Eple Mobile kombajni

Kakva misljenja imate o kombajnu EPPLE MOBIL 940 i dal bi se dalo neki troredni adapter pripasat na njega??
Imam neku ponudu za taj kombajn i stroj je uscuvan iznutra je sve zdravo,jedino me zanima to veznao uz adapter jer mislimo brat kukuruz s njim.
 
Valjda ce neko videti temu, pa da mi da savet pre nego sto svoj epple mobile 840 oteram u krusevac na Jasicki put u staro gvozdje!! :)
Dansas sam ga dovezao pred radionicu da mu nastelujem kocnice...ali ipak sam mu skinuo motor na zemlju a vec u toku dana je odvezen kod majstora posto se nesreca od motora rascvetala na par mesta!!
od sigurnosnog cepa na bloku pa sve gore izmedju glave i bloka i dole jedna pukotina od 15-tak cm ispod cepa!!
da li neko zna da li i koji motor pasuje da se nabudzi na kombajn umesto onog??
I jos nesto, da li neko zna koji ucinak ima eppla mobile 840 u toku dana, koji mu je kapacitet u radu?? koliko za dan hektara moze da obori posto obaj moj, 3 ako uspe, to je odlicno!! pozzz
 
Evo i jednog modela Eple Mobile:
ssl22082.jpg
ssl22083.jpg
ssl22081.jpg
 
@Trnavac jesi radio sta sa kombajnom kako je bilo?

...pa ovako druze!
radilo se prosle godine, super, ove jos bolje! Na njemu sve fabricko, pipnuto nista nije, pa sam sredio lopatice u levatoru, stavljene od zmaja. Ispustili mu vodu zimus, a on imo neko crevo ispod hladnjak, i tu ostala voda, sjebala ga dobro, pa je hladnjak radjen u KILLER-u u BG. Klip mi je na kederu procurio pre ove sezone, to je remontovano u Nisu, i to je sve, hvala bogu. Ove sezone uradio bez malo 32hektara, ljudi zadovoljni kako cisti, a i ja sam zadovoljan .
Kod mene ima u selu 12-15 kombajna, pa svi jure da sto vise ovrsu, sto je normalno, ali nemogu svi svuda , a ovaj mali pa samo polako i solo.
neko je pitao koji motor moze umesto njegov?
bili neki majstori kod mene i gledali ga, reko se od ZASTAVICE original pasuje!
...bice slika danas, moje masine, a ako neko zna koji keder kukuruzni pase za EPPLE 840 mobile, i sta jos uz treba, bio bi mi koristan savet?
 
Valjda ce neko videti temu, pa da mi da savet pre nego sto svoj epple mobile 840 oteram u krusevac na Jasicki put u staro gvozdje!! :)
Dansas sam ga dovezao pred radionicu da mu nastelujem kocnice...ali ipak sam mu skinuo motor na zemlju a vec u toku dana je odvezen kod majstora posto se nesreca od motora rascvetala na par mesta!!
od sigurnosnog cepa na bloku pa sve gore izmedju glave i bloka i dole jedna pukotina od 15-tak cm ispod cepa!!
da li neko zna da li i koji motor pasuje da se nabudzi na kombajn umesto onog??
I jos nesto, da li neko zna koji ucinak ima eppla mobile 840 u toku dana, koji mu je kapacitet u radu?? koliko za dan hektara moze da obori posto obaj moj, 3 ako uspe, to je odlicno!! pozzz
vec je kasno za odgovor verovatno...motor bi mogao ''tamićev'' ili rakovicin tu je negde sa snagom, a što se učinka tiče je sve relativno,ja imam epplu 211 a taj vaš EM840 je malo našminkana 211,tako da je to to oko 3ha za dan od nekih 9h izjutra do 20h uvece u realnim uslovima terena ,s'obzirom da sam bio vojsci tu u KŠ, na Ravnjak, mogu reći da nam je teren sličan...e sad kad bi bila parcela do parcele i da uslovi dozvole da se prazni u prikolicu u hodu bilo bi malo više...

@trnavac:motor od zastavice ima 80KS a na 840 je mozda od 60...a da li se na 840 uopste moze staviti adapter za kukuruz,mislim konstrukcijski da li je on predvidjen za to...
 
@ dejan_americ

...zato i pitam jer nisam jos nigde sreo da neko ima takvu varijantu, sto se kedera za kukuruz tice. A za motor neznam , reko sam samo izjavu nekih majstora mehanicara. a evo i moje Epple:

5f88f2279590401.jpg
[/URL] [/IMG]
333a6d279590438.jpg
[/URL] [/IMG]
d5d1a4279590505.jpg
[/URL] [/IMG]
bb243d279590547.jpg
[/URL] [/IMG]
752718279590581.jpg
[/URL] [/IMG] ....i naravno posle zetve ociscen u garazi

- - - - - - - - - -

http://www.polovniautomobili.com/oglas3831215/epple_mobil_840/ dali je ovo mnogo za ovsaj kombaj epple kombajni mi se mnogo dopadaju jel su mali a ja sam u brdovitom kraju

eto ti mog kraja , i ja sam u slicnom, a cena je ako valja tolika , ja sam moj platio 4000, ali nisam pipnuo ni kajis jer sve na njemu ok , samo sipaj dizel , i vozi. A ako platis pola od toga , onda pitaj gde ima rezerne delove , i sredjivanje obavezno !
 
ovaj mi ne izgleda dobro da je bila bolja cena psenice mozda bi i uzeo kombajn ovako morqace da ceka sl sezonu imali rezernih delova za njih u srb oni su izgleda bas dobri za brdski kraj ja imam 2 njive po 30 ari
 
ovaj mi ne izgleda dobro da je bila bolja cena psenice mozda bi i uzeo kombajn ovako morqace da ceka sl sezonu imali rezernih delova za njih u srb oni su izgleda bas dobri za brdski kraj ja imam 2 njive po 30 ari

neznam koliko ti se isplati ta računica da zbog 0.6ha kupuješ kombajn.... delove hvala Bogu nisam morao da kupujem pa neznam,za dve sezone sam imao samo otkaz vodene pumpe,a sto se tiče remenja ono je standardno ja sam prosle godine svo promenio...
ovaj na polovnim automobilima za početak sigurno nije 1986 jer su se proizvodili do '80. a dobra stvar je što izgleda ima neku vrstu trijera iznad bunkera pa je sigurno mnogo čistije zrno.
@trnavac: EM940 ima sa 3-rednim za kukuruz to sam video,a za EM840 neverujem mislim da je slab on za kukuruz...
mozda ja i gresim za motor moze on sigurno da se namontira,baš šraf na šraf nemože ali uz odgovarajuću adaptaciju može,ali ja kažem zbog snage...
 
Ova Epla 840 i kukuruzni adapter tesko da idu zajedno... mozda i moze da se na djega stavi kukuruzni adapter ali neznam ima li taj adapter negde da se nadje... Jedino mozda da se prepravlja neki od Zmaja 133-132.. Ako mu nije veliki taj adapter...
 
Ova Epla 840 i kukuruzni adapter tesko da idu zajedno... mozda i moze da se na djega stavi kukuruzni adapter ali neznam ima li taj adapter negde da se nadje... Jedino mozda da se prepravlja neki od Zmaja 133-132.. Ako mu nije veliki taj adapter...
ma i da može ne bi mogao veći od dva reda,mali je on za to...
@iksi: ok ja razumeo dve samo po 0.3ha,ne zameri na greški
@trnavac: ovaj je mozda za EM1040 ili EM1240
 
Poslednja izmena od urednika:
Da .Ovo je 4 redni Eple Mobile sa tarupom.Imam identičan na D.Faru.
Adapter je abnormalno težak po meni .
 
Nazad
Vrh