Da li podržavate izlazak na izbore jedinstvene liste poljoprivrednika

Da li podržavate izlazak na izbore jedinstvene liste poljoprivrednika


  • Ukupno glasača
    51
  • Anketa je zatvorena .
Pa niko tebi pa i meni(meni se niti otac, ni deda nisu bavili polj.) ne brani da se bavimo polj., da budemo clanovi polj.stranke, ali ne mozemo biti u vlast, treba to da prepustimo najiskusnijima u smislu da su njihove porodice opstale pod raznim rezimima kroz istoriju i da istinski vole zemlju, to jest tako su vaspitavani.
 
Pa niko tebi pa i meni(meni se niti otac, ni deda nisu bavili polj.) ne brani da se bavimo polj., da budemo clanovi polj.stranke, ali ne mozemo biti u vlast, treba to da prepustimo najiskusnijima u smislu da su njihove porodice opstale pod raznim rezimima kroz istoriju i da istinski vole zemlju, to jest tako su vaspitavani.
Samo da ti iskusniji nisu više skloni malverzaciji ,nemam ništa protiv da budem građanin drugog reda ako ti smatraš to da je ispravno.
 
Hmmm...vrlo interesantna tema
Lično sam skeptik...jer da bi poljoprivrednici i oni koji žive, direktno ili indirektno, od poljoprivrede (bezmalo polovina populacije u R. Srbiji) glasali mora doći informacija o takvoj jednoj organizaciji i njenom programu do njih....to znači: oglašavanje, plakati, gostovanja po emisijama, novine i slično....doduše i internet je čudo...a to sve MNOOOOOOGO KOŠTA. Drugo svi ostali, ma kolike bile razlike, bi se ujedinili protivu takve jedne organizacije jer bi potencijalno mogla da predstavlja pretnju, tj. mogla bi odvuče jedan dobar deo glasova.
Najveći problem su ljudi...tj. ono što oni postanu kad dođu na vlast...naš Ustavni sud je protumačio da su poslanici vlasnici mandata i to je osnovni problem.
Ja lično obećavam da ću glasati za takvu jednu organizaciju ali uz određene uslove:
1. Da svi oni koji budu odabrani da budu narodni poslanici potpišu blanko ostavke. Da stranka može da ih smeni sa mesta poslanika ukoliko zablude i krenu da rade nešto što nije u skladu sa programom stranke ili organizacije. Ali da i to bude urađeno pod nadzorom pravnika da sutra i te blanko ostavke Ustavni sud ne bi proglasio neustavnim.
2. Da pročitam program te organizacije, koji neće biti usko orijentisan samo na dobijanje subvencija ili državnog zemljišta...koji će biti orijentisan na opšte poboljšanje stanja u ruralnim predelima.
3. Da izvori finasiranja ne smeju da budu, mada je to teško utvrditi, druge stranke ili njihove kompanije
4. Da se napravi vrlo jasan Statut, ko može postati član, koje su njegova prava i obaveze itd...
5. Da stranka iliti organizacija bude stranka svih građana R. Srbije bez bilo kakvih nacionalnih, verskih ili kakvih drugih konotacija jer isti problemi muče poljoprivrednika i srbina, i mađara, i vlaha, i bošnjaka, i bilo kog drugog.
6. Da program i cilj organizacije ne bude samo da kritikuje već da priprema i predlaže strategije, planove, programe i sl.

Neću da stavim kao iskuljučujući uslov ali bih voleo i to da vidim: Da predstavnici budu ugledni domaćini, kojima nije cilj da uhlebe svoje nezaposleno d.pe ili da uhlebe ćerku koja završava Megatrend univerzitet ili sl. Bilo bi lepo npr. da svaki predstavnik donese 100-200 potpisa iz svog sela...od ljudi koji ga dobro poznaju.

...eto, toliko uslova sam se do sada setio, ako se setim još kog...daću sebi slobodu da dopišem :ideja:
Daklem, ako bi to bila takva jedna organizacija ima moj glas.
 
Ako je neko pravi poljoprivrednik, on mora na njivu a ne u skupštinu. Teško da to može.

Pa onda cemu ova anketa, ako je pravom poljoprivtedniku mesto u njivi, onda kao i do sada da mu drugi kroji politiku, njegovo je da radi i cuti. Znam ja da ce prvo pravi polj.(koji su do sada radili svoj posao i bili apoliticni) tesko i da prihvate da ostave imanje i da se rvaju sa raznim prevarantima. Ali ne zaboravite da pravi polj. - imucan domacin pre svega nije glup, jer ne bi ni mogao da sve to stvori, iz toga proistice da je vredan sto je jako bitno i za politiku gde tteba da se ideje sprovedu u delo- da se juri, trci, biti uporan. Posto ima proizvodnu delatnost ,stoga poseduje organizacijske sposobnosti itd,itd.
 
Ako neznamo sami kako, treba se ugledati na uspešne poljoprivrednike u inostranstvu, oni rade svoj posao i članovi su upravnog odbora stranke, a u parlamentu ih zastupaju "profesionalci" koje oni plaćaju za taj posao. Upravni odbor je taj koji odlučuje o svemu, a poslanici (profesionalci plaćeni za taj posao) samo izvršavaju odluke upravnog odbora - samih poljoprivrednika.
 
Ako neznamo sami kako, treba se ugledati na uspešne poljoprivrednike u inostranstvu, oni rade svoj posao i članovi su upravnog odbora stranke, a u parlamentu ih zastupaju "profesionalci" koje oni plaćaju za taj posao. Upravni odbor je taj koji odlučuje o svemu, a poslanici (profesionalci plaćeni za taj posao) samo izvršavaju odluke upravnog odbora - samih poljoprivrednika.
Jeste sve je tako ali tamo on radi za interes tih poljoprivrednika tj plaćen je 10000+ eura mesečno i zarađuje sebi za život a kod nas poslanik prvo gleda svoje **greška a za ostalo ga briga.
Etika im je na prvom mestu a mi smo je izgubili još davih 90-tih.
 
Treba razgovarati sa Pajticem o podrsci i uslovima. Vi u Vojvodini bar imate neke nopovratne subvencije i sufinansiranja, toga juzno od Dunava nikada nije ni bilo
 
Takav supermen koji sve postiže, i Skupštinu i odbore i njivu i otkup... ima samo jedan među nama, rističević :haha:
Na 1 hektaru kukuruza prihod je maksimalno 1500 evra, a ukoliko se na njemu gaji jedno grlo krupne stoke prihod raste na 3000, a kad se to u klanicama u prvoj fazi preradi to vredi 6 000 evra. Ta razlika između trebalo bi d a uđe u džepove stočara, klaničara, prerađivača, zaposelenih u preradi, kroz poreze u džepove zapšoslenih u javnom sektoru, a kroz doprinose u penzije i zdravstvo. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Ovo je prekopirano sa njegovog fb profila ,tako da o njegovom poznavanju poljuprivrede nevredi ni diskutovati.
 
Pravi razlozi bi po mome misljenju bi isli u smislu stvaranja ozbiljne poljopr. zadruge.
Hvatanje fotelja u skupstini - to se odavno zna da je licni interes tako da je moj odgovor ne.
 
O tome se i radi, da taj zastupnik u parlamentu, direktno odgovara poljoprivrednicima, i ako kojim slučajem pokuša da radi na svoju ruku, odmah biva smenjen (izbačen) od istih.
 
O tome se i radi, da taj zastupnik u parlamentu, direktno odgovara poljoprivrednicima, i ako kojim slučajem pokuša da radi na svoju ruku, odmah biva smenjen (izbačen) od istih.

Problem je što se mandat daje po personalnom osnovu, ako sam se dobro izrazio. Znači ako uđe preko neke poljoprivredne stranke naš zastupnik, sutra može promeniti boje za veće pare i ne možemo protiv toga ništa. A krtica kolko hoćeš....
 
a sta mislite o ligi paora koja je osnovana ispred lsv.. koja treba da primi sve paore i da ima podrsku u skupstini za sve predloge.. samo je jednostavno mozda treba podrzati... inace osnovana je pre 6 meseci u kikindi. sa idejom da primi sve koji su na bilo kakav nacin vezani i zive od zemlje, a stim da ima vec prste u skupstini sto je vec prednost za male paore koji nikako ne mogu se boriti od velikih kao 100p+ koji podmazuju vlasti kako njima odgovara.
 
Ne,nagledao sam se tih "cestitih" jos u prvim protestima.Otada ninakakve proteste neidem.Gleda se svoj interes i da se ispuni svoj cilj,preko grbace onih pravih cestitih seljaka.Mogu me namagarciti samo jedanput vise nece...
 
a sta mislite o ligi paora koja je osnovana ispred lsv.. koja treba da primi sve paore i da ima podrsku u skupstini za sve predloge.. samo je jednostavno mozda treba podrzati... inace osnovana je pre 6 meseci u kikindi. sa idejom da primi sve koji su na bilo kakav nacin vezani i zive od zemlje, a stim da ima vec prste u skupstini sto je vec prednost za male paore koji nikako ne mogu se boriti od velikih kao 100p+ koji podmazuju vlasti kako njima odgovara.
:haha: ja mislio da ISIS ili nusra front traže interese kad ono Čanak.
 
a sta mislite o ligi paora koja je osnovana ispred lsv.. koja treba da primi sve paore i da ima podrsku u skupstini za sve predloge.. samo je jednostavno mozda treba podrzati... inace osnovana je pre 6 meseci u kikindi. sa idejom da primi sve koji su na bilo kakav nacin vezani i zive od zemlje, a stim da ima vec prste u skupstini sto je vec prednost za male paore koji nikako ne mogu se boriti od velikih kao 100p+ koji podmazuju vlasti kako njima odgovara.
Prisustvovao sam osnivackoj skupstini i dao podrsku, ali sam se ovih dana razocarao kada su uz podrsku SNS usli u Beograd s.a 11 traktora. Zahtevi su nam indenticni, ali nastup im je bedan, bedan.
 
Hmmm...vrlo interesantna tema
Lično sam skeptik...jer da bi poljoprivrednici i oni koji žive, direktno ili indirektno, od poljoprivrede (bezmalo polovina populacije u R. Srbiji) glasali mora doći informacija o takvoj jednoj organizaciji i njenom programu do njih....to znači: oglašavanje, plakati, gostovanja po emisijama, novine i slično....doduše i internet je čudo...a to sve MNOOOOOOGO KOŠTA. Drugo svi ostali, ma kolike bile razlike, bi se ujedinili protivu takve jedne organizacije jer bi potencijalno mogla da predstavlja pretnju, tj. mogla bi odvuče jedan dobar deo glasova.
Najveći problem su ljudi...tj. ono što oni postanu kad dođu na vlast...naš Ustavni sud je protumačio da su poslanici vlasnici mandata i to je osnovni problem.
Ja lično obećavam da ću glasati za takvu jednu organizaciju ali uz određene uslove:
1. Da svi oni koji budu odabrani da budu narodni poslanici potpišu blanko ostavke. Da stranka može da ih smeni sa mesta poslanika ukoliko zablude i krenu da rade nešto što nije u skladu sa programom stranke ili organizacije. Ali da i to bude urađeno pod nadzorom pravnika da sutra i te blanko ostavke Ustavni sud ne bi proglasio neustavnim.
2. Da pročitam program te organizacije, koji neće biti usko orijentisan samo na dobijanje subvencija ili državnog zemljišta...koji će biti orijentisan na opšte poboljšanje stanja u ruralnim predelima.
3. Da izvori finasiranja ne smeju da budu, mada je to teško utvrditi, druge stranke ili njihove kompanije
4. Da se napravi vrlo jasan Statut, ko može postati član, koje su njegova prava i obaveze itd...
5. Da stranka iliti organizacija bude stranka svih građana R. Srbije bez bilo kakvih nacionalnih, verskih ili kakvih drugih konotacija jer isti problemi muče poljoprivrednika i srbina, i mađara, i vlaha, i bošnjaka, i bilo kog drugog.
6. Da program i cilj organizacije ne bude samo da kritikuje već da priprema i predlaže strategije, planove, programe i sl.

Neću da stavim kao iskuljučujući uslov ali bih voleo i to da vidim: Da predstavnici budu ugledni domaćini, kojima nije cilj da uhlebe svoje nezaposleno d.pe ili da uhlebe ćerku koja završava Megatrend univerzitet ili sl. Bilo bi lepo npr. da svaki predstavnik donese 100-200 potpisa iz svog sela...od ljudi koji ga dobro poznaju.

...eto, toliko uslova sam se do sada setio, ako se setim još kog...daću sebi slobodu da dopišem :ideja:
Daklem, ako bi to bila takva jedna organizacija ima moj glas.

Nije lose i ja bih podrzao tako nesto ali bojim se da je to tesko ostvarljivo jer bi to bilo ogromno glasacko telo tj. bila bi najaca stranka u zemlji sigurno i bas zbog toga mislim da nam to ni sada a ni u buduce ni jedna vlast nece dozvoliti gotovo je pa ne moguce. Vec duze vreme razmisljam o jednom drugom vidu organizovanja poljoprivrednika ne o politickom ali o onom koje bi bilo na drugi nacin dovoljno mocno da utice na vlast,lobira i stiti nase interese,resava sitnije i krupnije probleme, pa kad smognem snage i slobodnog vremena izlozicu taj plan ovde na forumu ukoliko mi budu dozvolili urednici
 
  • Like
Reagovanja: 472
Nazad
Vrh