne cese!
 
Nazad
Vrh