Eple Mobile kombajni

sale1706

Novajlija
Učlanjen(a)
4 Nov 2009
Poruka
29
Lokacija
Jagodina
Interesuje me da li neko ima ovakav kombajn i kako su se pokazali?Kakva su iskustva sa njima i ko ih proizvodi?
Skoro sam gledao Eple Mobile 1300 , motor 6 cilindara , kosa 3,30 m.Pre 7-8 godina je uvežen iz Švajcerske.Vlasnik je sa njim uradio nekih 1,5 h i nakon toga nažalost umro_Od tada kombajn stoji-garažiran.Paljen je samo jednom pre nekih 2-3 godine.Nema sat koji broji radne sate ,a nisam mogao da nađem ni pločicu sa godištem.Otprilike deluje kao da je od 80. do 85.god.Pošto se ne bave poljoprivredom ,a žive u insotranstvu prodali bi ga.Cene ga oko 3000 evra mada ja mislim da bi ga dali i za manje od 2500.Nisam neki veliki poznavalac ovih mašina samo sam zapazio da ima mnogo kaiševa preko 20 pd kojih bi većinu trebalo zameniti , prednje gume sa na oko 40% šare , nije farban , motor je suv i ima 5 slamotresa.Uz njega imaju nekoliko vrsta sita.
Šta mislite?Da li ova mašine vredi toliko para i koliko bi trebalo uložiti da se dovede u red?
Kakva su iskustva sa njima?
Na šta bi trebao obratiti pažnju ukoliko se odlučim za kupovinu?
Hvala...
 
Imam ja Epple Mobil 210,2 m heder,proizveden 1962 godine,kod mene jo od 1982 godine. Kombajce se extra pokazalo,svake godine ovrsi po 20-25 hektara a nekad i vise i radi kao sat. :cool: Jednostavni su za odrzavanje. Ima kod mene jos par Epple Mobil-a,940,1040 i dosta su se dobro pokazali.Firma je prestala sa radom 1980 godine.Znam da su im motori Perkinsovi,a na moju je stavljen motor od Rakovice 60.Evo i nekih slicica sa neta:
b5h95j.jpg

Epple Mobil 210 (nije moj,ovo je neki Nemac)
2609vlu.jpg

Epple Mobil 840
105wtxu.jpg

Epple Mobil 940
 
Imao je moj rođak neznam tačno oznaku 1*** dob 125,kosa 3m,motor perkins turbo 6 cilindara 5 slamotresa
bio je ekstra očuvan,radio je jednu sezonu i pukne mu osovina slamotresa,ovde nije mogao da nađe,kaže ima u nemačoj 1500e
zavario je staru, hteo da ga proda i nakraju dao ga u trampu
 
Da ga nije možda menjao sa jednim čovekom iz Novog Miloševa za neki traktor?
 
MONTOYA je napisao(la):
Imao je moj rođak neznam tačno oznaku 1*** dob 125,kosa 3m,motor perkins turbo 6 cilindara 5 slamotresa
bio je ekstra očuvan,radio je jednu sezonu i pukne mu osovina slamotresa,ovde nije mogao da nađe,kaže ima u nemačoj 1500e
zavario je staru, hteo da ga proda i nakraju dao ga u trampu
Verovatno je Eppla 1040.Imala jedna kod mene,radio covek par godina sa njom,vrseo po 30 i vise hektara za sezonu i prosle godine je proda za 6500 evra. Sve u svemu odlican kombajn samo malo muci to sto fabrika vise ne radi pa je za neke delove malo cupavo ali dobro podnosi svakojako "budzenje".
 
Narode,jel zna neko gde na netu moze da se nadje nesto vise o Epple Mobil kombajnima (slike,modeli i sl.). Ja sam nesto istrazivao ali nista posebno nisam nasao. Unapred hvala.
 
Malo kvarim temu...

Savo druže, pogle kako je majstor lepo pokrivio cev. To sam mislio.
 
pa da malo osvezimo temu...
evo od pre neki dan postadoh vlasnik jedne epple 211h...pa sam ovih dana krenuo sa pregledom i odklanjanjem eventualnih nedostataka i kvarova;
i onda se pojavi pitanje za nekoga strucnijeg od mene :) da li se podesavanje kocnica moze izvrsiti samo kracenjem samih poluga kod pedala ili se i one male polugice ,koje stoje na osovini koja deluje na kocionu oblogu,mogu skinuti i zaokrenuti ?
....ukolko neko poseduje neko uputstvo ili slicno za ovaj kombajn zamolio bih ga da mi ukoliko je to moguce i ukoliko to zeli posalje poruku...
hvala i pozz
 
Nazad
Vrh