YTO

  • Začetnik teme Kristi
  • Datum pokretanja
jer ove?
daj reci nam sa prakse sta jos rade oni matori kinezi, sta se najvise kvarilo itd.



3515y05.jpg
 
E baš te to kad je puno pšenice teško je ko đavo oni veliki John Deere kad ih vuku nije im svejedno, al ovaj kinez dušu ispušta bar tako izgleda kad ide al ide ko blesav

Rale, ovi u Agrovojvodini izgovaraju kao ITO
 
Pa nije bas nesto velika prikolica...:osmeh:

Zna li neko kolika joj je nosivost? Jbg kvalitet je to kad dimi oce da izgori al ide i ide i jos izdrzi toliko vremena.
 
DO 100te stranice ce biti mocniji od fendta al nema veze :haha:
Nego jel ste dobili detaljno upustvo na Srpskom jeziku ili samo skraceno izdanje (normalno da je No1 izdanje na izvornom jeziku)
Za delove nebrinite kineskih radnji ima na svakom koraku i ovako drze svasta nesto sto nikom netreba

---------- Poruka napisana u 23:00 ---------- Prethodna poruka je at 23:00 ----------

Salimse malo nemojte da se primite
 
jer ove?
daj reci nam sa prakse sta jos rade oni matori kinezi, sta se najvise kvarilo itd.



3515y05.jpg
Ma dzabe evo iu pozadini i ruja vuce jednu , kazu da se vencao sa njom i samo je setka tamo vamo :haha:

---------- Poruka napisana u 23:07 ---------- Prethodna poruka je at 23:06 ----------

To je slikano kako je vozni park lepo slozio prikolice pod supu :haha:
 
@ miroslav k
Salim se malo. Ogromna je, jos kad bi je vidio uzivo bila bi jos veca.

Samo je ne znam kako traktori izdrze toliko, a vuku toliku prikolicu i jos svasta rade.
 
A to je koliko km na koliko obrtaja sa kojim gumama i kako si merio? Znam da je off ali samo mi ovo odgovori i necu vise pitkati.

Ma nema frke, baš zbog off topica nisam htio pisati :osmeh:
Inače mtz 892 ide oko 45 km/h. Mjerio sam na navigiaciji, dok recimo na autu pokaziva da ide malo više od 50 km/h. A svi znamo da taj sat na autu ima neka odstupanja. Gume su 16.9 R38, na 1800 o/min.


@zrine mislim da smo istog meseca postali clanovi ovog foruma, pre smo se sretali na nekadasnjem hr, poljoprivrednom forumu

Tako je, i to 2009 godine, ali ovaj me napo da ja njega pratim po forumima...
 
Sa 38-icama moguce mada mi zvuci malo puno tih 45 pri 1800 al dobro verujem ti, ali sa 18-4/34 ide max 38 pri 1800. Toliko barem pokazuje sat u mtz-u. Ne znam tacno koliko ide yto 904 ali mislim da u prospektu pise 27km/h. To je u kategoriji sa mtz 952 a to je bas sporo.... E sad isto tako su i za 1204 napisali 30.55 a ja licno sam picio koliko i rus 82.1(oko 35-6km) doduse pri 2600o/min. Zanimljivo kako traktor postane tisi pri toliko obrtaja.... :osmeh: Dobro priznajem nisam puno vozio pri tim obrtajima. Previse je to. Bilo mi ga zao pa sam vratio na 2200.... Sve u svemu ako ti treba okretan traktor i da je mali potrosac onda merkaj yto u suprotnom mtz. Ili da pitamo clana 577 za misljenje? Neeee.... Mislim da svi znamo odgovor....
 
Hehehe, ima slika od jednog člana na forumu kako je uslikao pri toj brzini, mislim da je pokazivalo nešto više malo... A i imam i ja jedan video gdje kod mene na traktoru pokaziva 53 km/h, no ubrzo sam ga vratio na 1800 o/min jer nemam potrebe da mi traktor leti. To sam samo jednom napravio jer sam išao po nekakvu presu 80 km u jednom smjeru. Pa sam htio da ide brže malo. Kolega je išao autom za nedaj bože da se nešto dogodi i rekao je da je pokazivao oko 55 km/h :osmeh: .

Auuu, pa zar tako ide ? Nadao sam se da je bar brži. Da ide oko 30-32 km/h. Mada sam gore rekao da nije bitna brzina, ali opet bitno je kada se seliš od njive do njive. Onda nije loše da je brži.


Ma nećemo ga ništa ispitivati, malo je postao živčan.. hehe

Nego, dali se može za YTO naručit po želji dimenzije guma ? I ako da koje dimenzije ?

A to da menjam yto za rusa, hmmm ne odvajam se ja tako lako od rusa hehe.
 
Zrine mozda i ide 30 na sat ustvari ide sigurno samo je pitanje pri koliko obrtaja.... Gume mozes da biras. E sad sta je u igri nisam sto posto siguran i neko ce me vec ispraviti. Ali mislim da imas varijantu sa napred 11.2/28 pozadi 15.5/38 ili 12.4/24 16.9/34 Tako nekako.... E a nisam ti predlagao da menjas ruju nego samo da razmislis izmedju njega i kineza.
 
Mnogo se ljudi nervirate kad neko pohvali nasu mehanizaciju.Za one koji su pitali dubina oranja je oko22cm zemlja je lakseg sastava ali nije peskusa,vec je bio ugar i prdrivano sa vocarskim cizelom a ja znam da nije dubina oranja 10 ili 12cm jer toliko plitko i ne garim njive.Neka bude da ste u pravu za buku u kabini ali mislim da niste za dugovecnost traktora(motora,menjaca,diferencijala i hidraulike).Ne kudim ja Yto jer i nisam radio sa njime ali hvalim ono sto imam.Isto tako imao sam MTZ i imam Vladimirca i jesu kao groblja na izgled ali oba imaju nove satove jer su im stari zglavili na 9999moto casa.Zato pozdrav kinezima i vidimo se kad okrenu brojcanik.
 
Nazad
Vrh