Da li podržavate izlazak na izbore jedinstvene liste poljoprivrednika

Da li podržavate izlazak na izbore jedinstvene liste poljoprivrednika


  • Ukupno glasača
    51
  • Anketa je zatvorena .
Zemljostrugar..Pa poenta je da ne budu politicari, trgovci, mesetari odavno iskvareni zbog opisa posla, a to sto nece imati iskustvo resava se tako da imaju tim savetnika-pravnika, moze i diplomiranih politicara, ali da je seljakova zadnja rec u odluci. Pa vidite iskustva pupsa, izdejstvovali su da penzije budu vece od plate u privredi, iako im ista zaradjuje penzije i svaka cast, tako se brane interesi . E zbog EU morali su da prihvate starosnu granicu penzionisanja, ucene mmf a....Pa zbog toga, sto rekose neki, ako se integracije u EU kose sa interesima poljoprivrede, onda zaustaviti proces integracije.
 
Poslednja izmena:
Podržavam.Sa ovog foruma bi sigurno mogla biti formirana dobra radna grupa iz svih grana poljoprivrede od čestitih domaćina i uspešnih poljoprivrednika.
 
Podržavam i ja.

Mada ovaj protest koji je organizovan (pogledajte ko je na čelu) meni deluje kao prikupljanje političkih poena određene političke partije...
 
Ja sam sa vama, ja sam sa vama:osmeh: ......Odavno je trebalo da imamo neke predstavnike u parlamentu koji bi naše zahteve progurali pošto nas ovako niko ne šljivi ni dva posto a možemo da imamo dosta pristalica i građana koji se nebave ovom našom strukom, normalno da treba izabrati prave ljude iz svih grana poljoprivrede i obavezno nekome da podnose račun, dal će to biti neki upravni odbor i neka komisija koja će kontrolisati rad i po potrebi da dotičnog smene ako se krene sa muljanjem.
 
Ocigledno da velika vecina od ovde prisutnih ne zna kako to funkcionise kod nas ,da bi preplivao taj mulj moras se i isprljati, a cim se jednom isprljas nisi vise ono sto si bio.
Svako ko misli da moze promeniti nesto a bez rasturanja nekih struktura koje sezu jos u titovo vreme a i dan danas i vedre i oblace u svim sferama naseg zivota u velikoj je zabludi.
Shvatite samo jedno ,da narod nije nikad ali bas nikad nikoga ni smenio ni izabrao kod nas.
 
Zivko koji su konkretni predlozi,kako doci do izbora,koliko potpisa,koliko to kosta?
Prvi je korak da udruženja žele to da urade, očigledno je da ima dosta potencijala za tako nešto, bar prema ovoj maloj anketi. Zatim treba da se dogovore i registruju udruženje gradjana, pod nekim interesantnim imenom, tipa samo seljak srbiju spasava. Kada se raspišu izbori krenu u prikupljanje potpisa podrške. Treba minimum 10.000 potpisa, da bi bili sigurni u prolaz preko 11.000. Sami potpisi koštaju oko pola miliona dinara. Dodatni troškovi su troškovi za dovođenje overivača, pronalazak mesta gde će se potpisi overavati i drugo tog tipa. Sve to isto mogu da urade za lokalne izbore, gde im treba 30 potpisa po kandidatu i minimum 2/3 kandidata od ukupnog broja odbornika za lokalu samoupravu. Ovo drugo je jako bitno jer lokalna samouprava izradjuje plan izdavanja zamljišta i samo ga prosledjuje republici na verifikaciju. Ako sve ovo se odradi kako treba, treba imati i 16.000 kontrolora za republičke izbore, odnosno po dva na biralištu za lokalne ukoliko bude lokalnih lista, tako da može preko 20.000 ljudi i da zaradi dnevnice koje se kreću oko 2.500 dinara. Ako se ima petlja, mogu da se dobiju i pare od države za izbore, nekoliko desetina hiljada evra, za izbornu kampanju.
Ono što je najvažnije jeste da se ideja dodatno razradi, tipa jasni i konkretni potezi, tipa promene zakona o zemljištu, uvođenje carina na žive svinje, mleko, pooštravanje kontroleuvoznih proizvoda... Pored toga lista mora da bude od kandidata koji neće preći na drugu stranu, odnosno da će svi zajedno delovati, ili svi idu u vlast i guraju ideje napred, ili su svi u opoziciji. Svakako da to ne piše nikome na čelu i da se mora proći određeno čistilište u organizaciji, ali to ne sme da obeshrabri nikoga.
 
Znaci u startu treba oko 10 000e i formirati ekipu po celoj drzavi koja je voljna da skupla potpise,sto i nije bas jaaaako strasno kad bi u startu bilo 100 forumasa da skupi po 100 potpisa.
 
Da li je pokretac ove teme licno omogucio aktuelnoj nomenklaturi da dodju na vlast u Novom Sadu?
Kakvo licemerje.....ako mislite da je politika brisite, ali ima ovde mnogo toga izmedju redova.
Da odgovorim i na ovo pitanje. Moglo bi se reći da sam omogućio. Ličnim primerom sam pokazao da je sve moguće uz ideju i dosta odricanja. U politiku sam ušao da bi srušio DS i tadašnjeg gradonačelnika, koji je ignorisao naše molbe i zahteve. Čisto iz inata sam dospeo do skupštine. Glavni cilj sam ispunio, sekundarne nisam, a tu mislim na kanalizaciju za Čenej, mada ima naznaka da će i to krenuti dogodine da se radi (ne mojom zaslugom).
Svaka vlast i organizacija ima propuste. Nažalost mi ne kažnjavamo te propuste, jer sistem ne radi i niko ga ne pokreće. Nažalost i nova vlast ide koracima DSa. Tako da će isto i završiti, i to znam. Takođe znam i da moja porodica neće propasti, kada ne budem na vlasti, pa čak i ako ne daj bože ostanem bez posla.
Ušao sam u politiku jer sam svestan da se pomoću politike upravlja. Ne stidim se što sam deo vlasti u Novom Sadu. Na mikronivou pokušavam da instaliram svoj sistem. Prvenstveno mislim na odeljenje kojim rukovodim. Zahvaljući mom angažovanju, pokrenute su dve krivične prijave, zbog uništavanja državne imovine. Takođe pokazujem da se uz dobre ideje sve može preokrenuti. Odeljenje koje je poslovalo u dubokom minusu polako izvlačim iz krize. Povećao sam prihode ove godine 4 puta u odnosu na prošlu. Uspeo sam da napravim nekoliko unosnih poslova i organizujemo proizvodnju semena već drugu godinu za redom, posle četiri godine bez ara semenske proizvodnje. Da nisam u politici, verovatno bi moje odeljenje bilo ugašeno ovih dana i praktično bih ostao bez radnog mesta, odnosno prebacili bi me na neke druge zadatke.
Nisam političar, jer od politike ne živim. Imam veću platu od premijera, i nikada ne bih radio tako odogovoran posao za tako male pare. Znam koliko vredim i ne puzim ni pred kim. Želim samo da se ljudi pokrenu i krenu nešto da rade, umesto samo da kukaju. Po mom mišljenju protesti nisu rešenje, rešenje je ulazak u sistem i njegova promena. Neka se krene od poljoprivrede, jer ona je u ovom momentu žila kucavica Srbije. Ako se na tome uspe, dalje promene će ići po inerciji.
 
POštovani gospodine Saša, skrenuli ste sa teme, tema je organizovanje poljoprivrednika, a ne politički život Živka Ćurčića. Ipak odgovoriću samo na još ovu poruku. Ne stidim se ničega što sam uradio. Nisam nikada nikome naneo zlo ili štetu. Gde god sam mogao, tu sam pomogao. Kajem se jedino što nismo uzeli NOPO pod svoje, već smo dopustili da takvu ideju jedan diletant upropasti. Ipak to je sve posledica lošeg statuta i nejasnih odnosa u organizaciji. Cela ekipa se rasturila ubrzo posle mog "izbacivanja". Da li je neko išta čuo o toj stranci posle? Šta su uspeli da urade?
Druga organizacija čiji sam pripadnik je prošla kroz slične stvari, da ne kažem čistilište. POjedinci su uzurpirali svoje položaje, pa su najureni. Nažalost to je učinjeno kasno. Takođe nismo pederi da posle tri godine kažemo da izlazimo iz vlasti i više ne podržavamo gradonačelnika, a praktično smo ga doveli na tu poziciju.
Ako imate neka dodatna pitanja, otvorite posebnu temu.
 
Poljoprivrednici, ali pravi, sve asocijacije zajedno, jedan sastanak i svi zainteresovani clanovi.

Slazem se, da mora bar druga generacija da se bavi poljoprivredom (ja sam 5-6 generacija).

Da se donese odluka, da se ili ide samostalno na izbore, ILI da se prikljuce jednoj listi sa jasnim kriterijumima:
1 - po promeni vlasti subvencije na vreme
2 - laksi uvoz i bez carine za poljoprivredne masine
3 - da ne kasne premije itd.
4 - da se usvoji agrarni budzet sa minimalnim cenama ratarskih i povrtarskih kultura, na 5 godina,
5 - da se zemlja ne poklanja strancima
i tako srociti ugovor, potpisati sa koalicionim partnerom i cek da proba neko da prevari vise poljoprivrednike
 
Ma nece sa poljuprivrednicima niko u koaliciju,cak sam jednom funkcioneru jedne nove stranke,koja je vec registrovana i ima overene potpise, predlago da uz ime dodaju i ,,preporod srpske poljuprivrede ,.odgovor je bio razmotricemo.A sa predsednikom jednog poljoprivrednog udruzenja sam prico bas ovo o cemu mi sad pisemo,odgovor je bio da treba puno para za potpise.
 
Poljoprivrednici, ali pravi, sve asocijacije zajedno, jedan sastanak i svi zainteresovani clanovi.

Slazem se, da mora bar druga generacija da se bavi poljoprivredom (ja sam 5-6 generacija).

Da se donese odluka, da se ili ide samostalno na izbore, ILI da se prikljuce jednoj listi sa jasnim kriterijumima:
1 - po promeni vlasti subvencije na vreme
2 - laksi uvoz i bez carine za poljoprivredne masine
3 - da ne kasne premije itd.
4 - da se usvoji agrarni budzet sa minimalnim cenama ratarskih i povrtarskih kultura, na 5 godina,
5 - da se zemlja ne poklanja strancima
i tako srociti ugovor, potpisati sa koalicionim partnerom i cek da proba neko da prevari vise poljoprivrednike
Ne slažem se,zašto bi po tebi ja morao biti marginalizovan ? Samo zato što sam sticajem okolnosti počeo da se bavim poljoprivredom?
To bi bilo kao da neko kaže čoveku sa sela ne možeš školovati sina jel ti se ni deda nije školovao.
 
Nazad
Vrh