Eple Mobile kombajni

Nikako to nije za Eplu 840.. Nikad se nisam susretao sa tim 840 ali u selu ima jedan 940 jea 1040 i jedan 1240... Meni se najvise svidja 1240 ima nekih dobrih resenja kombajn ima jako dugacka sita i neka dobra resenja,hidro lulu i samo cistac i jos dosta cuda i ako je 79 god... Ali nisam neki ljubitelj tih Epli bas zbog delova... I jos nesto kod mene u selu sve ove navedene Eple nenormalno dime pri radu zasto nemam pojma...
 
Ima jedna Epla 1240 ima isti Perkins kao moj Claas moj clas ne baca trunke dima a ta Epla intenzivno izbacuje crn dim...
 
pa zato kazem mozda se slucajno tako namestilo,to ne bi trebalo da ima veze sa markom kombajna...

- - - - - - - - - -

pa zato kazem mozda se slucajno tako namestilo,to ne bi trebalo da ima veze sa markom kombajna...
 
Pa znam da ne bi trebalo ali cudno se potrefilo svaka Epla dimi kod mene u selu... Ali nije to do marke kombajna...
 
Npr: koji S 46 ne dimi ja napravio full generalnu sve radi ali se vidi kad se dobro zagleda da baca malo ipak je to motor star 20 i kusur godina, kao i svaki Z142 sa s 46, jedino mečke ne znam nikad nisam vidio uzivo taj motor na kombajnu ipak radi na full turaži, a t ošto dimi mozda je do pvp, dizni ili tako nešta ako se kombajn ne grije i ne jede ulje nema mu šta bit i ako tako radi, danas sam kosio soju sa 1620 što smo doterali i kad prebacim u transportne i potjeram ga dosta brzo vjerujem 8-9km/h vidi se da iz auspuha baca kombajn je to ;)
 
pozz.. ja sam od skora clan ovog foruma, tako da ako nesto pogresim nemojte mi zameriti...

Pre nekih mesec dana sam kupio epple mobil 840... citao sam prethodne postove.. ne razumem zasto kazete da mnogo dime... ja moju jos nisam pustao u rad pod opterecenjem, ali sam je dovezao na tockovima 40km.. i nije dimila ni gram.. kada sam stigao kuci pogledao sam opet nivo ulja, vodu... sve je bilo na svom mestu... nzm kako ce se ponasati u radu pod opterecenjem, ali smatram da ako se sve podesi po propisima da bi trebala da radi kao doxa...
Interesuje me jedna stvar.. ostecena su mi nekoliko listića na gornjem situ... na internetu sam nasao neku firmu u moštanicu kod beograda, rekli su mi 1,30evra po komadu, dali mozda ima to i jeftinije da se nadje??? ili blize meni...
 
Uglavnom bez opterecenja nista ne dimi.... Ali i dima valja da bude.. "gde ima dima i vatra postoji"... :osmeh:
 
Evo opet ja nesto pametno da pitam, a da vidim da li ce mi neko pomoci!!

cuo sam od nekih majstora da od rakovice ili od tamica, pasuje motor!!!

Kao sto rekoh prosle godine da ce EM 840 otici u staro gvozdje, to se ipak nije desilo.....
Dao mi je ujak motor od 100 konja, od kamiona Turbo Zete, ne znam koji model ali znam da ima 100 konja, i posto za proslu sezonu nisam stiagoa to da namestiom ,hteo sam sada dok je lose vreme....ali danas cujem od jednog coveka od iskustva da to sto sam hteo, nece moci da se uradi....
On tvrdi da motor od putnickog(kamiona) vozila, ne moze i ne sme da se stavi na radnu masinu...... I jos kaze da ako bih to uradio da cu uraditi 1 ha i da ima da preopteretim motor i popece se temperatura, nece moci da se ohladi i zaribace...... Putnicki motor nije namenjen da radi u ekstremnim uslovima i pod punim gasom kao sto ce raditi na kombajnu.... neznam sta ono jos.......

Molim za savet sta vi mislite o gore navedenom....... ?? :0
 
Poslednja izmena:
Takav motor imam na kombajnu i ide bez problema a vi samo treba da odnesete pumpu kod bošiste da vam on promeni režim rada.
 
Evo opet ja nesto pametno da pitam, a da vidim da li ce mi neko pomoci!!

cuo sam od nekih majstora da od rakovice ili od tamica, pasuje motor!!!

Kao sto rekoh prosle godine da ce EM 840 otici u staro gvozdje, to se ipak nije desilo.....
Dao mi je ujak motor od 100 konja, od kamiona Turbo Zete, ne znam koji model ali znam da ima 100 konja, i posto za proslu sezonu nisam stiagoa to da namestiom ,hteo sam sada dok je lose vreme....ali danas cujem od jednog coveka od iskustva da to sto sam hteo, nece moci da se uradi....
On tvrdi da motor od putnickog(kamiona) vozila, ne moze i ne sme da se stavi na radnu masinu...... I jos kaze da ako bih to uradio da cu uraditi 1 ha i da ima da preopteretim motor i popece se temperatura, nece moci da se ohladi i zaribace...... Putnicki motor nije namenjen da radi u ekstremnim uslovima i pod punim gasom kao sto ce raditi na kombajnu.... neznam sta ono jos.......

Molim za savet sta vi mislite o gore navedenom....... ?? :0

To je potpuna neistina. Lično sam imao priliku da vidim nekoliko traktora sa motorima od kamiona (jedan stari John Deere sa motorom od nekog Zastava kamiona i mali Same sa motorom od Tamića, sve upasovano sa medjupločama) i ti traktori rade godinama bez problema. Samo je potrebno odnijeti pumpu visokog pritiska kod bošiste na podešavanje i gotovo, baš kao što je Matić rekao.
 
Kod mene u kraju ima dosta kombajna Zmaj 133 na kojima su ljudi ubacili motor od Tam kamiona, tj. Tam 75 i Tam 80, pa rade i na kombajnu bez ikakvih problema isto kao sto su radili i na kamionima, tako da sva ta prica da ne moze sa putnickog kamiona motor da se prebaci na radnu masinu pada u vodu, jer se u praksi pokazalo da moze i da nema razlike.
 
Nazad
Vrh